تقویم اخبار

دی 1395
ی د س چ پ آ ش
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

دی 16, 1395

دیپلم افتخار دوسالانه‌ی بین‌المللی ‌نقاشی در دستان نوجوان نیشابوری

حانیه آمارلویی نوجوان نیشابوری دیپلم افتخار هشتمین مسابقه‌ی دوسالانه‌ی بین‌المللی ‌نقاشی کودکان و نوجوانان را با موضوع آب از آن خودکرد.

عكاسان و فيلمسازان نيشابور، گرد هم آمدند

دومين گردهمايي سالانه عكاسان و فيلمسازان با عنوان عكس يادگاري ميزبان خيل عظيم عكاسان و فيلمسازان جوان بود.

نشست مسئولین آموزش وپرورش زبرخان با امام جمعه،ائمه جماعات روحانی و مدیران مدارس قدمگاه

در پانزدهمین روز از دی ماه وبه منظور هم اندیشی درباره راهکارهای جذب دانش آموزان به نماز جماعت، نشستی با حضوررئیس اداره آموزش و پرورش زبرخان،امام جمعه،ائمه جماعات روحانی ومدیران مدارس شهر قدمگاه در نماز خانه ی این اداره، برگزار شد.

یک خیّر درودی،به یادبود جوان ناکامش در مدرسه نمازخانه می سازد

یک خیّردرودی به یادبود فرزندش سید احسان موسوی عمادی که دوهفته قبل در جریان تصادف از بین می رود،دردبیرستان خیِر سازوکیلی شهر درود نمازخانه می سازد.

فراموشی حماسه 9 دی نفوذ در مراکز تصمیم ساز و زمینه فتنه های بزرگتری را فراهم می کند

فرمانده سپاه ناحیه نیشابورشب گذشته در نشست صمیمی با بسیجیان پایگاه 14 معصوم نیشابور گفت: امروز فتنه گران با بهانه و تظاهر به ضرورت تحکیم وحدت در جامعه، مانع و مخالف باز خوانی فتنه بزرگ و براندازانه و ساختار شکنانه ۸۸هستند تا شاید با فراموشی این حوادث تلخ اما عبرت آموز، با نفوذ در مراکز تصمیم ساز و تمام گیر نظام زمینه فتنه های بزرگتری را فراهم نمایند.

 وی گفت: حماسه عاشورایی ۹دی هم چون روز قدس و۲۲بهمن یوم الله است و باید هر سال پاس داشته شود وان را گرامی داشت.

سرهنگ پاسدار سید علی اکبر حسینی  ادامه داد: 9دی یوم الله است ومومنین ومردم ولایت وانقلاب باید این روزخدای را پاس بدارند مقام معظم رهبری در خصوص یوم الله بودن این روز می فرمایند:هرچه انسان در اطراف این قضایا یا فکر می کند، و دست خدای متعال را، دست قدرت را، روح ولایت را، روح حسین بن علی (ع)را می بیند، این کارها، کارهایی نیست که با اراده امثال ما انجام بگیرد، این کار خدا است، این دست قدرت الهی است.
حسینی گفت: اقتضای  پاسداشت این روز عبرت گرفتن و درس آموختن از این حوادث مهم است و باید به صورت دائم مستمر بصیرت عمومی  جامعه را بالا برد و خصوصا نسل جوان و نوجوانان را نسبت به مسائل انقلاب، توطئه ها، تهدیدها و فتنه ها علیه انقلاب اسلامی آشنا ساخت و برای جلوگیری از فتنه های بزرگتر در آینده،باید با فتنه های گذشته آشنا بود، بایدزمینه های پیدایش این فتنه ها، عوامل و عناصر پدید آورنده این فتنه ها، اهداف و انگیزه های فتنه گران را شناخت و مرتب و مستمر آن را باز خوانی کرد تا از تعریف این حوادث مهم جلو گیری شود.
وی ادامه داد: امروز جریان فتنه آمریکایی-انگلیسی-اسرائیل ۸۸که شیوه وشکل های گوناگون نظام را با چالش و تهدید مواجه کرد تعریف کنند در تلاش اند تا حوادث بسیار تلخ و خسارت بار سال ۸۸به فراموشی سپرده شود، عوامل و عناصر فتنه و حامیان آنها و حتی ساکنین فتنه که در فضای غبار آلود فتنه به دلیل عدم بصیرت بر سر دو راهی ماندند امروز به بهانه های مختلف مانع از کالبد شکافی کودتای سال۸۸هستند.

حسینی گفت: فتنه ۸۸براندازانه و ساختار شکنانه بود و هدف اصلی آن نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران بود، این موضوع در شعارهایشان واضح و روشن بیان می شد که انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است حوادث تلخ سال۸۸هستند.

