تقویم اخبار

بهمن 1391
ی د س چ پ آ ش
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

بهمن 1391

تبدیل روستای اسحاق آباد زبرخان و روستای برزنون سرولایت به شهر

بالاخره بعد از سال ها انتظار قسمتی از خواسته های مردم شهرستان نیشابور در امر تقسیمات کشوری پاسخ داده شد و با تصویب هیئت محترم دولت روستای اسحاق آباد زبرخان و روستای برزنون سرولایت نیشابور به شهر ارتقا یافتند. این مصوبه به زودی اعلام می گردد.


روستای اسحاق آباد مرکز دهستان اسحاق آبادبخش زبرخان و روستای برزنون مرکز دهستان برزنون بخش سرولایت می باشد. در انتخابات سال آینده در این دو شهر انتخابات شورای شهر برگزار خواهد شد.


بخش زبرخان تنها بخش استان خراسان رضوی است که اکنون دارای ۴ شهر می باشد و تنها بخشی در کشور است که ۴ نماز جمعه در آن بر پا می شود.


شهر اسحاق آباد حدود ۵ هزار نفر جمعیت دارد و از قدیمی ترین روستا های ایران بوده است. ارگ اسحاق آباد و وچود حرم دو امامزاده دلیل روشنی بر قدمت اسحاق آباد است.


شهر برزنون حدود ۵ هزار نفر جمعیت دارد و از قدیمی ترین روستا های ایران بوده است.


ارتقاء اسحاق آباد و برزنون را به تمامی اهالی این دو شهر تبریک عرض می نمائیم. امیدواریم با همکاری اهالی این شهرها هر روز آبادتر از قبل شوند.


ضمن تشکر از دولت خدمت گزار ، امید است به زودی روستای باغشن که آبادترین روستای خراسان رضوی است و تمام شرایط برای شهر شدن را دارد به شهر ارتقاء یابد.همچنین امید است روستای گرماب بخش طاعنکوه شهرستان فیروزه که پرجمعیت ترین روستای استان خراسان رضوی می باشد ، هرچه زودتر به شهر ارتقاء یابد.

تاکنون هيچ موردی از بيماري تب برفکی در دام هاي نیشابور گزارش نشده است

رييس شکبه دامپزشکي شهرستان نيشابور گفـت: در راستای پیشگیری از بیماریهای مشترک بین انسان و دام و ارتقاء سلامت جامعه، واکسيناسيون دام هاي سبک علیه تب برفکی در نیشابور انجام شد.

دکترعلي سليماني افزود: درمرحله اول اين طرح که از اوايل بهمن ماه آغاز گرديده است ، ۴۰۰ هزار راس دام سبک شامل گوسفند و بز در سطح شهرستان به صورت رايگان و با استفاده از امکانات و توان بخش دولتي و خصوصي بر عليه بيماري تب برفکي مايه کوبي خواهند شد.


وی بیان داشت: پس از تامين اعتبار لازم و در ادامه اجراي اين طرح، کل دام سبک به تعداد ۷۰۰ هزار راس تا پايان بهمن ماه واکسينه خواهند شد.
اين مقام مسئول به وضعيت بيماري تب برفکي اشاره نموده و گفت: علائم بيماري در گوسفند، لنگش، زخم لب ودهان و سقط جنين است که خوشبختانه تاکنون هيچ گزارشي از بيماري در دام هاي سبک شهرستان نيشابور دريافت نشده است.
وي: از دامداران شهرستان درخواست نمود به منظور مايه کوبي دام هاي خود با اکيپ هاي دامپزشکي همکاري نمايند.

کشف و ضبط 720 کيلوگرم گوشت قرمز، ماهي و ميگوي غير قابل مصرف در نیشابور

کشف وضبط 720 کيلوگرم گوشت قرمز، ماهي وميگوي غيرقابل مصرف طي هفته پاياني بهمن ماه در نيشابور

قطار دلتنگی از نهمین ایستگاه هم گذشت

به مناسبت نهمین سالگرد حادثه انفجار قطار نیشابور از سوی روابط عمومی سازمان آتش نشانی نیشابور شب شعر قطار دلتنگی برگزار شد.

مراسم نهمین سالگرد شهدای آتش نشان برگزار شد

در نهمین سالگرد پرواز عاشقانه ٢۵ آتش نشان غیور در حادثه انفجار قطار ایستگاه خیام نیشابور مراسم غبار روبی و گل افشانی مزار این عزیزان برگزار شد .

طرح سراسري واکسيناسيون گوسفند و بز در نيشابور

رييس شکبه دامپزشکي شهرستان نيشابور از اجراي طرح سراسري واکسيناسيون دام هاي سبک خبرداد

دوره آموزش حفظ در مؤسسه قمر‌بنی‌هاشم(ع) نيشابور برگزار می‌شود

كلاس آموزش حفظ قرآن با حضور 150 قرآن‌آموز در مؤسسه قرآن و عترت قمر‌بنی‌هاشم(ع) نيشابور برگزار می‌شود.

برگزاری چهارمین دوره آزمون‌های جامع رشته‌های کارودانش در نيشابور

این آزمون‌ها در 2 نوبت صبح (مخصوص خواهران) و عصر (مخصوص برادران) در محل مرکز مهارت‌آموزی توحيد منش در رشته‌های تصویرسازی کامپیوتر ،طراحی صفحات وب و تصوير برداري برای هنرجویان برگزار شد.

