تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

 نیشابور قدمگاه امام رضا(ع)و شهر سلسله الذهب و شهر بانو پسنده

با وجود داشتن اداره آستان قدس ، هیچ سرمایه گذاری قابل توجه ای نشده

این هم نمونه آن:

معاونت املاک و اراضی آستان قدس (کلیک کنید)

حالا سبزوار با نداشتن اداره و زیر نظر نیشابور بودن ببینید چه کرده اند:

فرهنگسرای آستان قدس سبزوار

احداث فرهنگسرای امام رضا با سرمایه آستان قدس رضوی و با سفارش و پیگیری محمدرضا محسنی ثانی از سال ۹۰ در سبزوار آغاز شده است.

  • بازدید نماینده سبزوار از روند احداث فرهنگسرای بزرگ امام رضا (آدرس مطلب)
 حالا سبزوار با نداشتن اداره و زیر نظر نیشابور بودن ببینید چه کرده اند: (آدرس خبر)
  • نماینده مردم شریف منطقه سبزوار بزرگ در نخستین روزهای اردیبهشت ماه در سفری که به سبزوار داشت از روند احداث فرهنگسرای بزرگ امام رضا در شمال این شهر بازدید کرد.احداث فرهنگسرای امام رضا با سرمایه آستان قدس رضوی و با سفارش و پیگیری محمدرضا محسنی ثانی از سال ۹۰ در سبزوار آغاز شده است.هرچند بسیاری از پروژه های عمرانی کشور در دو سال گذشته به دلیل وضعیت بد مالی دولت متوقف شد. اما فرهنگسرای امام رضا خوشبختانه پیشرفت سریعی را طی کرد و هم اکنون در مراحل نزدیک به بهره برداری است.در بازدیدی که محسنی ثانی در تاریخ نهم اردیبهشت ماه از این پروژه داشت، شماری از مسوولان  آستان قدس رضوی از جمله مهندس عباسی معاون فنی و عمرانی موقوفات آستان، نیز حضور داشتند. 

محمد رضا محسنی ثانی با بیان اینکه تاکنون مبلغ ۴ میلیارد تومان در این فرهنگسرا هزینه شده اظهار کرد: در دوره گذشته از آیت ا... واعظ طبسی در خو است کردیم تا پرچمی از آستان قدس در شهرستان به اهتزار درآید. (آدرس خبر)

  •  محسنی ثانی گفت: افتتاح فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار کار خاصی ندارد ابتدای امر قرار بود شهرداری این زمین را به آستان قدس واگذار کند که بعد از چندین سال هنوز این واگذاری صورت نگرفته است.محمد رضا محسنی ثانی با بیان اینکه تاکنون مبلغ ۴ میلیارد تومان در این فرهنگسرا هزینه شده اظهار کرد: در دوره گذشته از آیت ا... واعظ طبسی در خو است کردیم تا پرچمی از آستان قدس در شهرستان به اهتزار درآید بهر حال دیار سربداران مهد تشیع و عرصه فرهنگی و اعتقادی بوده و می تواند فرهنگسرایی در سبزوار وجود داشته باشد.وی افزود: آیت ا... واعظ طبسی دستور تکمیل این فرهنگسرا را صادر کرد و قرار شد آستان قدس این فرهنگسرا را تکمیل و تحویل دهد و ما نیز تقاضا کردیم تا مدیریت این فرهگنسرا با آستان قدس انجام شود و به لحاظ سنگین بودن هزینه های این فرهنگسرا تامین نیروهای آن را نیز بدست گیرد.محسنی ثانی ادامه داد: برای تکمیل عملیات عمرانی و محوطه سازی این مکان با پیمانکار صحبت شده که قرار است تا پایان امسال به اتمام برسد هم اکنون منتظر برخی امکانات و تجهیزات هستیم فرهنگسرا آماده افتتاح است.
  • معاون استاندار وفرماندار سبزوار از افتتاح فرهنگسرای آستان قدس رضوی همزمان با هفته دولت در سبزوار خبر داد. (آدرس خبر)

نیشابور غریب و مظلوم را دریابید................

#1 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
احمد - سه شنبه 02 تیر 1394  

وای بر مسئولین بی.............نیشابور

#2 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
jm.helka - چهارشنبه 03 تیر 1394  

سلام
تا زماني که نمايندگاني همچون (...)به عنوان نماينده در محلس داريم وضعمون ازين بدتر هم ميشه، حالا خوبه اقا مظفري به موقع فرماندار نيشابور شد وگرنه واي بحال شهرمون بوووود
ايشالله در اسفند ما همگي چشم و گوشمون رو وا کنيم به کي راي ميدهيييم
و من الله توفيق

#3 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
نیشابوری - چهارشنبه 03 تیر 1394  

غم مخوار جگرم همی کی امام رضا از زوَر ما رد رفته خادش کلی افتخار

#4 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
سعید - چهارشنبه 03 تیر 1394  

آستان قدس در شهرستان نیشابور کلی موقوفات دارد و حدیث سلسله الذهب در این شهر توسط امام هشتم قرائت شد متاسفانه در این شهر هیج گونه سرمایه گذاری فرهنگی و مذهبی توسط آستان قدس انجام نشده که ضرورت دارد مسئولین و اداره اوقاف پیگیر ی نمایند

#5 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
صبا - چهارشنبه 03 تیر 1394  

بنای فرهنگی بسیار خوب و شایسته ای است، به هم‌استانی‌های عزیز سبزواری تبریک عرض میکنم و امیدوارم اینگونه زیرساخت های فرهنگی موجبات ارتقای بیش از پیش سبزوار عزیز را فراهم نماید.

اما اینکه به اصل مساله که در اینجا مطرح شده است نگاه میکنم به یاد چند سال پیش می افتم که آقای احمدی نژاد (رییس جمهور سابق) به نیشابور آمده بودند و وعده احداث بین الحرمین بانو پسنده (که میزبان حضرت امام رضا بوده اند) و بی بی شطیطه را دادند. در همان زمان، به مدد ایشان تقریبا تمام بخش‌های یکی از شهرهای همسایه به شهرستان ارتقا یافته بود و هر شهرستان یعنی اختصاص بودجه و اعتباراتی که با آن بناها و ساختمان ها و پروژه ها و بین‌الحرمین‌های می توان ساخت.

همچنین آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد، در پاسخ مردم نیشابور که خواهان احداث فرودگاه در نیشابور (سومین منطقه جمعیتی شرق کشور) بودند، فرمودند: فرودگاه شما در قلب ماست.

