تقویم اخبار

فروردین 1398
ی د س چ پ آ ش
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

افلاک‌نمای نیشابور تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس شورای شهر نیشابور از بهره‌برداری از افلاک‌نمای نیشابور با ورود تجهیزات آن از آلمان طی شش ماه آینده خبر داد.

نخستین جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور در سال 95 با یاد سردار شهید محسن قاجاریان ظهر امروز در محل سالن شهید عابد فرمانداری نیشابور برگزار شد.

در ابتدای این مراسم به مناسبت هفته شوراها، رئیس شورای شهر نیشابور اظهار کرد: خدمات شورای شهر چهارم نسبت به دوره‌های قبل بسیار زیاد و هدف از انجام آن رضایت مردم بوده است.

احمد همت‌آبادی تصریح کرد: در حال احداث المان شهدای منا و عطار نیشابوری هستیم و تا پایان سال 95 افلاک‌نمای نیشابور به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تأکید کرد: احداث این افلاک‌نما از سال 1370 آغاز شده است و بعد از 25 سال به بهره‌برداری خواهد رسید و در این راستا طی شش ماه آینده تجهیزات آن از آلمان وارد کشور خواهد شد.

رئیس شورای شهر نیشابور گفت: در دوره‌های دوم و سوم شورای شهر تزریق بی‌حساب نیرو به بدنه شهرداری برای ما مشکل ایجاد کرده بود و ما در دور چهارم هیچ نیروی جدیدی به شهرداری اضافه نکرده‌ایم و فعلاً نیز در حال تعدیل نیروها هستیم.

2.5 درصد از متقاضیان شغل در نیشابور تحصیلات عالیه دارند

در ادامه این جلسه رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیشابور تصریح کرد: در نیشابور 240 هزار نفر کارگر و خانواده‌هایشان زندگی می‌کنند و در سال گذشته 827 شکایت به ثبت رسیده است.

علی‌رضا نبوی‌نژاد اظهار کرد: 37 درصد از شکایت‌های واصله به سازش ختم شده است و 322 مورد نیز به علت اختلاف‌نظر به حل اختلاف و تجدیدنظر ارجاع داده‌ شده است.

وی با بیان اینکه زمان رسیدگی به پرونده‌ها در حل اختلاف حدود 9.4 روز است، تأکید کرد: هزار و 200 ساعت کلاس آموزشی برای شوراهای حل اخلاف تشکیل‌ شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیشابور افزود: در سال 94 به‌صورت متوسط هرماه به هزار و 106 نفر مقرری پرداخت می‌شده و طی این مدت 249 نفر مشغول به کار شده‌اند و مقرری هزار و 145 نفر نیز به دلایل مختلف لغو شده است. همچنین هزار و 32 نفر نیز به سازمان فنی و حرفه‌ای برای آموزش معرفی‌ شده‌اند.

نبوی‌نژاد درباره سطح تحصیلات متقاضیان کار در نیشابور گفت: 2.5 درصد از متقاضیان کار در شهرستان نیشابور دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا هستند و بیش از 50.5 درصد نیز در بازه سنی 35 تا 44 سال قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 2 هزار و 171 فرصت شغلی توسط کاریابی‌های سطح شهرستان معرفی‌ شده است، گفت: 67 درصد از متقاضیان کار در نیشابور را آقایان و بقیه را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نیشابور در پایان گفت: بهترین راه برای ایجاد شغل اعتماد به بخش خصوصی است و در هفته آینده نیز اولین کاریابی الکترونیکی شهرستان باهدف معرفی متقاضیان کار به سراسر کشور افتتاح خواهد شد.

دستاورد علمی ما به مقالات علمی خلاصه می‌شود

مدیر مرکز رشد علم و فناوری نیشابور در ادامه این جلسه اظهار کرد: تکنولوژی و توسعه آن، توان ایجاد گردش مالی بسیار خوبی را ایجاد خواهد کرد.

سید ایمان شریعتی گفت: متأسفانه مسائل جاری این مرکز علمی را از وظیفه اصلی خود دور می‌کند.

وی با اشاره به افزایش شدید رقابت، محدودیت منابع و افزایش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی تأکید کرد: برای جلوگیری از تجمیع این موارد و آسیب زدن به جامعه باید به سمت تکنولوژی و فناوری‌های جدید پیش برویم.

این مقام مسئول با انتقاد از روند آموزشی مراکز علمی گفت: دستاورد علمی ما در مقالات دانشگاهی خلاصه‌ شده است و تا باور نکنیم که می‌توانیم، به نتیجه مطلوب دست نخواهیم یافت.

شریعتی بر لزوم اهتمام مسئولان شهرستان برای رفع موانع زیرساختی این مرکز علمی تأکید کرد و گفت: از 40 هکتار زمین پارک علم و فناوری استان خراسان 10 هکتار آن در نیشابور است و از این فرصت باید استفاده بهینه کرد.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۱۱
۰۶:۳۷
۱۲:۴۲
۱۸:۴۷
۱۹:۰۴

آمار بازدیدکنندگان

۵
۳۳۹
۱۷۱۲
۹۹۴۷۶۴۸