تقویم اخبار

مهر 1397
ی د س چ پ آ ش
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

آموزش خط بریل در کتابخانه شریعتی نیشابور

به مناسبت چهارم زانویه روز جانی بریل، کتابدار روشندل کتابخانه دکتر شریعتی نیشابور از آموزش خط بریل در این کتابخانه خبر داد.

بنا به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی نیشابور، کتابدار روشندل کتابخانه دکتر شریعتی نیشابور از آموزش خط بریل به روشندلان، در بخش نابینایان این کتابخانه خبر داد.

ناهید خوارزمیان کتابدار روشندل کتابخانه دکتر شریعتی نیشابور  عنوان کرد: خط بریل دریچه ورد روشندلان به دنیای علم و کتاب است و آموزش خواندن و نوشتن به نابینایان ،به توانمند سازی این عزیزان، کمک شایانی می کند .

خوارزمیان در ادامه گفت:چهارم ژانویه هر سال به مناسبت تولد «لویی بریل» مخترع خط بریل روز جهانی بریل نامگذاری شده که امیدواریم این مناسبت ها باعث شود توجه  بیشتری به معلولان به ویژه روشندلان شود چرا که نابینایی نباید مانعی برای ورود نابینایان به اجتماع و انجام فعالیت های اجتماعی و تحصیلی باشد

این کتابدار افزود: تاکنون بنده در کتابخانه به 30 نفر از روشندلان، خط بریل را آموزش داده ام و ما در بخش نابینایان کتابخانه دکتر شریعتی نیشابور حدود هزار نسخه کتاب بریل داریم که می تواند منایع خوبی برای مطالعه و یادگیری خط بریل باشد و اعضای کتابخانه می توانند از این منابع استفاده کنند.

خوارزمیان با تاکید بر نیازهای آموزشی نابینایان ابراز امیدواری کرد  وسایل کمک آموزشی  و توانبخشی بیشتری در اختیار این  قشر قرار بگیرد. 

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۰
۰۵:۴۵
۱۱:۱۹
۱۶:۵۳
۱۷:۱۰

آمار بازدیدکنندگان

۵
۴۳۸
۲۲۹۳
۹۶۱۱۱۲۴