تقویم اخبار

فروردین 1398
ی د س چ پ آ ش
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

استاندار خراسان رضوی: زمینه بهره برداری از افلاک نمای نیشابور فراهم شود

علیرضا رشیدیان  در اختتامیه پنجمین کنگره بین‌المللی شعر از توس تا نیشابور در محل آرامگاه خیام این شهرستان اظهار داشت: خراسان رضوی از دیرباز به عنوان مهد تمدن ایران زمین شناخته می‌شود و فرهیختگان زیادی از این سرزمین به دنیا معرفی شده‌اند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به افراد و بزرگانی همچون عطار، خیام و فردوسی بیان کرد: برگزاری بزرگداشت و یابود برای این شعرا و بزرگان فراتر از یک وظیفه استانی، مبحثی ملی است.
رشیدیان تاکید کرد: از طریق بزرگداشت این شعرا و بزرگان می‌توان به فتح قله‌های علم و ادب و فرزانگی در جهان امیدوار شد و باید در این زمینه برنامه ریزی دقیق و مناسبی داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: فرهنگ، ادبیات و هنر با نام خراسان گره خورده است و هرگاه در تاریخ نامی از خراسان برده می‌شود تداعی فرهنگ و هنر نیز به ذهن مردم متبادر می‌شود.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: غبار غفلت در مرور زمان بر چهره این بزرگان می‌نشیند و باید با برنامه ریزی صحیح مانع این مسئله شویم و باید به ویژه برای چهره‌هایی که در این استان در زمینه شعر و ادب فعال بوده‌اند اما مظلوم واقع شده‌اند برنامه ریزی مناسب تری انجام شود.
رشیدیان با اشاره به جایگاه رفیع خیام نیشابوری در ادب و حکمت ایرانی گفت: باید برای گسترش آرامگاه خیام نیشابوری اقدامات لازم انجام شود و اداره کل اوقاف استان نیز در این زمینه قول مساعدت داده است. همچنین مجتمع علمی و فرهنگی خیام نیشابوری تاکنون پیشرفت مناسبی داشته است و امیدوارم تا پایان امسال شاهد بهره برداری از آن باشیم.
وی افزود: نیشابور دارای ظرفیت عظیم فرهنگی و تاریخی است که باید از این ظرفیت برای نمایش تاریخ و فرهنگ ایران‌زمین به نسل جوان استفاده شود.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۱۱
۰۶:۳۷
۱۲:۴۲
۱۸:۴۷
۱۹:۰۴

آمار بازدیدکنندگان

۱۲
۲۹۱
۱۷۱۲
۹۹۴۷۶۰۰