تقویم اخبار

فروردین 1398
ی د س چ پ آ ش
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

برگزاری دومین جلسه انجمن ادبی مهتاب در نیشابور

دومین جلسه انجمن ادبی مهتاب نیشابور همزمان با 17 مرداد روز خبرنگار در مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور برگزار شد.

زهره اکبرآبادی مسئول انجمن مهتاب در نیشابور اظهارکرد: در این نشست دکتر مهدی نوروز معاون دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور و استاد ادبیات میهمان جلسه بود و اعضاء پس از خواندن آثار خود پای نقد و نظر این استاد برجسته نشستند.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور در این  نشست ادبی  گفت: از شنیدن آثار شما بسیار لذت بردم و به کانون تبریک می گویم که فرصت پرورش استعدادهای ادبی نوجوانان را فراهم آورده است وآنچه مسلم است همه شما پیشینه مطالعاتی خوبی دارید و این در نوشته هایتان به خوبی مشهود است.

دکتر مهدی نوروز خاطرنشان کرد: برای ارتقاء دانش ادبی خود از هر دوره تاریخ ادبیات ( کهن-میانه و معاصر) پنج شاعر را انتخاب و به مطالعه آثار ایشان بپردازید تا به تفاوت های موجود میان کلام ایشان و نیز عبارات مورد استفاده هر دوره پی ببرید و این محقق نمی شود مگر با دقت و مطالعه بسیار که شما اولین قدم ها در این زمینه را به خوبی برداشته اید.

وی به بررسی تک تک آثار قرائت شده پرداخت و  یادآورشد: استفاده به جا و مناسب از زبان محاوره، تصویر سازی های بدیع و زیبا، ایجاز و کم گویی ، دانستن جایگاه و ویژگی کلمات استفاده شده در ادبیات ایران را به عنوان نکات برجسته این آثار می باشد.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی نیشابورتصریح کرد: شعر و داستان وقتی زیباتر می شود که چند ویژگی در آن رعایت شود: اول اینکه بر اساس یک تفکر بوجود آمده باشد بعد اینکه در هر اثر سعی کنید یک ویژگی جدید را وارد کنید و استفاده از صور خیال و آرایه های ادبی متناسب با زبان امروز را جدی بگیریدوضمن اینکه بسیار بخوانید و اجازه دهید دیگران اثار شما را بشنوند و آنها را نقد کنند .چرا که نقد این آثار بهترین راه برای پیشرفت شما خواهد بود.

در این جلسه 15 نفر از اعضاء به خوانش اثر پرداختند و در انتها کارگاهی با موضوع تشبیه برگزار و اعضاء به نوشتن اثر پرداختندوهمچنین کتاب آشنایی با شعر و عناصر آن تالیف دکتر مهدی نوروز و هادی محروقی از انتشارات آهنگ قلم به ایشان هدیه شد.

سیدباقرمیرعلمدار

خبرنگار رسانه های گروهی خراسان رضوی

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۱۱
۰۶:۳۷
۱۲:۴۲
۱۸:۴۷
۱۹:۰۴

آمار بازدیدکنندگان

۱۱
۶۸۴
۱۰۳۷
۹۹۴۹۰۳۰