تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

انتقال فرودگاه مشهد به بینالود، ضرورتی زیست محیطی

سلام و احترام

شاید این روزها خبرهای زیادی در مورد آلودگی هوا و تعطیلی مدارس نه به خاطر برف بلکه به خاطر آلودگی هوا زیاد شنیده باشید ، خبری که شاید 10 سال قبل اگر حرف آن را به من و شما می زدند جای تعجب بسیار داشت.

بله این اتفاق افتاده است.

اما اتفاقی که امروز برای تهران افتاده است چند سال دیگر برای مشهد خواهد افتاد.روشی که تهران برای مبارزه با آلودگی هوا گرفته است بهتر است امروز برای مشهد آینده برنامه ریزی شود. اما چه پیشنهادی؟؟

«بهتر است بدانید آلودگی هوا از طریق هر یک هواپیما برابر با آلودگی هوای 3000 خودرو می باشد

((لذا دکتر محمد باقر قالیباف شهردار تهران دوباره پیشنهاد انتقال راه‌آهن و فرودگاه مهرآباد از تهران را مطرح نمود))،(( شهردار تهران درحالی پیشنهاد انتقال فرودگاه مهرآباد را داده است که متروی تهران، زیرمجموعه بزرگ شهرداری، درحال ساخت و تکمیل خط متروی فرعی فرودگاه مهرآباد است.))

این در حالی است که فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد طرح توسعه خود را در همان مکان برنامه ریزی کرده است و قطار شهری مشهد قرار است اول سال 1395 به فرودگاه هاشمی نژاد مشهد برسد.

در اینجا میتوان روی پیشنهاد شهردار نیشابور نیز که مطرح کردند «اگر فرودگاه مشهد به بینالود انتقال یابد هم مشکلات مردم نیشابور نیز برطرف میگردد و هم مشهد در کاهش آلودگی هوای خود» تامل نمود.

اما موضوع دوم راجع به افرادی که اینگونه در ذهن دارند : نیشابور فاصله کمی با مشهد دارد 115 کیلومتر پس زمینه احداث فرودگاه را ندارد!

فقط باید گفته شود نگاهی نقشه فرودگاه های ایران بیاندازند نظر آنها عوض خواهد شد

نقشه فرودگاه های ایران را در یک نگاه ببینید.(برای بزرگنمایی بر روی نقشه کلیک نمایید)

فرودگاه های ایران در یک نگاه

میتوانید به سایت ویکیپدیا مراجعه و نقشه را در آن قسمت نیز ببینید

مشاهده می شود شهرهایی با فاصله بسیار کم از هم دارای فرودگاه هستند ، حال فرقی ندارد چه فرودگاهی (نظامی یا ...) مهم این است که یک فارغ التحصیل بومی رشته های فرودگاهی و هر صنعت وابسته میتواند امید داشته باشد در شهر خودش مشغول به کار خواهد شد.یا اینکه صنایع وابسته ای به فرودگاه در آن شهر توسعه می یابند.

لذا از روزنه انتظار میرود گزارش هایی مفصل تر مانند گزارش افلاک نما که اخیرا گذاشته شده است و جای تحسین دارد برای فرودگاه نیز آماده و درج نماید.

