تقویم اخبار

خرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

اهدای بيش از 400جلد کتاب به اداره فرهنگ وارشاد اسلامي نيشابور

همزمان با بيست ودومين هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران ،توسط احمد غرويان مدير مسوول انتشارات شيوه بيش از 400 جلدکتاب به اداره فرهنگ وارشاد اسلامي نيشابوراهدا گرديد.
عباس كرخي رييس اداره فرهنگ وارشاد اسلامي نيشابوربا اعلام اين خبر اظهار كرد: كتاب نقش اساسي و كليدي در گسترش فرهنگ مطالعه و بالا بردن سواد اطلاعاتي مردم را داراست با اين وصف يكي از راه هاي جذب مشاركت هاي مردمي ، اهداء كتاب است و ترويج فرهنگ كتاب وكتابخواني مورد سفارش رهبر معظم انقلاب بوده و هست؛ و برگزاري اين طرحها عمل به اين فرموده گهربار رهبرمان است.
وي افزود: جامعه‎ي ما امروز بيش از هر زمان ديگر نياز به مشاركت مردم در امر فرهنگ كتاب وكتابخواني دارد و اميدواريم كه اين طرح اهداي كتاب بتواند گامي موثر در پيشبرد اهداف بوده و به نحو مقتضي شرايط يكساني را براي تمامي افراد جامعه فراهم آورد .
كرخي يادآورشد: اهداي كتاب، صدقه جاري در زندگي انسان‌هاست كه همزمان با بيست ودومين هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران توسط احمد غرويان مدير مسوول انتشارات شيوه بيش از 400جلد کتاب به اداره فرهنگ وارشاد اسلامي نيشابور اهدا گرديد كه تحويل نهادكتابخانه هاي عمومي شهرستان شد.
دبير شوراي فرهنگ عمومي نيشابور بيان داشت : بايد بكوشيم تا كتاب از مهجوريت خارج شود و اهداي کتاب امکان استفاده بيشتر مردم را از کتب نفيسي که بعضاً در اختيار عده کمي از افراد قرار دارد فراهم مي کند.
وي خاطرنشان كرد: فرهنگ سازی برای اهدای کتاب ، یکی از بهترین روش ها برای ارتقای سطح مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است و باید اهدا کنندگان کتاب را به نحو مقتضی معرفی و تشویق کرد.
رييس اداره فرهنگ وارشاد اسلامي نيشابور پيشنهادكرد:عضویت رایگان اهداکنندگان کتاب در کتابخانه های سطح شهر ، معرفی آنها در رسانه ها ، تهیه بانک اطلاعات از اهدا کنندگان و تشکیل باشگاه با حضور این افراد ، استفاده از تمامی ابزارهای تبلیغی و اطلاع رسانی و هم چنین برگزاری جشنواره های اهدای کتاب و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره ها می تواند تا حد زیادی موجب رونق اهدای کتاب در جامعه شود.
وي تصريح كرد:ما از شهروندان و نهادهاي مردمي ودولتي که دارای کتابخانه های بلااستفاده وكتاب خوانده شده هستند دعوت مي كنيم با اهدای کتاب امکان استفاده اقشار روستایی و محروم را از کتاب فراهم سازند و با مشارکت ارزنده خود در طرح اهدای کتاب گامی ارزنده در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بردارند.

مسوول روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۳۷
۰۵:۲۲
۱۲:۳۱
۱۹:۴۱
۲۰:۰۱

آمار بازدیدکنندگان

۷
۳۲۶
۱۵۲۷
۱۰۱۱۴۷۱۹