تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

برگزاری مراسم گزارش خوانی قله«نانگاپاربات» توسط هیمالیانورد نیشابوری

مراسم گزارش خوانی قله«نانگاپاربات» توسط «علیرضا نوروزی» هیمالیانورد نیشابوری  با حضور پرشور مردم ومسئولین در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار شد.

نمايندگان مردم نیشابور وفیروزه  در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهارکرد:من فقط برای احترام و قدردانی از این همشهریِ قهرمان خودم را به نیشابور رساندم به آقای نوروزی و همت و جدّیت‌ش تبریک می‌گویم که با کمترین امکانات، به سخت‌ترین و خطرناک‌ترین قله‌ها صعود کرد.

دکترحمیدگرمابی افزود: من به عنوان یکی از مسئولان شهر، شرمنده‌ی او هستم، البته حمایت‌های حداقلی کرده‌ایم ولی کافی نیست، حال که نیشابور در زمینه‌ی  کوه‌نوردی و سنگ‌نوردی در دنیا حرفی برای گفتن دارد، باید قدر بدانیم و کسانی که دل‌شان برای ایران و نیشابور می‌تپد کمک کنند تا به همین شکل،نام نیشابور پُرآوازه گردد و در حال حاضر که قیمت ارز سر به فلک کشیده، کار این جوانان مشکل‌تر شده و باید حمایت شوند تا به اهداف‌شان دست یابند.

هاجر چنارانی نماينده مردم نیشابور وفیروزه  در مجلس شورای اسلامی نیز عنوان کرد:با توجه به اینکه نیشابور یک سوم سنگنوردان تیم ملی را تشکیل می دهند باید با نگاه ویژه این موضوع  داشته  باشیم  وباحمایت از هیات کوهنوردی و ورزشکاران این رشته بتوانیم نیشابور را به قطب سنگوردی کشور تبدیل کنیم.

هیمالیانورد نیشابوری در مراسم گزارش خوانی قله«نانگاپاربات» اظهارکرد: وضعيت پاكستان و راههاي منتهي به قله هاي هشت هزاري ها و رسيدن به بيس كمپ قله نانگاپاربات كه در منطقه طالبان قرار گرفته علاوه بر خطرات كوهستاني خطرات تروريستي دارد.

عليرضا نوروزي گفت : ترور 11 كوهنورد در سال 2011 توسط اعضاي طالبان در بيس كمپ  قله«نانگاپاربات» انجام شده   ودر این مسیر سختي هاي مسير  ونبود امكانات، بهمن ها و ...وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: نانگاپاربات با ارتفاع 8126 متر نهمین قله بلند جهان که در رشته کوه هیمالیا قرار داردو نانگاپاربات تیغه مهیبی است که در غرب سلسله جبال هیمالیا به ارتفاع 7000 متر از سطح رودخانه ایندوس( indus) سر به آسمان کشیده و2400 کیلومتر از قله اورست – بلندترین کوه جهان فاصله دارد . ارتفاع این کوه در سال 1944 توسط ریچاردفین اشتر والده Richard finsterwalde با تحقیقات فتو گرامتری بمیزان 8125 متر از سطح دریا تخمین زده شد.

هیمالیانورد نیشابوری تصریح کرد:پس از رئیس شورای شهر نیشابور و همچنین سخنان کوتاه رئیس هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان، و نمایش عکس و فیلم صعود گزارش مفصلی همراه با عکسهای مسیر صعود قله«نانگاپاربات» به حاضرین ارایه گردید.

گفتنی است در این مراسم باشکوه که با حضور معاون استاندار وفرماندار، دکتر حمیدگرمابی وهاجر چنارانی نمايندگان مردم نیشابور وفیروزه  در مجلس شورای اسلامی ، اعضای شورای اسلامی شهر ، رئیس اداره ورزش شهرستان نیشابور، رئيس و برخی مسئولين هيئت  کوهنوردی استان خراسان رضوی، جمعی از پیش‌کسوتان و کوه‌نوردان، خانواده‌های  ایشان  و علاقمندان برگزار گردید از ساعت 30/20 شروع شده بود تا ساعت 30/23 دقيقه شب در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور   ادامه داشت.

سیدباقرمیرعلمدار

خبرنگار رسانه های گروهی خراسان رضوی

 

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۶
۰۵:۳۱
۱۲:۴۱
۱۹:۵۰
۲۰:۰۹

آمار بازدیدکنندگان

۹
۷۰۲
۳۹۴۷
۱۰۳۲۲۵۷۵