به نظر من، همانطور که جناب دکتر نیز اشاره فرموده‌اند: بحث‌های زیرساخت‌های نیشابور، به یک بحث دلی تبدیل شده است. تاریخ و فرهنگ و استعدادهای انسانی و اجتماعی و توانمندی های اقلیمی و کشاورزی نیشابور سر جای خودش، اما وقتی نوبت به امتیازات زیرساختی توسعه میرسد گویا عزیزان به یاد قلبشان می افتند و موضوع را دلی می‌کنند. هر چند گفته اند هر آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند. اما این از دل برآمده ها هیچ وقت بر دل من ننشسته اند چرا که فکر می کنم با تعریف و تمجید از نیشابور، نه تنها حق نیشابور ادا نمی شود بلکه حقوق این دیار دارد ضایع می شود. اگر نیشابور، دیار سلسلة‌الذهب و میزبان آبرومند حضرت ثامن الحجج است باید آستان قدس رضوی هم نگاهی در همین سطح به این دیار داشته باشد. اگر با تکیه با همه اسناد و منابع موجود، نیشابور پس از مشهدالرضا، رضوی ترین دیار ایران است چرا آستان قدس رضوی به این دیار که تاریخ و فرهنگ و امروز و هر روز آن سرشار از یادگاها و یاد و فرهنگ رضوی است توجه نمی کند؟

قبول دارم که باید انصاف داد و نقشی هم برای مردم و مسولین در این وضعیت قائل شد.
چرا مردم، مستندترین شهر رضوی، با قاطعیت و پیگیرانه نخاسته‌اند که آستان قدس رضوی، بر روی یادگارها و فرهنگ رضوی این دیار سرمایه گذاری کند؟
چرا نمایندگان شهرستان ما، کمترین اعلام موضع و رایزنی را در خصوص این موضوع دارند؟
چرا ادارات ذیربط، رایزنی نکرده‌اند و اگر کرده‌اند چرا نتیجه را اطلاع‌رسانی عمومی نکرده‌اند؟ تا مردم تکلیف خودشان را بدانند.

ما از امام جمعه عالم و فرهیخته و دلسوز شهرمان استدعا داریم همانگونه که در برابر هزینه های اجرای موسیقی سنتی آقای ناظری، اعلام موضع می فرمایند در برابر حقوق معنوی و رضوی نیشابور هم اعلام موضع نمایند. ما از ایشان استدعا و انتظار داریم که با آستان قدس رضوی رایزنی کنند که در نیشابور به اندازه جایگاهی که در فرهنگ و تاریخ رضوی دارد سرمایه گذاری زیرساختی نماید. ما از همه مسولین شهرستان نیشابور، تقاضا می کنیم که در حوزه مسولیت و ماموریت خود رایزنی کنند. واقعا این حق شهرستانی که یادگارهای مسلم رضوی همچون حدیث سلسله الذهب، آرامگاه بانو پسنده و قدمگاه رضوی و زیارتگاه امامزاده محروق و ... را دارد نیست؟
اگر آستان قدس رضوی در جایی می خواهد کار زیرساختی و فرهنگی رضوی کند اصلا در مورد نیشابور نباید موضوع اولویت گذاری مطرح باشد. نام نیشابور با تاریخ و فرهنگ و تاریخ رضوی آمیخته است نمی‌دانم موجودیتی که عین و جزء محتوا و حریم رضوی است چرا اینقدر مغفول و مظلوم مانده است.

همشهریان عزیز! احداث یک فرهنگسرا کوچکترین اقدام فرهنگی رضوی در نیشابور است. ما باید دانشگاه علوم حدیث رضوی را در نیشابور داشته باشیم چرا که نیشابور شهر محدثین بزرگ شهر حدیث سلسله الذهب است.
آرامگاه بانو پسنده، میزبان آبرومند رضوی باید در شان این جایگاه باشد.
قدمگاه رضوی باید به یکی از باشکوه ترین یادگاه های رضوی تبدیل گردد.
آیا جایگاه نیشابور در تاریخ و فرهنگ رضوی و تشیع و تمدن خراسان به اندازه ای نیست که آستان قدس رضوی پژوهشگاهی در نیشابور احداث نماید؟!

#6 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
علی - آدینه 05 تیر 1394  

صبا خانم
بجز پاراگراف اول با کلیت متن شما موافقم

#7 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
محمد - یک شنبه 07 تیر 1394  

آقای علی. همان پاراگراف اول خانم صبا ، شخصیت واقعی این خانم وزین را نشان میدهد و بقیه مطالبش را دلنشین. ولی نفی پارگراف اول خانم صبا توسط شما، بیانگر عصبیت کور و جهل مفرطی است که توسط برخی افراد و منجمله همین سایت کم مقدار، بر روح و روان مردمان پاک ایندو سرزمین سنگینی میکند و حاصلش هیچ است اندر هیچ. نگاه کنید به متن مقاله، آیا نمیتوانستید بدون نام بردن از سبزوار ، برای خود نیشابور فرهنگسرا مطالبه کنید؟ مگر سبزواریها برای ایجاد کارخانجات نخریسی و نساجی آستانقدس در نیشابور ، چنین اعمال کودکانه ای انجام دادند؟ خداوند شما را هدایت کند و خرد بیفزاید....

#7.1 عطف به: عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
امید از سبزوار - چهارشنبه 15 مهر 1394  

آقا محمد گل از حرفای شما ممنونم
و البته برای این سایت که نباید حاشیه سازی کند دلخورم
من خودم مدتی در نیشابور زندگی کردم و عاشق نیشابورم
قدر شهرتونو بدونید خیلی خوبه

#8 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
صبا - یک شنبه 07 تیر 1394  

هم‌استانی عزیز جناب آقای محمد، سلام و وقت شما بخیر. لطفا کمی به مطالبی که نوشته‌اید بیندیشید. آیا شما خودتان شامل همین نسبت‌‎هایی که به علی و افراد دیگر داده‌اید نیستید؟! من نمی‌دانم و قضاوت نمی‌کنم.
دوست عزیز، من با فرمایش شما موافقم و حتی اعتقاد دارم که باید ریشه این تعصب کور و این جهل مفرط را خشکاند. لطفا به یک سایت به نام «اسرارنامه» مراجعه فرمایید تا ریشه‌های همه چیزهایی که در اینترنت دامن زده شده‌اند و به قول شما بر روح و روان مردمان پاک این دو سرزمین سنگینی می‌کند را ملاحظه بفرمایید. وقتی مسولان فرهنگی یک شهر، با بی توجهی و یا بخاطر برخی مسائل دیگر، افسار را به دست یک جوان 27 -28 ساله می‌دهند که حتی تحصیلاتش مرتبط با حوزه خبر و فرهنگ نیست و همان فرد حتی می‌آید در امور تاریخی و فرهنگی چنان افاضه نظر و کلام می‌نماید که در نظریه‌های هیچ کارشناس و خبره‌ای نمی‌توان یافت و به خیال خودش می خواهد در جایگاه و مناسبات شهر سین نسبت به سایر شهرها (حالا به حق یا به ناحق) اثر بگذارد، اینکه حالا شما در این سایت به دنبال صفاتی مثل تعصب کور و جهل مفرط بگردید، واقعا جای سوال دارد؟