وی افزود: فتنه گران در آشوب های۸۸با رمز تقلب و شعار های ساختار شکنانه به دنبال سکولاری کردن کشور با حذف نظام دینی مبتنی بر محوریت ولایت فقیه بودند و با شعار اگر تقلب بشه ایران قیامت می شه دنبال این اهداف بودند، سال قبل از انتخابات به بهانه تقلب کمیته صیانت از آرا تشکیل داده وردررمیتینگ هادی از احتمال تقلب زدند و حتی آشکارا مردم را به نافرمانی مدنی و ریختن به خیابان ها واعتراض وآشوبگری بر علیه نظام دعوت کردند.
حسینی گفت: مدعی دروغین قانون که مرتبا دم از قانون گرایی می زنند  قانونی را که بر اساس آن در انتخابات ثبت نام و مشارکت کردند را زیر  پاگذاشته و به هشدار ها و نصایح دلسوزانه و فرامین ولی امر مسلمین هم توجهی نکردند و نه تنها به ساز و کارهای قانونی تن ندادند بلکه با پا فشاری بر خواسته خود مبنی بر تقلب و ابزار انتخابات با استناد بر دلایل واهی ایستادگی کردند و دست در دست دشمنان وضد انقلاب و مخالفین و سلطنت طلبان اقدام به آشوب و تخریب اموال عمومی و دولتی نمودند و خسارت های جبران ناپذیری بر نظام و مردم وبیت المال وارد کردند.

وی افزود: می توان گفت بزرگترین خسارت و خیانت سران فتنه آتش زدن به سرمایه عظیم مشارکت۸۵درصدی مردم در انتخابات و خدشه به اعتماد عمومی مردم بود که می توانست پشتوانه مستحکم برای پیشبرد اهداف ملی نظام باشد.

حسینی گفت: مردم بدانند همان فتنه گرانی که دیروز از شیطان بزرگ آمریکا در خواست تشدید تحریم ها بر علیه نظام و مردم راکرده بودند و امروز هم با نامه نوشتن به ترامپ با در خواست افزایش تحریم به کشور و وطن و مردم خیانت می کند، بعضا تمدید تحریم ها را که همه مسئولین نظام آن را نقض برجام نامیدند حمایت می کنند.

وی ادامه داد: در جریان اغتشاشات۸۸در راهپیمایی روز قدس که الهام بخش مبارزه با صهیونیسم در جهان است به جای شعار مرگ بر اسرائیل که میراث امام راحل بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی است شعار نه غزه نه لبنان سر دادند ودر ۱۳آبان۸۸ به جای شعار مرگ بر آمریکا شعار های  دیگری سر دادند که این ها در تعارض مستقیم با آرمان ها و ارزش های اسلامی است، آنها به مقدسات و علیه آرمان ها و ارزش های الهی و اسلامی اهانت و بی حرمتی کردند و حتی به جنگ با ارزش ها برخواستند.

حسینی گفت: آتش زدن مسجد و حمله به پایگاه بسیج و حمله به عزاداران حسینی و به آتش کشیدن خیمه عزای حسینی و سوت و هلهله در روز عاشورا بی حرمتی به نماز و نماز جمعه با کفش و مختلط و بی حجاب به نماز ایستادن و به شهادت رساندن نیروی انتظامی و مردم بی گناه از نمونه های بارز آن است.

وی ادامه داد: خیانت این خائنان انقدر وسیع و گسترده است که اگر هزاران جلد کتاب در موردشان نوشته شود باز هم کم است، اما درود خدا بر ملت ایران و مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه که با حضور حماسی خود در۹دی در دفاع از ولایت، ارزش ها و آرمان های آن عاشورایی ترین اجتماع تاریخ، اجتماعی ده ها میلیونی را تشکیل دادند و همچون سیلی خروشان و آنچه از فتنه بود راشست و به زباله دان تاریخ سپرد.

حسینی گفت: مردم در۹دی شعار ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند را در عمل تفسیر کردند و همه برای دفاع از ولایت و کلیت نظام مقدس اسلامی به میدان آمدند و از فتنه و فتنه گران اعلام برائت کردند و نشان دادند که در بصیرت و آگاهی از نخبگان وخواص جلو تر هستند، ۹دی پرده تزویر از چهره برخی خواص انقلابی نما بر انداخت کسانی که برای جاه طلبی و قدرت طلبی و رسيدن به امیال دنیوی نه تنها از قطار انقلاب پیاده شدند بلکه در مقابل آن ایستادند.
وی افزود: در۹دی لطف الهی و دست قدرت الهی در حمایت و پشتیبانی از این نظام و انقلاب به عینه مشاهده شد، در نقش بسیج در مقابله با فتنه آمریکایی و اسرائیل همین بس که نشان بزرگ پرچم داری بصیرت را از ولی امر خویش از فرماندهی معظم کل قوا گرفته و امروز هم باید در بازخوانی کالبد شکافی و تبیین فتنه و عوامل پدید آورنده آن و بصیرت دهی و روشن فکری جامعه در این خصوص گام های لازم را بردارد.

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

ارتباط زنده نامزدهای انتخاباتی با مردم

مناسبت ها

فهرست وقایع ماه محرم الحرام

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۵۳
۰۶:۲۰
۱۲:۲۸
۱۸:۳۶
۱۸:۵۴

آمار بازدیدکنندگان

۱۶
۷۵۵
۱۷۹۱
۱۰۴۵۴۷۰۲