تقویم اخبار

شهریور 1398
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

با کریمان(2) مردم ما حق دارند خیّرین گمنام شهر خود را بشناسند

بعد از انتشار مطلب قبلی مبنی بر خبر اهداء کمک یک میلیارد تومانی خانواده محترم شمس شرق به پروژه مرکز پزشکی ناباروری و سلامت مادر و جنین شمس شرق، برخی از دوستان و همشهریان عزیز با تماس های خود ضمن ادای احترام به ایثار و مهربانی این خانواده نوع دوست و درخواست تکریم مجدد این بزرگواران، سؤالاتی را مطرح کردند از جمله:

-آقای دکتر عظیمی نژاد، یک پروژه 2800 متری با رعایت استانداردهای مهندسی چگونه ممکن است با مبلغ دو میلیارد تومان، حدود هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد؟ متری چند کار شده است؟ اگر یک میلیارد تومان اهدایی آخر را هم به آن اضافه کنیم و محاسبه کنیم که سی درصد بقیه کار، با این یک میلیارد پیش رود یعنی کل پروژه با 3 میلیارد تمام می شود؟! وقتی سؤالات را می شنیدم با تمام وجود خدا را شکر کردم از اینکه شهروندان عزیزمان این چنین رویدادهای حوزه سلامت شهرستان را مورد توجه قرار می دهند! آفرین به این شهروندان عزیز! که به دقت همه چیز را زیر نظر داشته و مورد نقد و سؤال قرار می دهند! البته که باید مردم، مسئولین را نقد کنند، سؤال کنند و مطالبه گر باشند!

خیلی دلم می خواهد که در جمع این عزیزان و آنانی که ذهن پرسشگری دارند حضور یابم و برای آنها خیلی چیزها را بگویم!

اما اجازه بدهید از موضوع پرسش  شهروندان فهیم دور نشویم!

در مطلب قبلی هم عرض کردم که ساخت یک مرکز پیشرفته تخصصی درمانی و دانشگاهی به مساحت 2800 متر مربع با مبلغ دو میلیارد تومان آن هم در شرایط اقتصادی فعلی کشور، بیشتر به یک رؤیا شبیه است اما در همان  مطلب هم عرض کردم که مدیریت ساخت این پروژه، همانند اصل پروژه خیّر ساز، با خیّرین عزیز است!

در ابتدای کار امضاء تفاهم نامه ساخت مرکز شمس شرق به خواست خود خیّرین عزیز، هیئت اُمنایی تشکیل شد که عبارت بودند از:

جناب آقای حاج عبداله قریشی   2) جناب آقای حاج مهدی شفیعی  3) جناب آقای مهندس مظفری  4) جناب حاج آقای شریف نژاد   5) و اینجانب

از بین این اعضاء همه به اتفاق، خیّر عزیزمان حاج آقای شفیعی که مورد وثوق و اعتماد بود را بعنوان متولی  پروژه انتخاب کردیم! او که خود و خانواده اش در کار خیر مسبوق به سابقه بودند به میدان آمد! می دانم همه مردم نیشابور، خدمات این خانواده را همیشه به یاد خواهند داشت.

حاج آقای شفیعی نه به عنوان خیّر تأمین کننده منابع مالی بلکه به عنوان متولی پروژه، این کار را برای رضای خدا پذیرفت. مطمئنم که او راضی نیست این مطالب را بگویم! اما ایشان از تهران چندین و چند بار با هزینه شخصی اش برای نظارت بر اجرای پروژه به نیشابور آمد! تیم عملیات را سازماندهی و گاهی هم از جیب خود برخی هزینه ها را پرداخت کرد.

در اوایل کار، جلسه ای در دفتر کارم تشکیل شد و جناب آقای مهندس حاج احمد طالبی را به عنوان مدیر اجرایی پروژه برگزیدیم! برخی اوقات که من شاهد بوده ام، دیده ام که او برای خرید مصالح موردنیاز پروژه، چنان با فروشندگان چانه می زند و سعی در کاهش قیمت خرید دارد انگار برای ملک شخصی خودش تلاش می کند! مثلاً اخیراً مصالح مورد نیاز پروژه را با رفتن به کارخانه مربوطه و چندین ساعت وقت گذاشتن برای متقاعد کردن مدیرعامل کارخانه برای کاهش قیمت، طوری تهیه کرد که موفق شد کاشی و سرامیک مورد نیاز را با حدود % 55-50 زیر قیمت بازار خرید کند! شما همین موضوع را به سایر خریدها تعمیم دهید! نه تنها خودش هیچ ریالی از هیئت امنا دریافت نکرده بلکه هزینه های رفت و آمد به مشهد، اصفهان و تهران برای خرید مصالح را هم از جیب خود پرداخته است! بگذارید پیامی را که بعد از انتشار مطلب قبلی برای من فرستاد به اشتراک بگذارم! نهایت عشق و تعهد در این مرد با این پیام دیده می شود! او یک خیّر تمام عیار است! از وقت خود! از زندگی خود برای این پروژه مایه گذاشته است!

بله، مردم ما حق دارند از من سؤال کنندکه در حال حاضر، ساخت یک ساختمان مسکونی با متری یک میلیون تومان غیر ممکن است! پس چگونه امکان دارد این ساختمان به این عظمت و در این شرایط اقتصادی که قیمت مصالح به بیش از دو تا سه برابر سال گذشته افزایش یافته است با هزینه کمتری از یک ساختمان مسکونی ساخته شود؟!

در آخر باید بگویم چه آنان که با رقم، چه آنان که با قدم و چه آنهایی که با قلم، شبانه روز برای خیررسانی به مردم خود تلاش می کنند و هیچ گونه چشمداشت و توقعی ندارند، انسان های شریفی هستند که می بایست به مردم معرفی شوند درود؛ بر این انسان های شریف و درود بر شرافت آنها!

مردم ما حق دارند خیّرین گمنام شهر خود را بشناسند.

دکتر محسن عظیمی نژاد

پنجم بهمن ماه 97

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

ارتباط زنده نامزدهای انتخاباتی با مردم

مناسبت ها

فهرست وقایع ماه محرم الحرام

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۵۴
۰۶:۲۰
۱۲:۲۸
۱۸:۳۵
۱۸:۵۲

آمار بازدیدکنندگان

۷
۱۵۳۷
۲۶۵۰
۱۰۴۵۸۱۳۴