تقویم اخبار

آذر 1396
ی د س چ پ آ ش
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

اعزام 5 نفر از پیر غلامان نیشابوری به پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی

 

مدیر کانون بسیج مداحان و هیئات مذهبی نیشابور و فیروزه از برپايي پانزدهمین اجلاس بين المللي تجليل از پيرغلامان و خادمان حسيني همزمان با سالروز شهادت میثم تمّار و روز شورای قشر بسیج مداحان با حضور 30 كشوراز 21 تا 24 شهریور 96 در استان اصفهان خبر داد.

پیر غلامان نیشابوری

وی با اشاره به حضور 5 نفر از پیر غلامان و ذاکرین حسینی نیشابور در این اجلاس گفت : با توجه به دستورالعمل خاص اجلاس ، پیرغلامانی که قبلا حضور نداشته معرفی می شوند که امسال یکی از پیر غلامان پدر شهید و دو نفر پیرغلام از ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس می باشند که روز سه شنبه 21 شهریور از طریق فرودگاه هاشمی نژاد مشهد به محل برگزاری اجلاس در اصفهان اعزام گردیدند.

 

حسین الهی مقدم با بيان اينکه از کليساي کاتوليک و رهبران اهل تسنن در اجلاس امسال حضور دارند، گفت: ميهمانان خارجي اين دوره از کشورهاي انگلستان، افغانستان، بحرين، شيلي، آرژانتين، مالزي، هندوستان، آذربايجان و... هستند. همچنين مفتي اعظم سوريه شيخ حسون ميهمان ويژه اين دوره است.

مدیر کانون بسیج مداحان و هیئات مذهبی نیشابور و فیروزه همچنين خبر داد: امسال به روال گذشته، تجليل از پيرغلامان و خادمان ٧٠ تا ٩٤ ساله در دستور کار اجلاس تجلیل از پیر غلامان حسینی قرار دارد. همچنين در اجلاس امسال، رونمايي از دو کتاب مقتل و تجليل ويژه از استاد فرشچيان نيز از ديگر برنامه هاي اجلاس می باشد.

حسین الهی مقدم با بيان اينکه «هيئات حسيني، مناديان گفتمان انقلابي و تفکر اسلامي» شعار اين دوره اجلاس است، گفت: امسال مسابقه راديو و تلويزيوني هم برگزار خواهد شد. اين مسابقه فرصتي براي بازنمايي فرهنگ عظيم عاشورايي است.

وي با اشاره به رونمايي يک مستند درباره شهيد محسن حججي، بيان کرد: در اين دوره توجه ويژه اي به مدافعان حرم خواهد شد و خانواده هاي محترم شهداي حرم نيز از مهمانان ويژه اجلاس پيرغلامان خواهند بود.

درج نظر

XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

تبلیغات

دریافت اخبار نیشابور
شهروند خبرنگار

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۴۹
۰۶:۱۹
۱۱:۲۱
۱۶:۲۲
۱۶:۴۱

آمار بازدیدکنندگان

۱۲
۱۸۹۳
۳۵۹۰
۸۷۲۷۱۰۱