تقویم اخبار

اردیبهشت 1397
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

بحران سلامت در شهر خرو، بیداد می کند!!

سلام و درود

برای چندمین بار است که درمورد زادگاهم برایتان مینویسم.

و از بحرانی به نام "بحران سلامت"؛

و از شهری بحران زده بنام "شهرخرو".

"بحران سلامت درشهرخرو، شهر بامهای طلایی"

کافیست تنها 24 ساعت در کنار مردم رنجدیده این شهر شب و روزی را بگذرانید تا تمامی آثار و نشانه های "بحران سلامت" را با پوست و گوشت و روان خود لمس کنید.

بحرانی که مردم این شهر انقلابی و ولایتمدار بدلیل حجب و متانتشان نمیتوانند شیواترازین فریاد بزنند، اما متاسفانه زمانی دردآورتر میشود که مسئولین اثرات وحشتناک این بحران و مظلومیت ها و رنج کشیدن ها را میبینند و دم بر نمیآورند.

اما چرا باید در نظام مقدس جمهوری اسلامی و درشرایطی که تقریبا به پایان دهه چهارم انقلاب نزدیک میشویم، عده ای از مسئولین بی تدبیر و نالایق عرصه را برمردمی که اتفاقا نقش برجسته ای از خود در این انقلاب نشان داده اند، روز به روز تنگ تر کنند؟!

  •  چرا برای نجات مردم و طبیعت شهرخرو باتوجه به حضور شهرک صنعتی خیام بعنوان منشاء "بحران سلامت" تدبیری نمیکنند؟!
  • چرا برای پایان دادن به حضور مجموعه کارخانجات بازیافت کاغذ و کارتن سازی پاژ در این شهرک صنعتی تلاشی نمیکنند؟

بفرمایش امام جمعه محترم شهرخرو، مدیران این مجموعه برای انتقال از این شهرک اعلام آمادگی کرده اند، اما میگویند مسئولین شهرستان نیشابور اراده ای برای اینکار از خود نشان نمیدهند!

باید از مسوولین مرتبط با بحران که چنین بی تفاوتند پرسید فارغ از قوانین شرع مقدس و دین مبین اسلام که اتفاقا الزامات مختلفی برای رعایت وجدان کاریتان تعریف کرده، آیا شرافت و کرامت انسانی این است؟ 

اینکه بدلیل ملاحظات خاص اداری و دولتی به درد و رنج مردم رسیدگی نکنید و توسعه صنعتی را به سلامت مردم ارجحیت دهید؟

اینکه بگذارید کودکان و زنان و سالخوردگان و مردان روزبروز بلحاظ سلامتی دچار بیماریهای مختلف شوند؟!

چرا فکر می کنید ولی نعمت مردمید و باید این بی تدبیری شما را به دیده منت تحمل کنیم؟

 از دیگر نشانه های "بحران سلامت" دراین شهر عدم وجود مرکز درمانی شبانه روزی با کمترین امکاناتیست که بتواند بیماری اوراژنسی را تا رسیدن به نزدیکترین بیمارستان در بخش مرکزی بافاصله ای بیش از 20 کیلومتر در قید حیات حفظ کند.

وعده و وعیدهای آنچنانی مسوولینی مثل روءسا و معاونین دانشکده علوم پزشکی و قول های همکاری متعددی که در جلسات بخش زبرخان و شهرخرو بویژه با حضور نمایندگان محترم مجلس و امام جمعه محترم شهرخرو داده بودند، باعث شد این مردم انقلابی به صداقت مسوولین اعتماد کنند که متاسفانه بعداز بدعهدی های مکرر ونهایتا با بیانیه توجیهی و بدون تدبیر دانشکده علوم پزشکی، مشخص شد از نگاه این مجموعه، مردم این شهر نه نیازی به درمانگاه و بیمارستان داشته اند و نه لایقش بوده اند.

