تقویم اخبار

تیر 1397
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

آنتوان چخوف با تاتر« خواستگاری » به نيشابور آمد

نمايش کمدی « خواستگاری » به نویسندگی آنتوان چخوف  و كارگرداني بانوی  هنرمند نيشابوري آرزو نصیری نسب در محل  تالار ادیب  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور به روي صحنه رفت.
مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور اظهاركرد :  سال هاست که هنرمندان خوش قريحه  وبا ذوق تئاتراين ديار هنر خيز توانسته اند آثاري در خورشان و فاخر را توليد و عرضه نمايند واجراي تئاتر در سطح شهرستان نيشابور هميشه با اقبال همشهريان هنردوست همراه بوده است که در دومین جشنواره نمایشنامه خوانی نیشابور به عنوان نمایش برگزیده انتخاب  که و نمايش کمدی« خواستگاری »  نيز از اين آثار است كه با همکاری انجمن هنرهای نمایشی نیشابور به روي صحنه رفته است.
حمیدرضا آتشی گفت : نمايش کمدی« خواستگاری » توسط آنتوان چخوف  به رشته تحریر و توسط بانوی  هنرمند نيشابوري آرزو نصیری نسب كارگرداني شده و در اين نمايش بازيگران صاحب نام نيشابوري: سیدجواد حسینی ، هادی سکاکی  آرزو نصیری نسب در آن به ایفای نقش می پردازند و دکور را حمید  عمارلو، طراح پوستر:امید شوری وساخت تیزر راجعفر عمارلو و سجادمنصوری به عنوان عوامل همكاري دارند.
وی به داستان نمايش کمدی« خواستگاری »  اشاره كرد وخاطرنشان کرد : نمایش کمدی" خواستگاری" نوشته آنتوان چخوف است که در آن یک پارادوکس درباره مراسم خواستگاری وجود دارد وبازگوکننده یک مراسم خواستگاری است که توسط دختر و پسر بی ارزش می‌شود! اما سعی شده که ارزشمند بودن این گونه مراسم نیز به مخاطب نشان داده شود!
آتشی یادآورشد:چخوف به‌گونه‌ای می‌نویسد که تو بتوانی نمایش‌نامه‌های او را در هر زمان و مکانی اجرا کنی واو روابط پیچیده آدم‌ها را طوری بیان می‌کند که قابل موشکافی و درک برای همه باشد. چخوف با شناخت کامل از موجودی به نام انسان او را موردبررسی و حتی جراحی قرارداده وچگونگی این روابطش را به نقد می کشد.شخصیت های او برای همه آشنا  وملموس هستند چرا که از بین اقشار مختلف جامعه انتخاب شده اند . 
مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور تصريح كرد : نمایش کمدی« خواستگاری » از 15 الی 25تیر97  از ساعت 6 عصر در  تالار ادیب  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور ويژه عموم  هنرمندان  ومردم فرهنگ و هنر دوست نيشابوري  به روي صحنه رفت.
سيد باقر ميرعلمدار
مسئول روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۵
۰۵:۳۰
۱۲:۴۱
۱۹:۵۰
۲۰:۱۰

آمار بازدیدکنندگان

۸
۳۱۸۴
۳۳۸۷
۹۳۹۷۰۶۳