تقویم اخبار

اسفند 1392
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

اسفند 1392

آماده‌باش ۲۴ ساعته اورژانس اجتماعی نیشابور در ایام نوروز

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیشابور گفت: به منظور جلوگیری از حوادث اجتماعی در ایام نوروز با آمبولانس اورژانس اجتماعی به صورت سیار به ارائه خدمت شهروندان و زائران علی بن موسی الرضا و مسافران می پردازیم.

منطقه نمونه گردشگری نیشابور در حد حرف باقی مانده است

عضو شورای اسلامی شهر نیشابور گفت: عنوان منطقه نمونه گردشگرى نیشابور چیزى در حد یک عنوان و حرف بیش نیست که این امر ستمی بزرگ در حق نیشابور است.

2 کشته در سانحه رانندگي محور نيشابور - سبزوار

 : این تصادف در کیلومتر 50 محور قدیم نیشابور - سبزوار بر اثر برخورد یک دستگاه خودرو پراید با یک دستگاه خودرو دوو روی داد که یک نفر از سرنشینان پراید و یک نفر از سرنشینان دوو در دم جان باختند.

بیلبورد های تبلیغاتی زنگ زده با پارچه های پاره شده و المان های کم نور

با سلام،از شهرداری یا بخش خصوصی خواهش دارم لااقل بیلبورد های تبلیغاتی که در سطح شهر زنگ زده اند و دیگر استفاده نمیشوند جمع آوری کند یا طوری رنگ آمیزی و ساماندهی کند چرا که نمای زشتی به شهر میدهند.

وسعت نیشابور کهن به ۱۵ هزار هکتار افزایش یافت

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت: وسعت نیشابور کهن، براساس مطالعات جدید و بررسی نقشه‌های هوایی بیش از ۱۵ هزار هکتار است.

غار ابراهیم ادهم؛ سفر به طبیعت، دیدار با تاریخ

هفت‌غار، یکی از نزدیکترین و در دسترس‌ترین جاذبه‌های طبیعی نیشابور است. «هفت‌غار»، تنها یک پدیده طبیعی زیبا و خیال‌انگیز نیست بلکه ریشه‌ای دراز در تاریخ نیز دارد و میزبان و محل زندگی موقت شخصیت‌های شناخته شده‌ای همچون ابراهیم ادهم (سلطان‌العارفین قرن دوم هجری) و شیخ حسن جوری نیشابوری (رهبر قیام مردم خراسان در قرن هشتم هجری) بوده است

نماینده مردم قوچان از ارتقای دانشکده پرستاری این شهرستان به دانشګاه خبر داد

: نماینده مردم قوچان از ارتقای دانشکده پرستاری این شهرستان به دانشگاه خبر داد!

مدیرفعال نیشابوری رییس انجمن تولیدکنندگان عوامل بیولوپیک

در واپسين روزهاي سال 1392 مجمع عمومي انجمن ملي توليدکنندگان عوامل بيولوژيک کشور با حضور حدود 50 نفر توليدکنندگان عوامل بيولوژيک يا نمايندگان حقيقي و حقوقي آنان از 16 استان کشور در سازمان جهادکشاورزي خراسان رضوي برگزار شد.

صفیر سیمرغ در نیشابور؛ یادداشت سفر نوروزی دکتر محمد اسلامی ندوشن

محمد علی اسلامى ندوشن- نویسنده، محقق و مترجم معاصر- در طول ساليان پربار زندگى‌اش سفرهاى بسیاری به كشورهاى مختلف جهان و جای جای کشور گهرخیزمان داشته، سفرنامه‌هاي وی از بى‌نظيرترين سفرنامه‌هاى معاصر است از این روی و به خاطر سبک و قدرت نویسندگی اسلامی ندوشن، به وی لقب «سلطان نثر معاصر» را داده‌اند.

