تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

انتخاب نیشابور به عنوان پایلوت طرح تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی

مدیر اداره آب منطقه‌ای شهرستان نیشابور گفت: دشت نیشابور به عنوان پایلوت طرح تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی در کشور انتخاب شد.

اکبر علیپور اظهار کرد: دشت‌های رفسنجان کرمان، اسدآباد همدان و دشت نیشابور به عنوان پایلوت طرح تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی در کشور انتخاب شده‌اند که در این راستا طرحی در شرکت مدیریت منابع آب ایران در حال تدوین بوده و تعادل‎بخشی آب‎های زیرزمینی در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: با برداشت بی‎رویه آب از سفره‌های زیرزمینی از طریق چاه‎های کشاورزی و ایجاد بحران منابع آبی، استفاده بهینه و ایجاد تعادل در این زمینه ضرورت دارد.

مدیر اداره آب منطقه‌ای شهرستان نیشابور ادامه داد: ۲۲ میلیارد تومان بودجه جهت طرح احیا و تعادل بخشی در حوزه آب به نیشابور تخصیص یافته که تاکنون ۴۰ درصد معادل هشت میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی تاکید کرد : در طی چهار سال گذشته ۵۹۰ حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان نیشابور پلمپ شده و ۴۰۰ حلقه چاه غیر مجاز دیگر نیز در دستور کار است.

علیپور ابراز کرد: در سفر استاندار خراسان رضوی به این شهرستان ۰ ۳۰ میلیون تومان برای ساماندهی رودخانه‌ها اختصاص یافت که تاکنون ۵۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی گفت: تشدید بحران آب در دشت نیشابور موجب ایجاد شکاف‌هایی در زمین و ایجاد خطر برای خط لوله گاز می‌شود.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۵
۰۵:۳۰
۱۲:۴۱
۱۹:۵۰
۲۰:۱۰

آمار بازدیدکنندگان

۶
۱۱۰۶
۲۰۳۶
۱۰۳۱۹۰۳۲