تقویم اخبار

مهر 1397
ی د س چ پ آ ش
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

آغازطرح روبان قرمز (آموزش پیشگیری ازHIV/AIDS) درمدارس متوسطه

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور از آغاز طرح روبان قرمز ( آموزش پیشگیری از HIV/AIDS) درمدارس متوسطه شهرستان های نیشابور و فیروزه خبر داد .

محبوبه شفیعی در مصاحبه با وبدا افزود: در راستای اجرای چهارمین برنامه استراتژیک HIV/AIDS و با هدف تحقق اهداف آموزش و پرورش به عنوان یکی از اعضای کمیته اجرایی برنامه، اجرای این طرح با مشارکت اداره مذکور آغاز گردید.

وی ضمن تاکید بر اهمیت اجرای این طرح و اثرات آن در ایجاد فرهنگ مقابله با ایدز و همچنین پذیرش بیماران در جامعه اضافه کرد: در غالب طرح روبان قرمز ابتدا رابطین بهداشتی مدارس متوسطه که توسط اداره آموزش و پرورش از بین معلمین علاقمند معرفی می شوند در دوره آموزشی تربیت مربی آموزش داده می شوند و سپس این مربیان به صورت مشارکتی آموزشها را به دانش آموزان ارائه می نمایند.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشت خاطر نشان کرد: تدریس آموزشها توسط پزشک و کارشناسان بهداشتی در سه مرحله انجام می شود و اولین جلسه در هفته اول بهمن ماه برگزار شده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با اجرای موفق این طرح گامی موثر جهت توانمندسازی نسل جوان در پیشگیری و مبارزه با بیماری و رسیدن به هدف کنترل آن در کشور برداشته شود.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

فهرست وقایع ماه محرم الحرام
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۵۹
۰۵:۲۵
۱۱:۲۶
۱۷:۲۶
۱۷:۴۳

آمار بازدیدکنندگان

۶
۳۴۴
۱۹۹۵
۹۵۵۸۹۷۸