اصلا محمدجان، آیا می‌دانید که همین دو صفت، از اصطلاحات پرکاربرد سایت اسرارنامه در مقابله با مخاطب مخالفش است؟! در مورد «اعمال کودکانه» و «هدایت و خرد بیفزاید» چه فکر می‌کنید، آیا برایتان (برای خودتان) آشنا نیست؟

محمد عزیز! نمی‌خواهم سر بحث را باز کنم و بگذارید سر آن همینطور که هست بسته بماند. آقای عزیز! این طرز تفکر شما نسبت به مردم سبزوار و نیشابور، توهین‌آمیز است. بخاطر آخرت خودتان، به خاطر مردم این دو شهر عزیز، از شما یک خواهش دارم لطفا مردم این دو شهر را رها کنید، از طرف آنها حرف نزنید، از طرف آنها جوسازی نکنید، لطفا این کارها و این روندی را که در این چند سال در پیش گرفته اید، بخاطر خدا رها کنید ... اگر شما به حقوق مردم این دو شهر احترام بگذارید، اگر به خردورزی و اخلاق مداری مردم سبزوار و نیشابور اعتماد داشته باشید و خودتان را پدرخوانده خودخوانده و آقابالاسر این مردم ندانید مطمئن باشید که این وضعیتی که شما می گویید اصلا وجود ندارد و اگر هم کمابیش چیزی دیده می شود نتایج جوسازی‌ها و آلودگی‌هایی است که شما در این چندساله ایجاد کرده‌اید.

آقای ا.ب و هر کسی که از او خط می‌گیرید و به هر کسی که به او خط می‌دهید، آن "سحر" که شما بدنبالش بودید نه تنها نزدیک نشد بلکه با اشتباهات فاحش شما، دور و دورتر و دست نیافتنی می‌شود. تفکر و عملکرد نفاق، تفرقه، خودخواهی و ریاکاری، زرنگی نیست اگر این زرنگی نتیجه‌ای دارد، نتیجه‌اش همان است که دارید می‌بینید و اذیتتان می‌کند.(نوشته خودتان را یک بار دیگر بخوانید تا بفهمید چه بغض و کینه‌ای در آن نهفته است و بدتر اینکه این بغض و کینه، خودساخته است. از خودتان است و برخودتان است)

آقای عزیز! شما که درباره روزنه، اینطور قضاوت می‌کنید و آن را کم‌مقدار می‌نامید حتما دلیلی برای این حرفتان دارید که محکمه پسندباشد، لطفا بفرمایید. من که سال‌ها مخاطب این سایتم می‌دانم که سایت روزنه، در برابر کاری که می‌کند تعهد دارد نسبت به مخاطبش احساس مسولیت دارد شماره تلفن و آدرس دفتر سایت بر روی همین سایت گذاشته شده است، همین سایت برای دفاع از فرهنگ و میراث این سرزمین، به دادگاه رفته است و مسائلی را متحمل شده است. شما برای همه کارهایی که در این چند ساله انجام داده‌اید بجز برخورداری از حمایت‌های رجال خاص و امکانات دستگاه‌های خاص، چه هزینه‌ای برای این مردمی که دم از آنها می‌زنید پرداخت کرده‌اید؟!

در این ماه مبارک، با شناختی که از تفکر شما دارم، با اطمینان و یقین می‌گویم که رویتان به خدا نیست و اگر از منافع گروهی از مردم هم حرف می زنید بخاطر خیرخواهی نیست بلکه به خاطر جامه عمل پوشیدن به رویاها و منافع خودتان است. حرفهایتان را خوانده‌ام، و طرز تفکرتان را می‌شناسم و اگر نمی‌شناختم و نمی‌دانستم، این وقت را برای روشنگری وضعیت شما نمی‌گذاشتم.

از شما خواهش می‌کنم: اگر کوچکترین سهم و حقی برای مردم این دو شهر، برای تعیین سرونوشتشان به دست خودشان قائلید، لطفا فقط از طرف مردم حرف نزنید. هیچ وقت این مسولیت‌پذیری و جسارت را در شما ندیده‌ام که در مقابل کاری که می‌کنید احساس مسولیت کنید. لطفا مردم سبزوار و نیشابور را بازیچه آرزوها و تخیلات و منافع خودتان نکنید.

اختلاف و تفرقه بس است، لطفا کمی هم به این مردم فکر کنید و بگذارید اوضاع به همان شرایط پیش از شروع فعالیت شما برگردد. لطفا خودتان را بیشتر از این مدیون مردم سبزوار و نیشابور و بعضی شهرهای دیگر که آنها را درگیر این وضعیت کرده‌اید نکنید.

#9 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
محمد - یک شنبه 07 تیر 1394  

خانم صبا. اولا مطالب هر سایت به خود همان سایت مربوط است نه دیگری. ثانیا شما ظاهرا و البته باطنا، با ادبیات خود ثابت کردید که با دستاویز کردن دیگر شهرها برای رسیدن به یک مکنت و امتیاز موافقید که این یقینا با اصول اولیه فرهنگ مداری و آزادگی و حریت در تعارض است . ثالثا به شما و هم پالگیهای شما چه مربوط که در سبزوار چه ساخته میشود و چه اتفاقی می افتد ؟، مگر ما به امکاناتی که شما میگیرید چشم دوخته ایم که شما مدام کودکانه ، و صد البته متعصبانه نگاهتان به سبزوار است. خانم محترمی که خود را صبا نامیده اید و به رمز گشایی هویت دیگران میپردازید و نمیدانم از این کار خود چه طرفه ای میبرید، بدانید و آگاه باشید مشکل برخی افراد که نام و نشان نیشابور را مظلوم کرده اند در حسد اینگونه افراد ریشه دارد و ایکاش به جای حسد از غبطه برخوردار بودند. اگر به این مطالب باور ندارید صادقانه و برادرانه از شما میخواهم به نحوه پوشش سفر برخی وزرا به سبزوار از طریق سایتهای خودتان نگاه کنید و شرمنده شوید. یا اینکه به اصرارهای بی مبنا و آمیخته با لعاب ظاهری و باصطلاح علمی همین سایت در خصوص آتشکده آذر برزین مهر سبزوار نگاه کنید و دیگر خود را تطهیر نکنید. فراموش نکنیم که مردمان ایندو سرزمین از گذشته دور با یکدیگر ارتباطات و تعاملات و خویشاوندیهای فراوان داشته اند و اکنون نیز همین گونه است ، پس قدری تجدیدنظر لازمه فردای همه ماست. ضمنا شما هم نیز به طریق اولی از زبان جمع سخن نگویید و نفی ورود دیگران را در مخاطب قرار دادن جمع، با تجویز انحصاری خود مخلوط و مشوه ننمایید..