دستگیری سارق اینترنتی در نیشابور

فرمانده انتظامی نیشابور گفت: فردی که از طریق اینترنت اقدام به برداشت وجه از حساب بانکی شهروندان می‌کرد در نیشابور شناسایی و دستگیر شد.

آتش سوزی در یک مهد کودک

روشن ماندن سماور گازی در آبدارخانه یک مهد کودک در زمان تعطیلی باعث آتش سوزی در آنجا شد .

از دومین کتاب بسیجی نیشابوری با عنوان سرکوی بلند رونمایی شد

موسی نوکاریزی مسئول کانون بسیج هنرمندان نیشابور گفت: این اثر گرانسنگ، به کمک و همدلی جمعی از فرهیختگان و اساتید بسیجی حوزه های مختلف ادبی و هنری شهرستان تدوین گردیده است.

با تبدیل زبرخان به دو شهرستان واگرایی ها تبدیل به همگرایی می شود

با تبدیل زبرخان به دو شهرستان واگرایی ها تبدیل به همگرایی می شود

يادمان حیدر یغما شاعر خشتمال نیشابوری برگزار مي شود

بيست وپنجمين سالگرد حیدر یغما شاعر خشتمال نیشابوری در تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برگزار مي شود.

نمایشگاه نقاشي«آب ورنگ » در نیشابور گشايش يافت

نمایشگاه نقاشي« آب ورنگ » آثار هنرمند نقاش نيشابوري عبداله محمودي در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گشايش يافت.

آخرین خبر ها از خط آهن برقی مشهد تهران

بسمه تعالی
سلام.
اين پروژه بزرگ ترين سرمايه گذاري بخش خصوصي محسوب مي شود. پروژه اصلي برقي کردن راه آهن تهران مشهد، ۱۲ زير پروژه دارد که شامل زيرسازي، اصلاح مسير، اصلاح هندسي، شبکه برق بالاسري، خطوط انتقال برق، تامين ناوگان، بهره برداري، پست هاي کشش و ازاين قبيل است.
مجري اين پروژه قرارگاه خاتم الاوصياء است و اين مورد اولين پروژه اي است که در اين حجم و با اين سطح تکنولوژي در کشور در حال اجرا است. سرمايه گذار برقي کردن خط تهران مشهد براي انعقاد قرارداد با مشاور صاحب نام اروپايي اقدام کرده و شرکت مشاور در حال طراحي تفصيلي کل پروژه است.
در راستاي استفاده از تجربيات بين المللي، سرمايه گذار نسبت به انعقاد قرارداد با مشاور صاحبنام اروپا اقدام کرده است و شرکت مشاور در حال طراحي تفصيلي کل پروژه است. همچنين همزمان بهترين مشاوران داخلي نسبت به تکميل کار مشاوره انتخاب شده اند و طراحي را آغاز کرده اند.
اميدواريم تاثيرات نرخ ارز در هزينه پروژه به دليل استفاده از ناوگان داخلي کم باشد.
مهم ترين اهداف پيش روي اين طرح، افزايش سرعت قطارها در مسير به ۲۰۰کيلومتر در ساعت براي ناوگان مسافري و ۱۲۰کيلومتر درساعت براي ناوگان باري است.اين اتفاق باعث خواهد شد تا کاهش زمان مسير به ۶ساعت در بخش مسافري را شاهد باشيم که اتفاق خوبي است.
همچنين افزايش ظرفيت حمل مسافر به ۵۰ ميليون نفر در ۲ فاز محقق خواهد شد که فاز اول ۲۰ ميليون نفر و در فاز دوم به ۵۰ ميليون ارتقا خواهد يافت.همچنين فراموش نشود که افزايش ظرفيت حمل بار به ۱۱/۷ ميليون تن در سال در دو فاز (فاز اول ۵ ميليون تن) از ديگر اهداف پيش روي اجراي اين پروژه است.
با تشکر

380 کیلوگرم مواد مخدر در نیشابور کشف شد

فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی گفت: بیش از 380 کیلوگرم موادمخدر در نیشابور کشف و 5 قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شدند.

رفتار پلیس باید نشان‌دهنده خدوم بودن این نهاد باشد

فرمانده انتظامی نیشابور گفت: زمانی شعار «هر شهروند - یک پلیس» تحقق می‌یابد که اعتماد مردم به پلیس زیا

بیش از 2 هزار واحد مسکن مهر نیشابور تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌رضوی در بازدید از پروژه‌های مسکن مهر شهرستان نیشابور، تکمیل مسکن مهر را یک تکلیف دینی و شرعی برشمرد

انتخابات نماد مردم‌سالاری نظام جمهوری اسلامی است

فرماندار نیشابور گفت: انتخابات نماد مردم سالاری نظام جمهوری اسلامی است.

بیش از 224000 نفر در سامانه سلامت ایرانیان در نیشابور ثبت نام کرده اند

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور از ثبت نام 224940 نفر تاکنون در سامانه سلامت ایرانیان در راستای اجرای برنامه پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع خبر داد.

صفحه قبل 1 2 3 4 ... 11 صفحه بعد
212 مطلب

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

ارتباط زنده نامزدهای انتخاباتی با مردم

مناسبت ها

فهرست وقایع ماه محرم الحرام

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۵۸
۰۵:۲۳
۱۱:۲۶
۱۷:۲۹
۱۷:۴۶

آمار بازدیدکنندگان

۲۹
۱۰۳۱
۱۹۲۰
۱۰۴۶۳۴۸۶