تقویم اخبار

اسفند 1397
ی د س چ پ آ ش
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 1 2

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

آنتوان چخوف با تاتر« خواستگاری » به نيشابور آمد

نمايش کمدی « خواستگاری » به نویسندگی آنتوان چخوف  و كارگرداني بانوی  هنرمند نيشابوري آرزو نصیری نسب در محل  تالار ادیب  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور به روي صحنه رفت.
مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور اظهاركرد :  سال هاست که هنرمندان خوش قريحه  وبا ذوق تئاتراين ديار هنر خيز توانسته اند آثاري در خورشان و فاخر را توليد و عرضه نمايند واجراي تئاتر در سطح شهرستان نيشابور هميشه با اقبال همشهريان هنردوست همراه بوده است که در دومین جشنواره نمایشنامه خوانی نیشابور به عنوان نمایش برگزیده انتخاب  که و نمايش کمدی« خواستگاری »  نيز از اين آثار است كه با همکاری انجمن هنرهای نمایشی نیشابور به روي صحنه رفته است.
حمیدرضا آتشی گفت : نمايش کمدی« خواستگاری » توسط آنتوان چخوف  به رشته تحریر و توسط بانوی  هنرمند نيشابوري آرزو نصیری نسب كارگرداني شده و در اين نمايش بازيگران صاحب نام نيشابوري: سیدجواد حسینی ، هادی سکاکی  آرزو نصیری نسب در آن به ایفای نقش می پردازند و دکور را حمید  عمارلو، طراح پوستر:امید شوری وساخت تیزر راجعفر عمارلو و سجادمنصوری به عنوان عوامل همكاري دارند.
وی به داستان نمايش کمدی« خواستگاری »  اشاره كرد وخاطرنشان کرد : نمایش کمدی" خواستگاری" نوشته آنتوان چخوف است که در آن یک پارادوکس درباره مراسم خواستگاری وجود دارد وبازگوکننده یک مراسم خواستگاری است که توسط دختر و پسر بی ارزش می‌شود! اما سعی شده که ارزشمند بودن این گونه مراسم نیز به مخاطب نشان داده شود!
آتشی یادآورشد:چخوف به‌گونه‌ای می‌نویسد که تو بتوانی نمایش‌نامه‌های او را در هر زمان و مکانی اجرا کنی واو روابط پیچیده آدم‌ها را طوری بیان می‌کند که قابل موشکافی و درک برای همه باشد. چخوف با شناخت کامل از موجودی به نام انسان او را موردبررسی و حتی جراحی قرارداده وچگونگی این روابطش را به نقد می کشد.شخصیت های او برای همه آشنا  وملموس هستند چرا که از بین اقشار مختلف جامعه انتخاب شده اند . 
مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور تصريح كرد : نمایش کمدی« خواستگاری » از 15 الی 25تیر97  از ساعت 6 عصر در  تالار ادیب  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور ويژه عموم  هنرمندان  ومردم فرهنگ و هنر دوست نيشابوري  به روي صحنه رفت.
سيد باقر ميرعلمدار
مسئول روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور

#1 عطف به: آنتوان چخوف با تاتر« خواستگاری » به نيشابور آمد

avatar
علی - آدینه 29 تیر 1397  

تا ۲۲ تیر بوده نه ۲۵ تیر
رفتیم که تئاتر ببینیم اما بسته بود!!!
واقعا که....

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۴۹
۰۶:۱۵
۱۱:۴۸
۱۷:۲۲
۱۷:۳۹

آمار بازدیدکنندگان

۱۴
۲۰۹۵
۱۶۷۵
۹۸۸۳۱۰۴