تقویم اخبار

خرداد 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

آیا در آستانه سال نو منتظر تقییر چهره شهر باشیم؟

شهر نیشابور به علل مختلفی مانند واقع شدن در مسیر جاده منتهی به مشهد مقدس، سابقه تاریخی، وجود آرامگاه مشاهیر و داشتن طبیعتی زیبا همه ساله مقصد یا استراحتگاه بسیاری از مسافران یا گردشگران واقع می شوند.
به قول یکی از کارشناسان گردشگری : مردم نیشابور باید خیلی خوشبخت بااشند که اینچنین موقعیت هایی یک جا برای آنان جمع شده است. این موقعیت ها در حالی است که شهر هایی که مایل به جذب درآمد از بخش گردشگری هستند، بودجه های فراوانی چه ازردیف های دولتی ویا کمک های مردمی هزینه می کنند تا راههای جلب وجذب گردشگر را بیابند.
با توجه به آمار تخمینی 25 میلیون زائر بارگاه منور حضرت رضا(ع) برای هرسال، حداقل سهمی که برای تردد زایران از نیشابور می توان تصور کرد 12 میلیون نفر از جاده ای است که از میان شهر نیشابور می گذرند!.
اگر برنامه ریزان شهر وشهرستان نیشابور برای کسب حداقل هزار تومان سود از قبل خدملتی که به مسافران ارایه می شود را محاسبه نمایند مبلغ به دست آمده 12هزار میلیارد تومان خواهد بود!.
سئوال اینجاست که آیا کسب این سود شهرداری و تشکلهای مردم نهاد و... را وسوسه نمی کند که برای آن بیندیشند؟!.
از جمله خصائص مشترک مسافرین فرصت آزاد و پول مناسبی است که برای سفرشان تامین کرده اند. اگر جایی برای مسافر امکانات مناسب فراهم کرده باشد آنان برای هزینه کردن و وقت گذاشتن مشکلی ندارند.هرچه عمق وکیفیت خدمات مناسب تر باشد زمان ماندگاری و هزینه کردن مسافر بیشتر خواهد شد. بنا براین ارایه دهنده خدمات سود بیشتری کسب می نماید.
اکنون که فرصت اندکی تا آغاز سال نوو زمان مسافرتهای گردشی و زیارتی باقی مانده بار دیگر از برنامه ریزان خواهش می کنم که این زمان را غنیمت شمرده و با توانایی های مدیریتی خود فکری بکر برای استفاده از این موهبت بیندیشند.

ارسال کننده: مسعود شیخانی

#1 عطف به: آیا در آستانه سال نو منتظر تقییر چهره شهر باشیم؟

avatar
سامان - چهارشنبه 04 اسفند 1395  

والله چی بگم....

#2 عطف به: آیا در آستانه سال نو منتظر تقییر چهره شهر باشیم؟

avatar
بهروز - یک شنبه 29 اسفند 1395  

داداشم شما ببین همین برنامه ریزها و مسئولان شهری ،شهرو دارن میبرن میچسبونن به کوه نه استفاده ای میشه از مکانهای تاریخی نه به شاعرهای پر آوازه جهانی ما بها داده میشه اون وقت داری میگی برنامه ریزی کنن برا 12 میلیون رهگذر !؟ بیستو اندی سال بها نداده شده به عطار و خیام جگر آدم اتیش میگیره ! کافیه یکی از شبهای طول سال بری عطار و خیام ،برای صرفه جویی در (برق) مکانی که آوازش تو جهان پیچیده چراغها خاموشه !طرف جهانگرد از اون ور دنیا بلند میشه میاد نیشابور با درهای بسته و چراغهای خاموش روبرو میشه میدونی چه دردی داره !؟

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۶
۰۵:۱۷
۱۲:۳۵
۱۹:۵۴
۲۰:۱۴

آمار بازدیدکنندگان

۵
۵۳۱
۳۸۶۶
۹۲۷۶۴۱۴