تقویم اخبار

مرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

نقدی بر تعلل وزارت کشور در معرفی فرماندار نیشابور + تلنگر صدا و سیما

چهار ماه است که نیشابور فرماندار ندارد و با سرپرست اداره می شود. در این مدت افراد مختلفی از طرف جناح های سیاسی مختلف برای تصدی پست فرماندار نیشابور از طرق مختلف به استانداری و یا مستقیما به وزارت کشور پیشنهاد شده اند. براساس آخرین اخبار غیر رسمی حتی قریب به دو ماه است که نام یک نفر به عنوان نظر نهایی استانداری خراسان به وزارت کشور معرفی شده است.با همه اینها معلوم نیست چرا پس از این همه مدت و این همه کار هنوز نیشابور فرماندار ندارد.به گمان دلیل تاخیر چهار ماهه در انتصاب فرماندار نیشابور هر چه باشد ضعف آشکاری در مدیریت این وزارتخانه بزرگ و مهم است. در یک نظام مدیریتی خوب هیچ پستی برای یک روز هم نباید خالی بماند چه رسد به چهار ماه!.

آیا دست وزارت کشور اینقدر خالی است که از میان این همه افراد شایسته یک نفر را نمی تواند برای پست فرمانداری یک شهر انتخاب کند؟

اگر چنین است که وای بر وزیر کشور و اگر فرد شایسته ای نیست که وای بر ما!

اگر وزارت کشور اعلام کند که به دلیل عدم اجماع جناح های سیاسی روی یک نفر نتوانسته به نتیجه برسد که عذر بدتر از گناه است. زیرا اگرچه انتظار می رود وزارت کشور ملاحظات اجتماعی و سیاسی شهر را در انتصاب فرماندار در نظر بگیرد اما این به معنی تبعیت از جریان های سیاسی نیست. وزارت کشور باید با در نظر گرفتن این ملاحظات قادر باشد در کمتر از چند روز فرد مناسبی را بیابد و برای او حکم صادر کند.ادامه کار این انتصاب به هر صورت که پیش برود ضعف مدیریت وزارت کشور برای این تاخیر زیاد را جبران نخواهد کرد. اگرچه از همان ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم، نوع انتخاب افراد برای انتصاب های دیگر این وزارتخانه در تعداد قابل توجهی از مناصب استانداری ها و فرمانداری های سراسر کشور نیز همین ضعف را متبادر می ساخت.

نویسنده : دکتر ثنایی نژاد

و اما ...تلنگر صدا و سیما به موضوع تاخیر در معارفه فرماندار جدید نیشابور

 

# عطف به: نقدی بر تعلل وزارت کشور در معرفی فرماندار نیشابور + تلنگر صدا و سیما

avatar
شهر مظلوم - آدینه 10 دی 1395  

عده ای دوست دارند نیشابور رشد نکند و متاسفانه عده ای هم با تشدید اختلاف نظرات و ایجاد حواشی و... خواسته یا ناخواسته باعث این موضوع میشوند

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۵
۰۵:۵۸
۱۲:۳۷
۱۹:۱۶
۱۹:۳۴

آمار بازدیدکنندگان

۹
۹۳۸
۱۸۰۱
۱۰۳۸۳۴۹۲