#10 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
صبا - سه شنبه 09 تیر 1394  

محمد عزیز، با عرض سلام و وقت بخیر حضور شما هم‌استانی‌ام از شهر عزیز سبزوار
ابتدا لازم می‌دانم شما را به آرامش دعوت نمایم. شما درست می‌فرمایید قاعدتا اگر عملکرد سایت اسرارنامه با شما ارتباطی نداشته باشد موجب آشفتگی شما هم نمی‌شود.
دوم لازم به دانم به پورتال روزنه تبریک عرض کنم که در چندین سال فعالیت خود همچنان این خصلت آزادمنشی و بی طرفی را حفظ نموده است و به راستی و عملا نشان می‌دهد هدفش واقعا اطلاع رسانی است و نه مسائل دیگر. همین که حرف های جنابعالی را که نسبت‌هایی به مردم شهرهای همسایه داده اید منتشر نموده است نشان از فضای آزادی بیان در این سایت دارد. این یعنی اینکه، این سایت به افکار طیف‌های مختلف مخاطبانش احترام می‌گذارد، به آنها اعتماد دارد و آنها را بازیچه جهت‌گیری‌ها و نیّات خود نمی‌کند و این یعنی احترام به خرد، شعور و احساس مخاطب.
اما محمد عزیز! شما چطور فکر می‌کنید، شما که در این زمینه تجربه زیادی دارید نظرتان را بگویید لطفا. البته با یک پیش‌شرط، اگر آدم می‌خواهد حداقل با خودش به یک نتیجه منطقی برسد به طوری که مدیون وجدان خودش و حقوق معنوی دیگران نشود بهتر است که حداقل در درون خودش، با خودش، روراست و یکرنگ باشد. آدم که در درون خودش، در وجدانش خودش، "سیاست رسانه‌ای" ندارد، درست است آقا محمد عزیز؟

محمد عزیز. نمی دانم منظور شما از حسد و غبطه چیست. آن طور که از سابقه تفکر شما متوجه می شوم احتمالا باید با همان مفهوم "سیاست رسانه ای" و "جنبش رسانه ای" که چند سال است به راه انداخته اید بی‌ارتباط نباشد. البته برای اطلاع مخاطبان عزیز روزنه عرض میکنم که مفاهیمی مانند "سیاست رسانه‌ای" یا "جنبش رسانه‌ای" و یا حتی "مخاطب" ممکن است در دیدگاه این افراد، با آنچه عرف و رایج است تفاوت‌هایی داشته باشد. یک مثال میزنم تا موضوع روشن تر شود: این آدرس را ببینید:
http://www.asrarnameh.com/news.php?id=10098
در این مطلب می‌گوید که سبزوار از نظر صنعتی نسبت به نیشابور و بجنورد مورد "تبعیض" قرار گرفته است و از این قبیل مثال‌ها بسیار است. اگر کفایت نمی‌کند بفرمایید تا یک کتاب در این زمینه برایتان بنویسم (این ادعا نیست، اگر ضرورتش را احساس کنم این کار را می‌کنم). آیا معنی این حسد است یا غبطه. به نظر من هیچکدام نیست. بلکه "رقابت" است، شهرهای همسایه همیشه، شهر مجاور را آیینه وضعیت خود می‌بینند این در همه جای ایران و جهان هست. اما محمد عزیزم! اینکه چرا شما، وقتی این عمل از طرف خودتان سر می‌زند آن را غبطه می‌بینید و از طرف دیگران سر می‌زند حسد. باید منشاء آن در همان "سیاست رسانه ای" شما باشد. منظورم را که متوجه می شوید: سیاست رسانه‌ای؟! استان سربداران؟! موفقیت در گرفتن چهار روستا؟! آموزش فضل و فضله؟! پیام معلم ...؟! گند زدن به ...؟! و هزار نکته قایل و غیر قابل ذکر دیگر ... از این قبیل تراوشات عزیزان است. متوجه می‌شوید که ... آقا محمد عزیز؟!

در مورد آتشکده آذر برزین مهر، فکر می‌کنم منظورتان فعالیت‌های خوب و اثربخشی است که توسط دست‌اندرکاران تلاشگر «کارنامک ریوند» انجام شده است باشد. مقاله‌های کارنامک ریوند را مطالعه کرده‌ام، ریوند، موضوعی تاریخی و باستانی است و مقاله‌های آنها نیز از منابع درجه اول تاریخی است. به نظر شما برای معرفی موضوعاتی که مربوط به ایران دوره پیش از اسلام و قرون اولیه اسلامی هستند آیا بهتر و درجه یک تر از منابعی مثل بندهش و اوستا و گزیده‌های زادسپرم و احسن التقاسیم و معجم البلدان و الاعلاق النفسیه و مراصدالاطلاع و نزهة المشتاق و ... می‌توان پیدا کرد. امیدوارم نخواهید این منابع را که مبنای مطالعه و نگارش تاریخ ایران هستند را با لینک‌ها و مطالبی که از وبلاگ‌ها و سایت‌های اینترنتی در می‌آورید مقایسه کنید. من از حرف‌های شما اینطور متوجه می‌شوم که شما تفاوت اینها را متوجه نشده‌اید. لطفا اگر در دانشگاه سبزوار یا هر دانشگاه دیگر رشته تاریخ هست از استادان تاریخ بپرسید که تفاوت استنادی که از «معجم‌البدان» آورده می‌شود با حرفی که که در وبلاگ فلان گفته شده است چیست؟ و یا اینکه نظریه‌ای که استاد ابراهیم پورداوود مطرح می‌کند با نظریه که «گل زیره» در وبلاگش مطرح می‌کند چیست؟
نمی‌دانم چهارطاقی‌ای که نام قدیمی و محلی آن خانه دیو است و خیلی‌ از پژوهشگران نه از نظر ظاهر و ابعاد و نه از نظر جغرافیایی و مطابقت با متون دینی زردشتی و متون تاریخی، آذر برزین مهر بودن آن را رد می کنند، شما با تکیه بر چند لینک که به عنوان منبع از چند سایت خبری و وبلاگ برداشت کرده‌اید خود را محق (دارای حق) می‌دانید و هر کسی که بخواهد بر روی جغرافیا و تاریخ این سرزمین، کار علمی و با تکیه بر منابع درجه اول تاریخی بکند، انگ نامطهر و حاسد می‌زنید. شما این حق را از کجا آورده‌اید؟ نکند این هم جزء سیاست رسانه‌ای عزیزان است. همان سیاست رسانه‌ای که تعرض و دست‌درازی به جغرافیای شهرستان‌های همسایه را «موفقیت به گرفتن» می‌داند و در جواب مردم معترض می‌گوید: مردم مصلحت خودشان را بهتر می‌دانند. شما از کدام مردم حرف می‌زنید نکند منظورتان از مردم، دقیقا شخص خودتان است. شما که امیال خواسته‌هایتان برآورده شد، دقیقا عین مصلحت مردم است. یک معنی دیگر سیاست رسانه‌ای، همین است؟!