اما ندانستند که بی لیاقتی از کسانیست که رنج و زحمت و درد مردم را میبینند، اما صرفا بخاطر حفظ منافع مجموعه تحت مدیریتشان سکوت میکنند.

سقط شدن جنین بدلیل نبودن پزشک شبانه روزی، ایست قلبی و فوت بدلیل نداشتن امکانات احیاء قلبی و یا چندین مورد تصادف منجر به فوت که بدلیل نداشتن امکانات اورژانسی خانواده هایی را داغدار کردند، تنها بخشی ازین دردهاست...

بحران آب آلوده بویژه در محله علیای شهرخرو نیز از دیگر نشانه های "بحران سلامت" در این شهر است. عدم تصفیه و فیلترینگ صحیح آب موجب بروز بیماریهای مختلف در افراد بویژه قشر آسیب پذیرتر مثل کودکان و زنان و سالخوردگان شده، اما متاسفانه علیرغم گزارشات مکرر مردمی و مسءولین محلی، هیچ نوع پیگیری که منجر به نتیجه گردیده باشد، انجام نشده است.

مسءولین گرامی

شمارا به خدا کمی صادقانه و منصفانه بیاندیشید.

  • آیا جز این است که از بزرگترین عبادات خدمت به خلق است؟ پس چرا دریغ میکنید؟!
  • چرا در آستانه انتخابات و باتوجه به مشارکت همیشگی و حداکثری این مردم ولایتمدار در تمامی صحنه های انقلاب، بجای قدرشناسی و ارائه خدماتی که بحق این مردم شایسته بهترینها هستند، کوتاهی میکنید؟
  • چرا تصور میکنید مردم باید برای مطالبه حق و حقوق قانونیشان مدام ازشما "خواهش" کنند؟!

هرچند این مردم درعین حالیکه بیشترین رنج و ناراحتی را از بی تدبیری برخی از شما متحمل شده اند، اشتباه و کم لطفیتان را به پای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی نمینویسند، اما حقیقتا چرا پاسخ اعتماد مردم را با بدعهدی و بی اعتمادی می دهید؟

ای کاش بدانید که مکافات عمل در دستگاه عدل الهی سوای همه دستگاه های نظارتیست که شاید بخواهید از ترسشان قدمی بردارید یا بر ندارید؛ و ای کاش به این باور هم برسید که دعای خیری که در پس زحماتتان خواهد شد، میتواند برایتان سلامت، برکت و عزت بهمراه داشته باشد.

 در پایان ضمن تاکید مجدد بر خطراتی که سلامت مردم شهرم را تهدید میکند، درخواست تشکیل "ستاد بحران سلامت شهرخرو" را دارم.

والسلام

محمد قدمیاری

#1 عطف به: بحران سلامت در شهر خرو، بیداد می کند!!

avatar
رسول - پنج شنبه 31 فروردین 1396  

سلام جناب قدمیاری واقیتهای بخش زبرخان را بدرستی بازگو کردید تنها راه توسعه خرو و بخش زبرخان و ایجاد بیمارستان میباشد که باید بخش زبرخان به شهرستان ارتقا یابد

#2 عطف به: بحران سلامت در شهر خرو، بیداد می کند!!

avatar
دلسوز نیشابور - آدینه 01 اردیبهشت 1396  

مردم بروند از آن کارخانه کارتن سازی و ... شکایت کنند، خودش/ان جمع می کند . آنها خودشان نمی خواهند وگرنه چکار به مسئولین شهرستان دارد؟!
به راحتی می توان دریافت مسئولین آن کارخانه/ها به بعضی ها پول می دهند که کاری نداشته باشند.
مگر هر کارخانه ای چقدر حق آلوده کردن دارد!

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

تبلیغات

دریافت اخبار نیشابور
شهروند خبرنگار

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۰
۰۵:۵۳
۱۲:۳۳
۱۹:۱۴
۱۹:۳۲

آمار بازدیدکنندگان

۱۰
۳۷۹
۳۳۰۸
۹۱۰۷۴۸۴