تقویم اخبار

شهریور 1398
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

اولین اولویت کار شهرداری ها چیست؟

بر خلاف آنچه روند معمول است وظیفه شهرداری خلق اثر هنری و یا معماری نیست بلکه شهرداریها باید در کاشت و آبیاری درختان و فضاهای سبز همچینین آسفالت و جمع آوری زباله و نظافت معابر و جویهای آب کوشا باشد که متاسفانه شهرداری نیشابور به جایش خود را در امور فرهنگی مدعی می داند.

  • برای فلکه ها و میدانهای شهر دیوار هفتاد سانتی از سنگ خشن سخت طراحی می کند تا هر موتوری و دوچرخه ای که تعادلش را از دست داد فرصت زندگی دوباره نداشته باشد.
  • همچنین با بالا آمدن سطح باغچه های میادین و فلاور باکسها امکان تولید گازمتان یا گازهای گلخانه ای بیشتر باشد به جای برداشتن خاک و انباشت چندین ساله کود حیوانی هر چند سال تا زمین نفسی بکشد و برای صافکارها و جلوبندی فروشی ها هم در اثر برخورد اتومبیل با دیوار هفتاد سانتی بازاری تامین کند.
  • به خیابان بنیاد شهید اگر سری بزنید با اینکه در ردیف پر رفت و آمدترین خیابان های شهر در ساعتهای خاصی است؛ اما با آسفالت غیر قابل عبور و پر چاله مواجه می شوید که سیبکها و کمک فنرها را بعد از مدت کوتاهی باید عوض نمایید.
  • در کوچه های جنوب شهر کافی ست قدمی بزنید تا بوی گند مشامتان را بیازارد .آب شستشو از حیاط خانه ها به وسط کوچه جاری می گردد و شهرداری هیچ مسئولیتی در باره این محله ها ندارد اما می تواند با فلرانس و ونیز پیوند خانوادگی بر قرار کند و مجسمه مشترک خیام را در هر دو شهر نصب نمایند.
  • از وضعیت اسفبار درختهای کهنسال که منابع آب خود را بخاطر لوله کشی فاضلاب از دست داده اند در سطح شهر بگذریم.
  • کاشت در خت به شیوه فرمالیته ای انجام می گیرد با قطع درختان قدیمی برای پهن کردن خیابانها، شهرداری سیخ هایی را به عنوان نهال می کارد که باید ده سال قبل از قطع درختان کهنسال کاشت انجام می گرفت تا نهالها فرصت رشد در سایه درخت کهنسال را داشته باشند.
  • مهمترین مسئله بازیافت زباله است که شهرداری به جای همه بودجه های عمرانی که نابجا خرج می گردد باید ابتدا به آن بپردازد زیرا به زودی زود دیگر جایی برای دفن زباله در کالشور نیشابور باقی نمی ماند.

# عطف به: اولین اولویت کار شهرداری ها چیست؟

avatar
فضل - یک شنبه 17 آبان 1394  

خیابان فضل شرقی واقع در چهارراه مدرس هم اسفالت اش افتضاح است هم نداشتن جوی در خیابان اش برف و باران که می بارد منطقه پر آب می شود و نمی توان عبور کرد ...
شهرداری محترم لطفاً یک فکری بکنید ... بچه های عمران فقط میان یک لکه گیری الکی می کنند و میرن ... منطقه واقعا افتضاح است ...

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۷
۰۵:۵۹
۱۲:۳۷
۱۹:۱۴
۱۹:۳۲

آمار بازدیدکنندگان

۶
۱۶۵۰
۱۴۵۲
۱۰۳۸۷۱۲۴