برادر عزیزم! پسر خوب! خودتان فکر کنید اگر واقعا حقی وجود نداشته باشد و ایمان و یقیینی نسبت به آن حق وجود نداشته باشد و ضرورتی برای دفاع از آن وجود نداشته باشد، کدام انسان خردمند می‌آید یک کار در حد کارنامک ریوند انجام دهد؟! شما فقط یکی از مقاله‌ها را بخوانید ببینید که چقدر بر روی آن کار شده است و حتی در بعضی از آنها به یک و دو و سه و ده منبع اکتفا نشده است! درود بر شرف و عزت و غیرت و همت دست‌اندرکاران کارنامک ریوند. آیا این کار خوب، پیام ندارد؟! من به کارنامک ریوند نیشابور هم تبریک عرض میکنم، علی رغم ظلمی که به آن شد و آرمش را سایت اسرارنامه و چند سایت و وبلاگ دیگر جعل و سرقت کردند، اما مردانه ایستاد و تلاش کرد که با روش علمی و نه روش سیاست رسانه‌ای از حق دفاع کند. به این پشتکار و این غیرت تبریک می‌گویم و خواهش می‌کنم که ادامه دهند، در آینده، تاریخ درباره همه چیز قضاوت خواهد کرد. روش علمی، مدیون کسی نیست اما سیاست رسانه‌ای را نمی‌دانم. فقط این را فهمیده‌ام که سیاست رسانه‌ای با معنی‌ای که ما تا حالا از کارهای آن سایت‌ها و وبلاگ‌ها متوجه شده‌ایم، جعل و دست‌درازی و تخریب را مجاز می‌داند و عملا هم انجام داده است و جعل آرم کارنامک ریوند نیشابور توسط سایت اسرارنامه، فقط یکی از نمونه‌هاست. کاش در آن آرم جعلی که ساختند، نام سبزوار عزیز را بازیچه دغلبازی‌هایشان نمی‌کردند.

محمد عزیز! نمیدانم منظورتان از اینکه از طرف جمع سخن نگویم چیست؟ نکند شما در یک جزیره و جدا از جمع زندگی می‌کنید و جالب اینجاست که خود شما چنین برآشفته شده‌اید و دارید از طرف یک جمع به یک جمع دیگر، نسبت‌های ناورا مثل حسادت و ... میدهید. شما اصلا متوجه هستید که چه می‌گویید و چه می‌خواهید. علت این بی‌ثباتی و رنگ به رنگ شدن روز به روز، چیست؟ نکند این هم نوعی سیاست رسانه‌ای است؟

هم‌استانی عزیز! بردار بزگوار! محمد عزیزم! من جزئی از همین مردمم و به عنوان یکی از همین مردم، باز هم از شما خواهش میکنم و حرفی را که قبلا گفتم تکرار میکنم: اگر کوچکترین سهم و حقی برای مردم این دو شهر، برای تعیین سرنوشتشان به دست خودشان قائلید، لطفا از طرف مردم حرف نزنید. هیچ وقت این مسولیت‌پذیری و جسارت را در شما ندیده‌ام که در مقابل کاری که می‌کنید احساس مسولیت کنید. لطفا مردم سبزوار و نیشابور را بازیچه آرزوها و تخیلات و منافع خودتان نکنید. اختلاف و تفرقه بس است، لطفا کمی هم به این مردم فکر کنید و بگذارید اوضاع به همان شرایط پیش از شروع فعالیت شما برگردد. لطفا خودتان را بیشتر از این مدیون مردم سبزوار و نیشابور و بعضی شهرهای دیگر که چند سالی است آنها را درگیر این وضعیت کرده‌اید نکنید.

محمد عزیز! از این وقتی که برای جواب دادن به حرفهای شما گذاشتم بر شما و هیچ کس دیگر منتی نیست اما از شما فقط یک خواهش دارم. لطف کنید یک ساعت بنشینید و فکر کنید و ببینید واقعا دارید چکار میکنید. نتیجه عملکرد این چند سال شما چه بوده است و در برابر امکاناتی که از جیب همین مردم مصرف کرده‌اید تا این فضا و این وضعیت را ایجاد کنید، چه خیر پایداری برای همین مردمی که شعارش را داده‌اید (مردمان ایندو سرزمین از گذشته دور با یکدیگر ارتباطات و تعاملات و خویشاوندیهای فراوان داشته‌اند و اکنون نیز همین گونه است) بر جای گذاشته‌اید؟ محمد عزیز! دوران بزن در رو، دیگر گذشته است باید نسبت به فعالیت چندساله‌تان پاسخگو باشید باید احساس مسولیت کنید. و اگر نمی‌خواهید مسولیت قبول کنید، اگر به مردم و قوه تعقل و تشخیص آنها اعتماد و اعتقادی ندارید. بدانید که آن دوران، دیگر تمام شد ... و همین مردم، آن سحر رنگین و خیال‌انگیزی را که بدنبالش بودید، به غروبی غم‌انگیز و شبی یاس‌آلود تبدیل می‌کنند. ما بیداریم و نمی‌گذاریم خواب‌های آشفته تفرقه‌ناک و خانمان‌برانداز تعبیر شود. لطفا! بگذارید مردم عزیز و شرافتمند سبزوار، نیشابور و همه شهرهای استان، خودشان باشند. ما نیازی به آقابالاسرهای خودخوانده سیاست‌باز و پدرخوانده‌های خودخواه منفعت‌طلب نداریم.

مردم سبزوار و نیشابور، تا کی باید تاوان آزمایش و خطاها و ندانم‌کاری‌های شما را بدهند؟
واقعا در عرصه کار رسانه‌ای، در عرصه تاریخ و فرهنگ و ... اینقدر قحط‌‌الرجال است؟! من اینطور فکر نمی‌کنم.
لطفا فضای باز اینترنت را میدان بازی با آبروی مردم سبزوار و نیشابور نکنید.
خواهش می‌کنم دوست عزیز، اگر کوچکترین رگی از این مردم که ادعایشان را می‌کنید دارید، تمامش کنید.

#11 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
صبا - سه شنبه 09 تیر 1394  

با عرض پوزش از این بحث انحرافی که رخ داد دوباره و به عنوان یک شهروند نیشابوری، این موفقیت فرهنگی را مجددا به همشهریان عزیز سبزواری تبریک عرض می‌کنم و آرزوهای توفیقات روزافزون دارم.

