تقویم اخبار

خرداد 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

برگزار ي همايش فيروزه در نيشابور

سرپرست دانشگاه نيشابوراز برگزاري همايش فيروزه به‌منظور معرفي اهميت فيروزه و تبيين فرهنگ مرتبط و بسترهاي توسعه‌اي آن در مهر96 خبرداد.

سرپرست دانشگاه نيشابوراظهارکرد: مرغوبترين فيروزه و قديميترين معادن آن در ايران و جهان در نيشابور است، اما متأسفانه با وجود چنين ظرفيتي در نيشابور هنوز از تمام ابعاد و زواياي آن براي توسعه منطقه استفاده نشده است.

دکتر حسن صادقي سمرجاني افزود: فيروزه يک کاني ارزشمند و ذي‌قيمت است که در صنعت جواهرسازي از آن براي تزيين انواع جواهرات بهره ميبرندو فيروزه در برخي نقاط کشور مانند نيشابور، جنوب مشهد، بيرجند و در استان کرمان و شهر بابک يافت ميشود.

وي خاطرنشان کرد:اين همايش با مشارکت دانشگاه شهيد بهشتي، پژوهشگاه ميراث‌فرهنگي و گردشگري، معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري، انجمن ژئوپليتيک ايران، سازمان کتابخانهها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوي در مهرماه سال جاري برگزار مي‌شود.

صادقي سمرجاني يادآورشد:کميته علمي اين همايش را دکتر محمدحسين پاپلي‌يزدي، دکتر ناصر فکوهي، دکتر محمدجعفر ياحقي، دکتر حسن طلايي، دکتر حجت‌الله رنجبر، دکتر عبدالرحيم قنوات و دکتر عمران گاراژيان تشکيل ميدهند.

وي عنوان کرد: مجموعه‌مقالات اين همايش در پايگاه اطلاعات علمي جهاد دانشگاهي (SID) و پايگاه سيويليکا و مرکز کنسرسيوم محتواي ملي نمايه ميشود؛ ضمن اينکه اين همايش در سه محور اصلي شامل ”رويکردهاي زمينشناختي، اکتشاف و معدنکاوي“،”رويکردهاي گوهرشناسي و تجارت“ و ”رويکردهاي انساني و اجتماعي“ برگزار مي گردد.

صادقي سمرجاني تاکيدکرد: دريافت اصل مقالات تا 15 شهريور 96 ادامه  داشته  که علاقه‌مندان براي کسب اطلاعات بيشتر از اين همايش مي‌توانند به سايت اختصاصي همايش با عنوان "فیروزه صنعت و فرهنگمراجعه کنندو اطلاع‌رساني در مورد نتايج بررسي مقالات هم براي 15 مهر پيش‌بيني شده است و همايش در اواخر مهر96برگزار خواهد شد.

سرپرست دانشگاه نيشابورتصريح کرد: به‌منظور معرفي اهميت فيروزه و تبيين فرهنگ مرتبط و بسترهاي توسعه‌اي آن با همکاري فرمانداري شهرستان‌هاي نيشابور و فيروزه اقدام به برگزاري همايش”فيروزه، صنعت و فرهنگ“ در مهرماه امسال کرده است.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۳۹
۰۵:۲۳
۱۲:۳۱
۱۹:۴۰
۱۹:۵۹

آمار بازدیدکنندگان

۱۷
۲۳۸۲
۳۶۳۶
۹۱۸۱۳۶۱