تقویم اخبار

خرداد 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

آغاز طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان

مدیر گروه سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور ، از آغاز طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان خبر داد.

میترا رضااف در گفتگو با خبرنگار وبدا گفت : این طرح از بیستم خرداد آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت .

وی در خصوص اهمیت اجرای برنامه فوق افزود : جوانان و نوجوانان ، آینده سازان کشور هستند . لذا سلامت جسمی ، روانی و اجتماعی آنان تضمین کننده سلامت حال و آینده کل جامعه میباشد ، پژوهش ها و بررسی های تربیتی انجام شده ، گویای این واقعیت است که توجه به سلامت جسمی و ذهنی کودکان ، تحولات طبیعی آنها را در طی مراحل رشد تضمین می کند و عدم شناسایی و از طرفی ، عدم توجه به مشکلات جسمی و ذهنی می تواند سلامت کلی کودکان را به مخاطره انداخته و انواع مشکلات تحصیلی و رفتاری را برای آنان به همراه داشته باشد . تشخیص به موقع مشکلات این کودکان ، نه تنها می تواند از بروز معلولیت در آنها جلوگیری نماید بلکه در رفع مشکلات آموزشی آنان نیز موثر واقع خواهد شد .

مدیر گروه سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس معاونت بهداشت اظهار داشت : این طرح که مشترک بین ادارات آموزش و پرورش و دانشکده علوم پزشکی (معاونت بهداشت) می باشد . از سال تحصیلی گذشته (با توجه به شروع طرح تحول سلامت ) در دو قسمت پایگاههای سنجش (تعیین شده توسط آموزش وپرورش ) و پایگاههای سلامت ( خانه بهداشت -مراکز جامع سلامت ) ، در بعد خانوار انجام می گردد.

گفتنی است پایگاه های سنجش نواموزان در نیشابور در سه مدرسه بنت الهدی صدر، شهید باقری و نصر مستقر می باشد

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۳۹
۰۵:۲۳
۱۲:۳۱
۱۹:۴۰
۱۹:۵۹

آمار بازدیدکنندگان

۱۰
۲۴۴۰
۳۶۳۶
۹۱۸۱۴۱۹