اما در مورد بحث اصلی این مطلب، باید دوباره عرض کنم که نیشابور با توجه به پیشینه تاریخی رضوی خود و استعدادهای و پتناسیل‌های امروز می‌تواند با رایزنی و همکاری با آستان قدس رضوی، در زمینه‌های زیر فعالیت‌های فرهنگی و علمی مرتبط با حضور معنوی رضوی در نیشابور و همچنین احیای جایگاه علمی و فرهنگی سنتی نیشابور، اقدام نماید:

1- احداث مجموعه فرهنگی-هنری (فرهنگسرای) سلسلة‌الذهب
2- احداث دانشگاه علوم حدیث رضوی را در نیشابور. با توجه به این پیشینه که که نیشابور شهر محدثین بزرگ شهر حدیث سلسله الذهب است.
3- احداث "پژوهشگاه تاریخ و فرهنگ رضوی، تشیع و تمدن خراسان" با توجه به جایگاه و نقش نیشابور در تاریخ و فرهنگ و تمدن خراسان.
4- طراحی و معماری و ساخت آرامگاه بانو پسنده، میزبان آبرومند رضوی باید، در شان این جایگاه و یادمان رضوی.
5- قدمگاه رضوی به عنوان یکی از مستندترین و معتبرترین قدمگاه های رضوی، باید به یکی از باشکوه‌ترین یادگاه‌های رضوی تبدیل گردد. تسهیلات فرهنگیف از جمله کتابخانه تخصصی رضوی، موزه اختصاصی با موضوع قدمگاه‌های رضوی، اقامتگاه یا هتل ویژه برای خدمت رسانی بهتر به زائران، احیای راه باستانی نیشابور به طوس که کاروان حضرت امام نیز از آنجا عبور کرده‌اند و ...
6- احداث هتل ویژه آستان قدس رضوی در نیشابور، برای خدمات‌رسانی بهتر به زائرن بانوپسنده، بی‌بی شطیطه، امامزاده محروق، امامزاده عبدالله، یحیی و ابراهیم که از شخصیت‌های معنوی مرتبط با ائمه علیهم السلام در شهر نیشابور هستند.

#12 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
محمد - چهارشنبه 10 تیر 1394  

نوشته هاى صباى گرامى پاسخ نيستند بلكه ديدگاه هستند. اصولا واكنش ايشان به نفى پاراگراف اول خودشان توسط يك خواننده سايت چنين شتابزدگى را براى ايشان فراهم نمود بهرحال موج زدن در عصبيت ريشه عقب ماندگيهاست و نگاه موسع آغاز حركت.خانم صبا دقيقا كار شما درخصوص آتشكده آذر برزين مهر همان كار رسانه ايست كه خود از آن دم زده ايد وگرنه شما اساتيد بزرگى داريد كه اگر به آنها رجوع كنيد به شما پاسخ خواهند داد كه تكيه صرف به برخى منابع تاريخى خاص پس از اسلام براى واقعه اى كه متعلق به قبل از اسلام بوده خطايى محض است و راهيست به تركستان. بهرحال خانم يا آقايى كه خود را صبا ميناميد سعى نكنيد و سعى نكنيم مدعى نگاه عالمانه باشيم و تصًور كنيم حرفهاى درست ميزنيم ولى خروجى نگاهمان پاشيدن بذر تفرقه باشد و نتيجه حرفهايمان به هيچ انگاشتن يكديگر. حضرت عليه محترم سبزوار به گواه مستندات محكم تاريخى كانون افسانه ها و اسطوره ها و رب النوعهاى كهن ايران باستان قلمداد ميكردد و به يك آتشكده براى تكميل پازل تاريخى خود نياز ندارد ، و اصولا سبزوار هر قرن را با چندچهره تاريخ ساز به پايان برده است و هيچگاه در سايه يكى دو شخصيت حيات ننموده است و اينك نيز نه به ديگران فخر ميفروشد و نه از ديگران تقليد مينمايد به خودش متكى است و همسايگانش را نيز پاس ميدارد و نيكى و خير و آبادانى را براى همه ايران عزيز آرزو دارد همانطورةه در طول تاريخ سبزوار يكى از استوانه هاى مهم ايرانيت و پرچم آزاديخواهى و فرهنگ سترگ فارسى زبانان بوده است.و

#13 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
صبا - چهارشنبه 10 تیر 1394  

محمد عزیز! با سلامی دوباره
گفته‌اند: میخ آهنین نرود بر سنگ
پیشنهاد می‌کنم یک بار دیگر، خودتان، نظراتتان را دوباره و از اول بخوانید و مرور کنید. آدمیزاده، از انجام هر کاری هدفی دارد، هدف شما چیست؟ لطفا به من لطف کنید و رک و شفاف بفرمایید هدف شما از این بحث‌ها که در اینجا و آنجا به راه انداخته‌اید چیست؟

محمد جان! پسر خوب! آدم از هر طرف، بحث را به به سرانجامی می‌رساند و می‌بندد شما باز موضعتان را عوض می‌کنید و از طرف دیگری وارد می‌شوید. هیچ کس با پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی سبزوار (یا همان ولایت بیهق قدیم: منظور از بیهق؛ تمام شهرستان سبزوار است از ششتمد تا داورزن و نه فقط شهر سبزوار، شهر سبزوار، یکی از رساتیق ولایت بیهق است) حرفی ندارد و اگر هم حرفی باشد غیرمنطقی است. دوست عزیز! حرف و طرف انتقاد من، با خود شماست. دقیقا شخص شما و سایت شما مورد انتقاد هستید. انتقاد از عملکرد شما و سایت شما در طول چند سال گذشته است که عامل تفرقه‌افکنی و جر و بحث‌های تاسف‌انگیز بین جمعی از کاربران دو شهر در اینترنت بوده است. (مثال می‌خواهید: بفرمایید چند مورد؟، تا برایتان با آدرس و تاریخ انتشار آورده شود.)

نمی‌دانم چرا سبزوار عزیز را سپر می‌کنید. واقعا بس نیست، اگر شما کوچکترین اعتقادی به حرف‌هایی که می‌زنید دارید اگر سبزوار را دوست دارید و فقط به فکر رویاها و منافع شخصی و گروهی خودتان نیستید، اینقدر به سبزوار عزیز ظلم نکنید از پشت و سایه سبزوار بیرون بیایید و از آنچه در بضاعت خودتان است مایه بگذارید. ظلم به سبزوار و تخریب نیشابور و تفرقه انداختن بین شهرهای استان بس است. من با تمام وجود به سبزوار و همشهریان عزیز سبزواری‌ام احترام می‌گذارم و حتی این توفیق نصیبم شده است که چندین کتاب و مقاله درباره تاریخ سبزوار مطالعه کنم. بنابراین فکر نمی‌کنم که نیازی باشد و منطقی باشد که در پاسخ خواهش‌ها و سوالات مشخص من، درباره افسانه‌ها و اسطوره و رب‌النوع‌ها و ایرانیت و آزادیخواهی و فرهنگ سترگ فارسی بگویید. جواب سوال من در مورد مسولیت‌پذیری شما نسبت به فعالیت‌هایتان، اینها نیست.

