تقویم اخبار

شهریور 1398
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

اجرای شبکه گیوه بافی و گیوه دوزی درنیشابور

شبکه‌ی گیوه بافی و گیوه دوزی طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در استان خراسان رضوی است که با هدف احیا و ترویج صنعت دیرینه‌ی تولید پای پوش گیوه با محوریت شهرستان نیشابور در حال اجرا است.

رییس جهاد دانشگاهی نیشابور اظهارکرد: الگوی نوین توسعه‌ی مشاغل خانگی طرحی ملی است که به صورت پایلوت در 8 استان کشور با کارفرمایی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مجری‌گری جهاد دانشگاهی در حال اجرا می باشد.

میثم لعل عوض پور افزود:شبکه‌ی گیوه بافی و گیوه دوزی یکی از شبکه‌های 5گانه‌ی طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در استان خراسان رضوی است که با هدف احیا و ترویج صنعت دیرینه‌ی تولید پای پوش گیوه با محوریت شهرستان نیشابور در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد:این شبکه با آغاز به کار خود در تیرماه سال جاری اقدام به شناسایی 700 نفر جویای کار در زمینه‌ی تولید گیوه از طریق سامانه‌ی inhb.irنمودو در گام بعدی فرآیند پایش تلفنی متقاضیان توسط تسهیلگران طرح انجام شد و حدود 500 نفر واجد شرایط ارزیابی شدند.

لعل عوض پوریادآورشد: در فاز بعدی مشاوره‌ی شغلی رایگان برای متقاضیان واجد شرایط ترتیب داده شد و هر فرد به صورت حضوری پایش و مشاوره گردید که در نتیجه‌ی این فرآیند حدود 300 نفر از متقاضیان واجد شرایط خواستار ایجاد شغل در این حوزه بودندو در گام بعد، 21 نفر از متقاضیانی که علاوه بر سابقه‌ی کار مشابه روحیه‌ی کارآفرینی هم داشتند به نمایندگی از هر منطقه‌ی تراکم جمعیتی شهرستان نیشابور شناسایی و به عنوان پشتیبان انتخاب گردیدند.

وی عنوان کرد:در حال حاضر 200 ساعت دوره‌ و کارگاه‌های تخصصی گیوه بافی، کارآفرینی و مهارت‌های نرم شغلی برای پشتیبانان تدارک دیده شده که متقاضیان به صورت رایگان مشغول به گذراندن این دوره‌ها در جهاد دانشگاهی نیشابور هستند.

رییس جهاد دانشگاهی نیشابور تصریح کرد: مرحله‌ی بعد در بهمن ماه انجام خواهد شد که فاز اتصال متقاضیان مستقل به پشتیبانان است تا طی یک پروسه‌ی 3 ماهه 300 نفر متقاضی کار در این شبکه توانمند گردندو علاوه بر این تمهیدات لازم جهت اخذ مجوزهای لازم ، تامین مالی، تهیه‌ی مواد اولیه ، بازار فروش و تامین سرمایه‌ی انسانی متخصص توسط شبکه‌ی گیوه بافی و گیوه دوزی استان دیده شده است که در حین رشد متقاضیان تا پس از توانمندسازی کامل آنان در بازار، در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

سیدباقر میرعلمدار

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

ارتباط زنده نامزدهای انتخاباتی با مردم

مناسبت ها

فهرست وقایع ماه محرم الحرام

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۵۳
۰۶:۲۰
۱۲:۲۸
۱۸:۳۶
۱۸:۵۴

آمار بازدیدکنندگان

۷
۲۱۱۱
۱۷۹۱
۱۰۴۵۶۰۵۸