با تشکر/ مهربانی

#1 عطف به: انتقال فرودگاه مشهد به بینالود،

avatar
فارغ التحصیل - چهارشنبه 16 دی 1394  

عجب فکری!
فرودگاه مشهد بیاد نیشابور و اونوقت اینهمه آدم بیان نیشابور بعد برن مشهد! می دونی چقد هزینه بی خود داره؟ آیا فقط حرف آلودگی مشهده؟!
نه بحث فاصله است و نه هیچ چیز دیگه.
بذارین روشنتون کنم. آقای علی مروی خیلی پیگیر احداث فرودگاه بودن ولی در حد برو و بیای دوخط نامه .
آقای دوم هم که اصلاً با این موضوع مخالفن!
با شرایط کنونی بر همه عالم و آدم معلومه که حق نیشابور در خیلی موارد اجحاف شده. اگه یه نماینده برش دار ، حرف زن و قاطع داشته باشیم فرودگاه که سهله ، اون بودجه افلاک نما هم که حرفشو زدید و خیلی وقته مطرحه، و خیلی چیزهای دیگه نیشابور برخوردار میشه.
وقتی میگم نماینده نباید به فکر این باشه که نکنه گرد روی کت و شلوارش یا عمامش بشینه، همینه!
خیلی چیزا هست که نمی خوام بگم. فقط بگم متاسفم از سادگی مردم نیشابور!

#2 عطف به: انتقال فرودگاه مشهد به بینالود، ضرورتی زیست محیطی

avatar
رضا - چهارشنبه 16 دی 1394  

من از فرودگاه شهید هاشمی نیاز زیاد استفاده می کنم در طول سال بعلت موقعیت جغرافیایی خاص این فرودگاه، بخصوص در زمستان مه آلود می شود در حالی در همان زمان بینالود فاقد مه است و پروازهای زیادی در فرودگاه هاشمی نژاد و فرودگاههای مبدا لغو یا با تاخیر چند ساعته مواجه می شوند از اینرو با توجه به ترافیک شدید این فرودگاه، وجود فرودگاه جایگزین و نزدیک می تواند از نظر اقتصادی و جلوگیری از هزینه های اجتماعی تاخیر پروازها درخور توجه باشد.

#2.1 عطف به: عطف به: انتقال فرودگاه مشهد به بینالود، ضرورتی زیست محیطی

avatar
مهدی - پنج شنبه 17 دی 1394  

در پاسخ به دوست عزیز آقا رضا که فرمودند موقعیت بینالود مناسب نمیباشد و مه گرفتگی در زمستان باعث تاخیر در پرواز ها در این منطقه میشود باید عرض کنم
اینجانب که مطلب فوق را درج کردم یک نیشابوری هستم که در ساری اقامت میکنم و پرواز هایی که به مشهد داشته ام اکثرا به موقع بوده است و برخی که تاخیر داشته اند بدلیل فنی تاخیر ایجاد میشد و آب و هوایی نبود.حتی در مه گرفتگی ها و بارندگی ها پرواز به صورت عادی انجام میشد.مگر در مواردی خاص که کل کشور را مثلا یک توده هوای خیلی سرد فرا گیرد به همراه بارندگی های بسیار شدید.که در سال معمولا سه یا چهار روز ممکن است این حالت پیش آید.
مسلما ساری از این لحاظ بدتر از منطقه بینالود است.
اما با بکارگیری تجهیزات روز هواشناسی دیگر جای نگرانی نیست.

#3 عطف به: انتقال فرودگاه مشهد به بینالود، ضرورتی زیست محیطی

avatar
نیما - پنج شنبه 17 دی 1394  

سلام خیلی مختصر عرض میکنم که با پیگیری نمایندگان شهر مجاور احداث ایستگاه راه آهن این شهر در زمینی به مساحت2000متر آغاز شد حالا اونا هم فرودگاه دارن وهم راه آهن ولی متاسفانه ما ۴۰ساله که داریم به نمایندگان شهر برای فرودگاه میگیم ولی از این گوششون میاد و از دیگری میره بیرون تا کی قرار این وضع ادامه داشته باشه؟؟؟؟؟

#3.1 عطف به: عطف به: انتقال فرودگاه مشهد به بینالود، ضرورتی زیست محیطی

avatar
فارغ التحصیل - پنج شنبه 17 دی 1394  

نیما جان یک شیر مرد می خواهیم وبس
توصیه می کنم نمایندهای این دوره از این مباحث ممکن است سوءاستفاده کنن. اگر این مباحث رو مطرح کردن بدونید شعاره. فقط به سابقشون نگاه کنید. سابقه شونو دربیارید همه چیزشون معلوم میشه
یه نکته دیگه هم بگم. بعضی نماینده ها یعنی چی بگم تقریباً همشون در ابتدا حرف های دروغ زیاد می زنن. پس محو این حرف ها نشید و عقلانیت رو از دست ندید.
با تشکر