محمد عزیز! سبزوار و نیشابور و شهرهای دیگر استان، بازیچه شما نیستند. مردم سبزوار و نیشابور، تا کی باید تاوان آزمایش و خطاها و ندانم‌کاری‌های شما را بدهند؟ شما واقعا در مورد مردم سبزوار و نیشابور و شهرهای دیگر استان واقعا چه فکر کرده‌اید که چند سال است این فضای بد جر و بحث را ایجاد کرده‌اید؟ که واقعا تاسف‌آور است. چه کسی به شما این مجوز را داده است که درباره سرنوشت نزدیک به یک میلیون نفر از مردم کشورمان، اینگونه بی‌مبالات و باری به هر جهت، و جانبدارانه و خودخواهانه و مغرضانه جوسازی کنید و مسولیت‌پذیر هم نباشید. تا سایت‌ها و وبلاگ‌های شما نبود و تا وقتی که شما خودتان را پدرخوانده خودخوانده این مردم فرض نکرده بودید که ما در استان، از این حرفها نداشتیم. آقای عزیز! وزن شما در مقابل این یک میلیون نفر چقدر است که با اصطلاحات خاله‌زنکی مثل فخرفروشی، تقلید، حسادت و ... بر گوش عوام می‌دمید. آقای به اصطلاح محمد! اگر این کارهای شما نتیجه‌ای داشت آن سحر که از آن دم می‌زدید و روزشمار و ثانیه‌شمار برایش گذاشته بودید، بعد از چهار سال رسیده بود. آقای عزیز! هنوز به این نتیجه نرسیده‌اید که مردم، بازیچه رویاهای محال شما نیستند.

لطفا چشمتان را باز کنید و ببینید، لطفا ببینید و اگر واقعا هنوز خودتان را جزئی از این مردم می‌دانید از همین مردم، شرم کنید. چهار سال است که اثری از شرم در شما دیده نمی‌شود. در یک جا خرابکاری می‌کنید تاکتیکتان و راهتان را عوض می‌کنید و به راه و طرف دیگر می‌روید و باز هم نتیجه‌اش می‌شود خرابکاری و خطا. چرا اینگونه است؟ تا به حال به این فکر کرده‌اید؟ چون اصل هدف و نیت‌تان اشتباه است. از مردم حرف می‌زنید اما در آینه چشمان بی‌خبر این مردم، آرزوهای و رویاها و بلندپروازی‌های محال خودتان را می‌بینید. محمد عزیزم! لطفا سعی کنید این را بفهمید: هزینه آزمایش و خطاهای شما را این مردم، با آبرو و اعتبارشان دارند می‌پردازند و متاسفانه خودشان بی‌خبرند. حق هم دارند، کسی شما را می‌شناسد که شما را رصد کرده باشد، حرفهایتان، مواضعتان و تغییرهای تاکتیکی‌تان را در این چند سال، پی‌گیری کرده باشد. نباید از کسی انتظار داشته باشی همان ابتدا به ساکن بگوید که منظور و بطن کلام آقای محمد یا سایت اسرارنامه و یا وبلاگ ... از مثلا "وحدت" و "اتحاد" چیست؟ این روباه، آنقدر لباس بره پوشیده است و تمرین بره‌ بودن کرده است که حتی بعضی وقت‌ها خودش هم باورش می‌شود بره است اما واقعیت این نیست، خوی و خصلت، همان خوی خصلت ذاتی اوست و تغییر نکرده است زیانکار است و مکار و غیرقابل اعتماد. برادر عزیز! از تاریخ و افسانه و فرهنگ و شخصیت‌ها حرف نزنید که این حنا را رنگی نیست و اینجا هم جای آن نیست. لطفا به خاطر خدا، به حقوق همین مردم که دم از آنها می‌زنید احترام بگذارید و آنها را شریک و درگیر قهقرای اخلاقی و باتلاق فرهنگی که چند سال است دارید به آن دامن می‌زنید، نکنید. لطفا، خواهش می‌کنم، به خاطر خدا، به خاطر همین مردم، نسبت به کاری که می‌کنید مسولیت‌پذیر باشید.

در مورد آذر برزین مهر و ریوند، بهتر است به کارنامک ریوند مراجعه کنید که دارند تخصصی در این زمینه کار می‌کنند. اما چیزی که به نظر من می‌رسد این است که شما اگر «بندهش» و «اوستا» و «یشت‌ها» و «گزیده‌های زادسپرم» و ... را درجه یک‌ ترین منابع و نظریات و پژوهش‌های ابراهیم‌ پورداود، جلیل روشندل، مهرداد بهار، هرتسفلد، مارکوارت و ... را نظریه‌های معتبر برای مطالعه این موضوعات ندانید حق دارید که «گل زیره» شوید و وبلاگ درست کنید و برای خودتان نظریه‌پردازی کنید و به خودتان هم لینک و ارجاع بدهید. اگر «گل زیره» می‌گوید سبزوار، رئونت باستانی است مثلا «نخل سبز» هم در بغداد می‌تواند بگوید که بغداد، مرکز زمین است و اصلا حیات در کره خاکی از بغداد شروع شده است. تاریخ و فرهنگ را هم به تمسخر و لودگی گرفته‌اید، گویی در مقابل رویاها و آرزوهای شما همه چیز بی‌معنی است و هر چیزی، وسیله‌ و دستاویزی است که شما را به رویاهایتان برساند. این جنبش رسانه‌ای است یا لمپنیسم رسانه‌ای؟! سیاست رسانه‌ای است یا شیادی رسانه‌ای؟

محمد عزیز! دو نکته اساسی بگویم. اولا: شما (اسرارنامه) اگر احساس نیاز به این قطعه پازل نمی‌کردید این همه دست و پا نمی‌زدید. اگر تمایل دارید یک کتابچه از شواهد دست و پا زدنهایتان را در ظرف همین دو سه سال گذشته، تقدیمتان کنم. دوم اینکه منطق و عقل این را حکم می‌کند اگر ادعایی غیرقابل انکار در مورد چیزی وجود دارد رسما و و علنا، باید آن ادعا ثابت شود. با حرف زدن و احتمال دادن و مصاحبه خبری کردن و پوستر چاپ کردن که حقی برای کسی ایجاد نمی‌شود. اگر نمی‌توانید جوانمردانه و بر اساس شیوه‌های علمی و منطقی، چیزی را که ادعا می‌کنید ثابت کنید حداقل انتظاری که هر آدم منطقی، از شما دارد این است که در مقابل دیگرانی که کار علمی می‌کنند و شواهدشان را ارائه می‌کنند رفتاری جوانمردانه و اخلاقی داشته باشید. و این یعنی: تقلب، سرقت، تحریف، جوسازی، مظلوم‌نمایی و سم‌پاشی ممنوع. حق شما به اندازه وزنه تاریخی و فرهنگی و استدلال علمی و مستند شماست. از هر پژوهشگر و صاحبنظری که می‌خواهید بپرسید: استدلال، بدون سند و اعتبار، باطل است. استدلال بر اساس احتمالات، فقط فرضیه است. پس، وقتی یک احتمال را به عنوان یک موضوع قطعی و اثبات شده مطرح شود، این تقلب است، این تحریف است، و این شیادی است. محمد عزیز! لطفا، خواهش می‌کنم، فکر کنید و سعی کنید بفهمید. بفهمید که در چه وضعیتی هستید.

