تقویم اخبار

مهر 1397
ی د س چ پ آ ش
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

اتاق اصناف نیشابور با فروشندگان زن بدحجاب برخورد کند

 
رئیس شورای فرهنگ عمومی نیشابور گفت: اتاق اصناف این شهرستان با جدیت با موارد بدحجابی فروشندگان زن برخورد کند.
 حجت‌الاسلام سیدقاسم یعقوبی در جلسه کارگروه عفاف و حجاب شورای فرهنگ عمومی نیشابور که در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: قانون شهروندی اقتضا می‌کند، خانم‌هایی که در بازار، فروشنده هستند و تا حدودی جزو کارهای عمومی است، بدحجاب و معتاد نباشند و گران‌فروشی نکنند.

وی افزود: کسانی که کارمند ادارات، نهادها یا بانک‌ها هستند، باید حجاب قابل قبولی داشته باشند، علاوه بر این، اتاق اصناف نیشابور نیز با جدیت با موارد بدحجابی فروشندگان زن برخورد کند.

امام جمعه نیشابور از روحانیان مساجد و هیئات مذهبی خواست با استفاده از تریبون‌های ماه محرم موضوع فلسفه و رعایت حجاب را تبیین کرده و بر عدم دوچرخه‌سواری خانم‌ها در معابر عمومی تاکید کنند.

در ادامه این جلسه، تصویب شد کمیسیون بانوان و خانواده فرمانداری، در کلاس‌های ضمن خدمت کارمندان به موضوع فلسفه حجاب بپردازد، همچنین از زبان هنر در تبلیغ حجاب در مدارس و دانشگاه‌ها استفاده شود و در شورای عالی اداری درخصوص رعایت حجاب توسط کارمندان زن تذکر داده و برنامه‌های تشویقی برای خانم‌های کارمند با حجاب مطرح شود.

همچنین تبلیغ حجاب در سطح بازار توسط گروه‌های بسیج، برگزاری نمایشگاه‌هایی با موضوع عفاف و حجاب، برگزاری مسابقات فرهنگی در سطح مدارس با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و برنامه‌ریزی برای ساخت بوستان اختصاصی بانوان به‌غیر از بوستان موجود بانوان از مصوبات این جلسه بود.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

فهرست وقایع ماه محرم الحرام
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۰۰
۰۵:۲۶
۱۱:۲۵
۱۷:۲۴
۱۷:۴۲

آمار بازدیدکنندگان

۸
۳۰۹
۱۹۸۹
۹۵۶۰۹۳۲