#4 عطف به: انتقال فرودگاه مشهد به بینالود، ضرورتی زیست محیطی

avatar
رضاا - پنج شنبه 17 دی 1394  

دوستی نظری نوشته بود فرودگاه میاد نیشابور...نه فرودگاه بین نیشابور مشهد قرار میگرد چون نیشابور شهر گردشگر پذیر است ودر حال گسترش زیرساخت ها می باشد احتیاج مبرم دارد به فرودگاه با پرواز های زیاد و جزی 14 شهر نمونه گردشگری کشور و دومین منطقه کردشگری بین المللی است
دوستی درباره راه آهن شهر مجاور نظری داشت آفرین به همت شان اما راه آهن آنها یک خط فرعی45 کیلومتری اگر در 20سال دیگر به شهرهای پایین تر کشیده شود باز هم یک خط درجه سه محسوب می شود اصلا قابل قیاس با خط اصلی ایران نیست
درباره فرودگاه باز هم درود بر همت شان اما یک مسیر پروازی با هفته دو یا سه پرواز دردی را دوا نمیکنه البته میتوان الکی خوش بود

انشائ الله اگر این فرودگاه بین نیشابور مشهد قرار گیره با همه مشکلات و کمبودهای نیشابور می تواند نیشابور با مراکز استان های بزرگ رقابت کند چون همه داشته های انها را داریم بعلاوه بزرگان بی نظیر -طبیعت بکر.....................

#5 عطف به: انتقال فرودگاه مشهد به بینالود، ضرورتی زیست محیطی

avatar
رضا - آدینه 18 دی 1394  

نکته اول اینکه اصلا امکان نداره شهری توریست پذیر مانند مشهد، داخل شهرش فرودگاه نداشته باشه به این میگن پاک کردن صورت مسئله
نکته دوم: منم مثل خیلی ها دوست دارم شهرم فرودگاه داشته باشه . اما مساله اینه که باید بررسی بشه همین شهر مجاور که مثلا فرودگاه داره چقدر به اقتصاد اون شهر کمک کرده ؟ آیا باعث ورود گردشگر بیشتر شده ؟ و...
ما میخواهیم فرودگاه داشته باشیم که فقط فرودگاه داشته باشیم یا واقعا میخواهیم ازش استفاده کنیم ؟
نکته سوم: در مورد راه آهن (که بدون شک از نظر اقتصادی تاثیرات فوق العاده بیشتری داره نسبت به تاسیس فرودگاه ) پروژه شهر مجاور سال ها طول کشیده, بدلیل اینکه اساسا هیچگونه صرفه اقتصادی نداره و به عنوان یه کارمند راه آهن که تا حدودی به مسائل راه آهن واقفه سالهای دیگری هم طول میکشه و جزو فوریتها راه آهن نیست . راه آهن تا چیزی واسش صرفه اقتصادی نداشته اصلا کاری انجام نمیده
با تشکر

#5.1 عطف به: عطف به: انتقال فرودگاه مشهد به بینالود، ضرورتی زیست محیطی

avatar
رضا - آدینه 18 دی 1394  

بابت غلطهای دستوری و املایی داخل کامنت هم عذر خواهی میکنم :d

#6 عطف به: انتقال فرودگاه مشهد به بینالود، ضرورتی زیست محیطی

avatar
صبا - شنبه 19 دی 1394  

طرح بسیار خوبی است و البته اقدام بسیار شایسته ای برای تمرکز زدایی هم محسوب میشه.

