تقویم اخبار

شهریور 1398
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

یادی از شاهرود زیبا و پیشنهادی به شهردار محترم نیشابور

شهر زیبای شاهرود، به راستی یکی از سرسبزترین شهرهای مسیر تهران به خراسان است. یکی از چیزهایی که من را به عنوان یکی از شهروندان نیشابوری، خیلی خوشحال کرد، پیمان خواهرخواندگی بین نیشابور و شاهرود در فروردین امسال (در روز ملی بزرگداشت شیخ فریدالدین عطار) بود. شاهرودی، شهری است با مردمانی فرهیخته و مهربان. خودمانی و آشناست، مثل نیشابور.

از سمت نیشابور که به سمت شاهرود می‌رویم، در شرق شهر شاهرود یک میدان بزرگ است که نامش، «میدان حسینی شاهرودی» است. ایشان از شخصیت‌های خدمتگزار و علمای معاصر شاهرود و نماینده فقید مردم شهرستان شاهرود بوده‌اند. در بولواری که به شرق این میدان وارد می‌شود، در میان فضای سبزی که در وسط بولوار قرار دارد، پیکره بزرگ دو خوشه «انگور» خودنمایی می‌کند. همه می‌دانیم که انگور، محصول معروف و باکیفیت و به قولی؛ رهاورد شهرستان شاهرود است.

مسافران، وقتی از این میدان عبور می‌کنند یا در فضای پیرامون آن استراحت می‌کنند، این پیکره انگور را می‌بینند و به یاد محصول معروف شهرستان شاهرود می‌افتند، حالا چه تابستان و پاییز (فصل محصول انگور) باشد یا نه، این المان شهری، همیشه حتی در برف‌ریزان زمستان، انگور شاهرود را در ذهن و خاطر مسافران و گردشگران، تداعی می‌کند.

این یک نگاه مختصر بود به یک جلوه از شهر شاهرود عزیز، خواهر خوانده شهرمان نیشابور، که البته می‌تواند منشاء یک ایده هم برای یکی از المان‌های شهری نیشابور باشد. مشهورترین محصول شهرستان نیشابور، «ریواس» است، از شهردار محترم شهرمان، خواهش می‌کنم که پیکره (تندیس) ریواس را، به عنوان یکی از نمادها و المان‌های شهری نیشابور، در دستور کارهای المان‌سازی شهری قرار دهند.

محصول ریواس نیشابور، تنها در اردیبهشت و خرداد، به بازار عرضه می‌شود اما با نصب کردن تندیس بزرگ این گیاه اساطیری، «ریواس نیشابور» را در همه فصل‌ها، جاودانه می‌‎کنیم و حتی اگر این تندیس، خوب و هنری کار شود می‌تواند به عنوان یکی از جلوه‌های بصری هویتمند و بومی، جاذبه‌های پرطرفدار و همچنین عناصر شناسایی نیشابور، مطرح باشد.

در پایان، به عنوان یکی از فرزندان نیشابور، به همه شاهرودی‌های عزیز، سلامی پُر از مهر و صمیمی، همچون نازش نسیم صبح نیشابور، دارم و برای همه این مهربانان، سعادت و نیک‌روزی دوچندان را آرزو می‌نمایم.

تصویرهای مرتبط:

میدان حسینی شاهرودی

میدان حسینی شاهرودی

 میدان حسینی شاهرودی

تندیس نماینده فقید مردم شاهرود، حجت‌الاسلام حسینی شاهرودی

تندیس انگور، رهاورد شهرستان شاهرود

تندیس انگور، در ابتدای بولوار شرقی منتهی به میدان حسینی شاهرودی

ریواس، رهاورد سرزمین نیشابور

ریواس، رهاورد سرزمین نیشابور

# عطف به: عطف به: یادی از شاهرود زیبا و پیشنهادی به شهردار محترم نیشابور

avatar
هم استانی - شنبه 04 مهر 1394  

با عرض سلام و احترام به شما؛
به هرحال همزمانی این دو خبر، این تصور را در ذهن خواننده ایجاد می کند،که با این حساب، کاملا اتفاقی بوده. در عین حال تلاش شما برای رشد و توسعه ی شهرتان قابل تقدیر است، ضمن اینکه به نظرم رهاورد نیشابور بزرگتر از آن است که بخواهید آنرا با نماد ریواس در ورودی شهر معرفی کنید
موفق باشید.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۷
۰۵:۵۹
۱۲:۳۷
۱۹:۱۴
۱۹:۳۲

آمار بازدیدکنندگان

۱۷
۱۷۰۸
۱۴۵۲
۱۰۳۸۷۱۸۲