تقویم اخبار

تیر 1397
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

پارک مسافر مجتمع فولاد، پوششی از نوع سبز!

در خبر آمده بود که فولاد قصد راه اندازی پارک مسافر دارد! با یکی از دوستان اداره ی آب که خواست نامش فاش نشود، گفتگویی داشتیم در این خصوص. ایشان می گفت اگر مردم بدانند که بحران آب در نیشابور در چه حدی است، آرام و قرارشان را از دست خواهند داد.

  • هر چند طرح پارک مسافر، بعد از این همه سال کار ارزنده ای است اما ای کاش عوض فضای سبز به این وسعت در چهار دیواری فولاد، جایی سرمایه گذاری می شد که بهره برداری مناسب تری بعمل می آمد.
  • مطلع شدیم پروژه سد بار که با مشارکت فولاد و به منظور تامین آب مصرفی این مجتمع اجرا گردیده، هنوز به بهره برداری نرسیده است. بنابراین با توجه به بحران آب نیشابور، صرف منابع آبی شهرستان برای این منظور منطقی به نظر نمی رسد.
  • تکاپوی دوستان فولاد برای خریداری پساب فاضلاب شهری نیشابور، نشان از نگرانی های تامین آب دارد. تلاش صنعت برای حفظ خود و منافعش بدیهی است، اما گویا آنان که متولی امر تامین آب مردم هستند، خیالشان راحت است!

#1 عطف به: پارک مسافر مجتمع فولاد، پوششی از نوع سبز!

avatar
مهدی - یک شنبه 22 مرداد 1396  

سلام
من نفهمیدم الان فولاد میخواد کجا پارک مسافر احداث کنه؟!!
تو مجتمع فولاد که جای احداث پارک مسافر نیست .
برای چه حاشیه جاده مشهد به نیشابور یا تهران که مسافر پذیر هست پارک احداث نشود؟؟

#2 عطف به: پارک مسافر مجتمع فولاد، پوششی از نوع سبز!

avatar
صادق - یک شنبه 22 مرداد 1396  

مدیر عامل فولاد در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان که به مناسبت روز خبرنگار برگزار گردید، گفت: پارک مفرح مسافران را با استفاده از فضای سبز وسیع مجتمع فولاد در دستور کار داریم.

وی در خصوص فضای سبز فولاد گفت: 263 هکتار فضای سبز ایجاد شده در فولاد، از کل فضای سبز شهرستان بالاتر است. 113 هکتار از این فضا، درختکاری شده است. تامین آب این فضای سبز که بین 20 تا 25 لیتر بر ثانیه است تا سال گذشته بیشتر از چاه بود.

ایشان ضمن تاکید بر اهمیت موضوع آب افزود:برخی معقتدند پساب فاضلاب شهری که برای زراعت و دام فروخته می شود، عامل بروز برخی بیماری ها می شود. در حال مذاکره با اداره آب شهرستان هستیم که این پساب به فولاد فروخته شود تا پس از تصفیه، هم تامین آب کارخانه باشد و هم مازاد آن به چرخه آب مصرفی مردم وارد گردد.

مهندس احمدی ادامه داد: در حال حاضر 2413 حلقه چاه در منطقه داریم که 900 حلقه آن غیر قانونی است. مجموع آب مصرفی صنعتی و فضای سبز فولاد، 130 لیتر بر ثانیه است .

مهندس احمدی گفت: ما آمادگی داریم در موضوعات حفاظت و مطالعات پروژه های آبخیزداری همکاری نماییم و یا اسپانسر شویم.

#2.1 عطف به: عطف به: پارک مسافر مجتمع فولاد، پوششی از نوع سبز!

avatar
مهدی - یک شنبه 22 مرداد 1396  

طرح پارک مسافر شون با فضای سبز فولاد اصلا توجیه اقتصادی و... نداره.
لااقل یکم به فضای سبز شهرستان کمک کنید افتخار نیست که شما چقدر درخت کاری کردید و نیشابور اصلا انجام نشده است.
اگر هدف کمک به شهرستان است یک پارک چندین هکتاری مجهز در خود شهرستان نیشابور با بودجه فولاد راه اندازی کنید تا همشهریان شما استفاده کنند.

#3 عطف به: پارک مسافر مجتمع فولاد، پوششی از نوع سبز!

avatar
مسعود شیخانی - دوشنبه 23 مرداد 1396  

با سلام خدمت همشهریان عزیز
گرچه نوشتن یاداشت خطاب به مدیران شهرستان در این رسانه را تقریبا بی خود می دانم و می دانم که مدیران شهرستان کمتر فرصت مطالعه آنهم در فضای مجازی را دارند، اما حسب وظیفه به استحضار می رسانم اگر قرار است نام پارک روی فضای سبز مجتمع فولاد گذاشته شود ،بهتر این است که در کنار فضای سبز امکانات تفریحی و فرهنگی برای مردم عزیز شهرستان نیزدر آن تعبیه شود زیرا شهر نیشابور فاقد فضای مناسب خانوادگی است که یک خانم خانواده به عنوان انسان حتی پای خود را دراز کند!. در درجه دوم فضای سبز ایجاد شده باید با نیت بهره برداری اقتصادی نیز باشد. یعنی اینکه در میان درختان غرس شده حتما توت غیر مثمر باشد تا بلکه بتوان از برگ آن برای تغذیه کرم ابریشم استفاده کرد. تجارت چوب دیگر مبع درآمد زایی است که می بایست در کاشت در ختان مد نظر داشت. وقتی چوب در منطقه زیاد شود قطعا مشاغل وابسته به چوب نیز به وجود خواهد آمد.

#4 عطف به: پارک مسافر مجتمع فولاد، پوششی از نوع سبز!

avatar
سیاوش - چهارشنبه 25 مرداد 1396  

صنعت فولاد در نیشابور چه مزیتی داشته است این صنایع آلوده باید از شهر ریبای ما جمع شوند

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۵
۰۵:۳۰
۱۲:۴۱
۱۹:۵۰
۲۰:۱۰

آمار بازدیدکنندگان

۷
۱۴۹۲
۳۳۸۷
۹۳۹۵۳۷۱