موضوع آلودگی، ابعاد مختلفی داره فقط بحث آلودگی هوا نیست ابعاد صوتی و بهداشت روانی هم داره که بهتره از کلانشهر مشهد فاصله قابل توجهی بگیره.

به هر حال، چه بخواهیم و چه نخواهیم بحث فرودگاه، یک مطالبه جدی قدیمی برای مردم نیشابور، بوده، هست و خواهد بود. با توجه به اینکه مناطق دارای پتانسیل های به مراتب کمتر دارای فرودگاه هستند در مورد نیشابور، عادلانه برخورد بشه و فرودگاه به این منطقه بیاد.

باید توجه داشته باشیم که خیلی از ظرفیت‌های نیشابور هنوز استفاده نشده، دانشگاه‌ها ما به خصوص دانشگاه نیشابور، هنوز در دست راه‌اندازی هستش، شهرک صنعتی عطار در مراحل اولیه هست و بحث منطقه نمونه بین‌المللی گردشگری در دست پیگیریه. هر یک از این پروژه‌ها باعث تقویت موقعیت نیشابور هم از نظر استراتژیک و هم از نظر جمعیتی و تاثیرگزاری در منطقه میشه. دیر یا زود، امروز یا فردا و فرداها فرودگاه باید به نیشابور نزدیک و نزدیکتر بشه.

#7 عطف به: انتقال فرودگاه مشهد به بینالود، ضرورتی زیست محیطی

avatar
ف مبارکی - شنبه 19 دی 1394  

شهری با این پتانسیل با این ظرفیتهای بی نظیر ، چه به روزگار ما آمده ؟ هیچ توسعه مناسبی نداشته ایم فرودگاه بماند بر اساس سیاستهای وزارت علوم دانشگاههای نوپا در سیاست حذف قرار دارند همین دانشگاه نیم بندتان بزودی حذف میگردد اما دانشگاه سبزوار با حدود یکصد رشته دانشگاهی و بیش از 500 نفر عضو هیات علمی باقی خواهد ماند از همین 4 نفری که آزمون خود را در دوره های قبل بعنوان نماینده مردم در مجلس داده اند باید پرسید که چه کرده اید که با کمال افتخار جرات میکنید دوباره نامزد انتخابات شوید؟

#8 عطف به: انتقال فرودگاه مشهد به بینالود، ضرورتی زیست محیطی

avatar
رضاا - یک شنبه 20 دی 1394  

درباره دانشگاه نیشابور در حال حاضر دو دانشکده ان با اعتبارات ملی در حال ساخت است دانشکده هنر از قبل وجود داشت و اما دانشکده هنر نیشابور تنها دانشکده هنر شرق کشور احتمالا به دانشگاه تبدیل خواهد شد
درباره دانشگاههای شهرهای دیگر همین بس نزدیک به سی سال از تاسیس شان می گذارد ولی دانشگاه نیشابور از زمان تبدیل به دانشگاه شدن 5 سال می گذارد این گفتم نه برای دیگران اعتبار قائل شویم بلکه دانشکده هنر مزیت دانشگاه نیشابور است و دانشکده فیزیک ریاضی (دانشکده نجوم) وگرنه قدمت سی ساله با رشته های که در دانشگاه پیام نور ,آزاد هر شهر وجود دارد که مزیت نیست
برای افلاک نمای نیشابور و دانشکده هنر نیشابور دانشگاهی در سطح ملی تاسیس شده و هر روز پیشرفت می نماید
بگذارید دیگران به رشته هایی در هر شهر وجود دارد با به خواب زدن برای خودشان قدمت بزرگی کسب کنند البته بر فرهیختگان پوشیده نیست.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۹
۰۵:۱۹
۱۲:۳۷
۱۹:۵۶
۲۰:۱۶

آمار بازدیدکنندگان

۱۳
۱۴۱۸
۲۴۲۱
۱۰۲۱۳۳۷۲