تقویم اخبار

مرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

برگزاری هفتمین جشنواره ادبي« چلّه‌ی چارانه» در نيشابور

همزمان با بزرگداشت روز ملي حکیم  خيام نيشابوري براي هفتمین سال جشنواره ادبی چلّه چارانه (حفظ و بیان مفاهیم رباعيات حكيم عمر خيام نيشابوري)با اهتمام آموزش و پرورش در نيشابور برگزارشد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش نيشابور اظهاركرد: با هدف آشنایی بهتر دانش آموزان با مفاخر و مشاهیر، احترام و حفظ میراث ماندگار پیشینیان ، پرورش هویت ملی ، هم گامی اولیا و مربیان با دانش آموزان و مشارکت آنان در طرح و برنامه ها ،تقویت و گسترش نشاط و شادابی ، پرورش هوش کلامی ، بهبود سواد خواندن و افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان جشنواره چلّه چارانه (حفظ و بیان مفاهیم رباعيات حكيم عمر خيام نيشابوري)با اهتمام گروه هاي آموزش بنیادین ابتدايي آموزش و پرورش نيشابور براي هفتمین  سال پیاپی در دبستان‌های نیشابور برگزارگردید.

عباسعلی محمدی  گفت: 40رباعي خيام با مشورت كارشناسان مختلف بررسي و انتخاب شده كه اجراي آن پس از ضبط و تكثير بر روي سي دي براي خوانش صحيح در اختيار خانواده‌ها و معلمان قرار گرفته‌است .

وی خاطرنشان کرد:با شركت دانش‌آموز دوره‌ی بنیادین آموزش ابتدايي (پايه اول تا سوم ) برگزار، كه  بیش از ده  هزار نفر دانش آموز در مرحله  مدرسه ای شرکت کردند و از اين ميان ، گروهي در مرحله پایانی جشنواره شرکت کردند.

محمدی بابيان اينكه « بررسی کنندگان شامل شاعران، كارشناسان ارشد ادبيات و معلمان ابتدايي هستند» .

وي يادآور شد: این جشنواره از سوی معاونت آموزش ابتدایی، کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی دوره ی بنیادین ابتدایی برای هفتمین سال پیاپی برنامه ریزی  ودر حال اجراست.

معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش نیشابور تصریح کرد: انتظار ما اين است كه نيشابور در آينده به قطب ادبي بدل شود و در پايان اين جشنواره دانش‌آموزان بتوانند مفاهيم كلي رباعيات را در حد دوره ابتدايي بيان كنند.

سید باقر میر علمدار

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۳
۰۵:۵۶
۱۲:۳۸
۱۹:۱۹
۱۹:۳۷

آمار بازدیدکنندگان

۸
۱۱۷
۱۲۷۱
۱۰۳۸۰۸۷۰