برگزاری رزمایش خدمت در شهرستان نیشابور

با حضورمعاون هماهنگی امور زائران استاندار؛ رزمایش خدمت در شهرستان نیشابور برگزارشد

عيدانه 93 - هفت سین قرانی

تنها 7 آیه قرآن با کلمه" سلام" (دقیقا با خود کلمه" سلام " آغاز می شود نه" و سلام" و ..... ) شروع می شود که به هفت سین قرآنی معروف است ، می توان این هفت آیه را با زعفران و گلاب بر روی یک ظرف چینی نوشته و سر سفره هفت سین قرار داد . پس از تحویل سال آن ظرف را با آب شسته و با آن شربت درست کرده و مقداری از آن را برای تبرک خانه و شفای جسمی و روحی میل فرمایید .

نوروز، نیشابور و غار ابراهیم ادهم؛ سفر به طبیعت، دیدار با تاریخ

هفت‌غار، یکی از نزدیکترین و در دسترس‌ترین جاذبه‌های طبیعی نیشابور است. «هفت‌غار»، تنها یک پدیده طبیعی زیبا و خیال‌انگیز نیست بلکه ریشه‌ای دراز در تاریخ نیز دارد و میزبان و محل زندگی موقت شخصیت‌های شناخته شده‌ای همچون ابراهیم ادهم (سلطان‌العارفین قرن دوم هجری) و شیخ حسن جوری نیشابوری (رهبر قیام مردم خراسان در قرن هشتم هجری) بوده است. 

مردم نيشابور به ديدار ولي امر مسلمين جهان به مشهد مي روند

مردم ولايت مدار نيشابور به استقبال از رهبر معظم انقلاب در جوار بارگاه منور حضرت امام رضا(ع) همزمان با نخستین روز سال نو به مشهد مي روند.

پیام نوروزی معاون استاندار و فرماندار نیشابور به مردم ، زائران و مسافران

«باسم رب طيب القلوب»

 تغيير در تقدير يكايك انسانها ، روي به جانب نيك نامي و نيك فرجامي نهادن ، خواستگاه ابناي بشر است.

تقدیر از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی اعضای شورای اداری نيشابور

از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی "راهکارهای تقویت انگیزه و نشاط" که ویژه اعضای شورای اداری شهرستان نیشابور با اهدا جایزه و لوح سپاس تقدیر شد.

هنرمندان نيشابوري جوايزپنجمين جشنواره تئاتر کوتاه خراسان رضوي را درو كردند

پنجمين جشنواره نمايش هاي کوتاه خراسان رضوي با برگزاري آيين اختتاميه و برتري هنرمندان تاتر نيشابور در تربت حيدريه به کار خود پايان داد.

مدیریت نرم افزاری درترافیک شهری عامل راه حفظ سلامت شروندان

مدیریت"نرم افزاری" بجای مدیریت "سخت افزاری"؛ را سالهاست که بشر تجربه نموده  که تنها راه حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری ازکاهش انواع بیماریها  می بایست  در دستور کار برنامه ریزان و مدیریت شهری باشد ودر این راستای ؛درشهر"اخن المان"  80 درصدمردم بادوچرخه تردد میکنند ؛30 درصد خیابانهای باکو ؛طرح "عابر پیاده"  یا همان خیابان گردشگری سلامت است.

تشکر از شهرداری بدلیل بهبود فضای شهری

این روزها که توی شهر راه میرم خیلی بیشتر از سالهای قبل آثار کار شهرداری رو احساس می کنم هرچند اصلا قابل مقایسه با خیلی شهرها نیست.از نقاشیها ونمادها گرفته تا اصلاح پیادرو ها همه باعث میشه فکر کنم این دفعه مردم شورای شهر بهتری انتخاب کردند .

تغییرات مسئولان نیشابور به ده دستگاه اداری رسید

دبیر شورای اداری نیشابور از تغییرات مسئولان در ده دستگاه اداری و نهادی شهرستان خبر داد.

 

مجتمع ورزشی مدارس وکیلی در نیشابور ساخته می‌شود

رئیس اداره آموزش و پرورش نیشابور گفت: با همت یک خیر نیک‌اندیش، مجتمع ورزشی مدارس وکیلی در نیشابور ساخته می‌شود.

صفحه قبل 1 2 3 4 ... 11 صفحه بعد
213 مطلب

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۱
۰۵:۵۵
۱۲:۳۸
۱۹:۲۱
۱۹:۴۰

آمار بازدیدکنندگان

۱۵
۱۵۶۶
۱۶۸۰
۱۰۳۷۷۳۲۵