محمد عزیز! باز هم، و چندباره از شما خواهش می‌کنم قبل از انجام هر کاری، فکر کنید. با خودخواهی‌ها و آرزوهای محال و زیاده خواهانه، آبروی مردم سبزوار و نیشابور، این دو شهر آبرومند خراسان را به بازیچه نگیرید. دوست عزیز! این کاری که دارید با همین مردم –که از آنها دم می‌زنید- می‌کنید واقعا انصاف نیست. لطفا، یک کم، و فقط چند لحظه، خودتان را به جای مردمی بگذارید که بی‌خبر از همه چیز دارند زندگی خودشان را می‌کنند و شما با این بازی باطل، چند سال است که دارید از حیثیت و اعتبار فرهنگی و نام شهرهای آنان برای دست یافتن به رویاهای خودتان، بهره‌کشی می‌کنید. لطفا کمی از خودتان بیرون بیایید و ببینید چکار کرده‌اید. خواهش می‌کنم به حق مردم، در تعیین سرنوشت خودشان به دست خودشان، احترام بگذارید. این مردم، خوشان را می‌شناسند و قدر و قیمت خودشان و سرزمینشان را می‌دانند و به خودشان اعتماد دارند و نیازی به پدرخوانده‌های خودخوانده سیاست‌باز ندارند.

#14 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
محمد - پنج شنبه 18 تیر 1394  

صبای گرامی. بسیار خود را فهیم و مصلح و دانا قلمداد میکنی ، در حالیکه بند بند صحبتهایت آمیخته از کم فهمی و کج اندیشی و خود بزرگ بینی است و انسانی که اندک تجربه داشته نباشد بایستی بناگزیر به توصیه بزرگان خرد، خاموشی را پاسخ شما وهمنوعان شما دانست.

#15 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
صبا - چهارشنبه 24 تیر 1394  

آقای محمد! سلام و خسته نباشید عرض می کنم. حداقل انتظاری که از شما داشتم این بود که (در برابر بیش از 100 سطر مطلب که برای شما نوشته ام و سعی کرده ام بگویم: نسبت به کاری که انجام داده‌اید و انجام می‌دهید مسولیت‌پذیر باشید) یک روند منطقی ای در بحث، در پیش بگیرید. اتهام زدن و طفره رفتن از پرداختن به بحث و منحرف کردن جهت بحث که ساده ترین راه است را شما انتخاب کرده‌اید. شما که نسبت به یک شخصی که برایتان ارزش قائل شده و وقت گذاشته تا برای حرف‌های شما پاسخ و استناد و تفسیری بیاورید با این زبان سخن می‌گویید برای خودتان چقدر ارزش قائلید؟ لطفا به این سوال من، پاسخ دهید آیا نباید از کسی انتظار داشت که برای مردم و جامعه و مخاطب خود ارزش قائل است اول برای خودش ارزش قائل باشد؟ کسی با جامعه و دنیای پیرامون خود رابطه‌ای مهرآمیز دارد که در درونش، توشه ای از مهر داشته باشد.

آقای محمد! یا بهتر بگویم آقای ا.ب، من که مخاطب قدیمی سایت روزنه هستم می دانم و می فهمم که سایت روزنه بخاطر صداقتی که با مخاطب خود دارد اینقدر محبوب است. شما صفحه اول سایت روزنه را ببینید تا تفاوت کار و هدفتان را با روزنه ببینید شما چند سال است که با اسرارنامه فعالیت می کنید؟ اما آیا کوچکترین اثری از مشخصات واقعی شما در دنیای واقعی هست؟ نام، آدرس، شماره تلفن؟ شما که نسبت به مخاطبتان، نسبت به همین مردمی که از آنها دم می زنید هیچ اعتمادی ندارید و فقط در پشت یک سایت در دنیای مجازی مخفی شده اید چطور انتظار دارید که حرف از مردم بزنید و دهانتان بوی ریا و نفاق ندهد؟

آقای ب، اگر به مباحثه منطقی و رقابت جوانمردانه، کوچکترین اعتقادی داشتید می‌آمدید و بحثی را که شروع کردید به سرانجام منطقی می رساندید. نمی‌دانم واقعا این دیگر چه سبک کار سایت داری یا بقول شما جنبش رسانه‌ای است که شما در دارالمومنین تان به راه انداخته اید اگر هدف، گفتمان منطقی است تشریف بیاورید و پاسخگو باشید و اگر باز هم بدنبال جوسازی هستید همین مطلبی که تازگی در اسرارنامه دارالمومنین تان منتشر کرده اید گویای همه چیز هست:

http://www.asrarnameh.com/news.php?id=10260

واقعا دنیای شما و جنبش رسانه‌ای سرزمین پرافتخار سربداران (این اصطلاحی است که خودتان از آن استفاده می‌کنید) به اندازه بحثی است که در آدرس بالا منتشر کرده‌اید.(درضمن این، مرتبه اول و دوم و چندم نیست چند سال است که به انحاء مختلف، این رویه را دنبال می کنید) من پس از چند سال مواجهه با مطالب و تفکر شما، پاسخ این سوال را می دانم. لطفا خودتان با خودتان خلوت کنید و فکر کنید که هدفتان چیست؟

واقعیت، این است. لطفا مسولیت کار خودتان را بپذیرید. خودتان را باور کنید مطمئن باشید که مردم هم بعد از آن، شما را باور خواهند کرد. لطفا مسولیت‌پذیر باشید. حساب و کتاب دنیا، همیشه «بزن در رو» نیست برادر عزیز!

#16 عطف به: اداره آستان قدس در نیشابور... فرهنگسرای آستان قدس در سبزوار!

avatar
حمید - آدینه 02 مرداد 1394  

از قدیم میگن حرف حق جواب نداره، صحبتهای صبا و محمد را خواندم، صبا بعنوان یک نیشابوری فهیم و محمد بعنوان یک سبزواری فهیم؛ قضاوت با مردم!
فکر میکنم شخصیت واقعی محمد در آخرین پیامش خلاصه میشه

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۹
۰۵:۱۹
۱۲:۳۷
۱۹:۵۶
۲۰:۱۶

آمار بازدیدکنندگان

۱۱
۱۳۵۳
۲۴۲۱
۱۰۲۱۳۳۰۷