تقویم اخبار

خرداد 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

اميدواريم سال آتي بتوانيم «همايش عطار» را در سطح «بين‌المللي» برگزار كنيم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی گفت: در خواست من از ستاد برگزاري همايش اين است كه تلاش و برنامه‌ريزي داشته باشند تا سال 97 همايش بين‌المللي سيمرغ را در شان عطار به صورت وسيع‌تر برگزار نمائيم.

سیدسعيد سرابي در مراسم بزرگداشت روز ملي عطار كه امروز 25 فروردين‌ماه در فرهنگسراي سيمرغ شهرستان نيشابور برگزار شد، با بیان این مطلب عنوان كرد: درخواست من از اعضاي ستاد برگزاري همايش، اين است كه امسال با همراهي و همكاري مجموعه‌اي كه برگزاري اين مراسم را بر عهده داشتند؛ ستاد بزرگداشت روز ملي عطار را از ارديبهشت‌ماه سال جاري داشته باشيم تا بزرگداشت عطار را در سال 97 در سطح بين‌المللي برگزار كنيم.

وي خاطرنشان کرد: براي اين كار بايد خيزي برداريم و آن طور كه در شان و جايگاه اين حكيم فرزانه ايران زمين است همايش بين المللي سيمرغ را در سطح، اندازه و عيار عطار داشته باشيم به طوري كه مراسم كامل‌تر و وسيع‌تر برگزار شود.

سرابي گفت: اين مهم ستادي را مي‌طلبد كه يك سال فعاليت و برنامه ريزي داشته باشد، با محوريت و همراهي دانشگاه‌ها و مجموعه‌هاي علمي و فرهنگي و البته همكاري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ميسر خواهد بود؛ در اين رابطه خدمت وزير فرهنگ و ارشاد هم، عرض موضوع داشتم، ايشان نيز با توجه به شناختي كه از عطار و اهميتي كه به موضوع مفاخر دارند؛ اعلام آمادگي داشتند.

وي در ادامه سخنان خود اظهار كرد: همچنين بايد برنامه‌ريزي كنيم كه توليدات فاخر فرهنگي و هنري با موضوع عطار نيشابوري داشته باشيم و اميدوارم با همت مجموعه ستاد شهرستان در نيشابور و تلاش همكاران در استان، سال آينده ساخت يك فيلم بلند سينمايي با موضوع عطار نيشابوري، احوال عطار و سبك زندگي در دست تهیه قرار گیرد.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۶
۰۵:۱۷
۱۲:۳۵
۱۹:۵۴
۲۰:۱۴

آمار بازدیدکنندگان

۵
۵۱۶
۳۸۶۶
۹۲۷۶۳۹۹