تقویم اخبار

فروردین 1397
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

برگزار ي همايش فيروزه در نيشابور

سرپرست دانشگاه نيشابوراز برگزاري همايش فيروزه به‌منظور معرفي اهميت فيروزه و تبيين فرهنگ مرتبط و بسترهاي توسعه‌اي آن در مهر96 خبرداد.

سرپرست دانشگاه نيشابوراظهارکرد: مرغوبترين فيروزه و قديميترين معادن آن در ايران و جهان در نيشابور است، اما متأسفانه با وجود چنين ظرفيتي در نيشابور هنوز از تمام ابعاد و زواياي آن براي توسعه منطقه استفاده نشده است.

دکتر حسن صادقي سمرجاني افزود: فيروزه يک کاني ارزشمند و ذي‌قيمت است که در صنعت جواهرسازي از آن براي تزيين انواع جواهرات بهره ميبرندو فيروزه در برخي نقاط کشور مانند نيشابور، جنوب مشهد، بيرجند و در استان کرمان و شهر بابک يافت ميشود.

وي خاطرنشان کرد:اين همايش با مشارکت دانشگاه شهيد بهشتي، پژوهشگاه ميراث‌فرهنگي و گردشگري، معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري، انجمن ژئوپليتيک ايران، سازمان کتابخانهها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوي در مهرماه سال جاري برگزار مي‌شود.

صادقي سمرجاني يادآورشد:کميته علمي اين همايش را دکتر محمدحسين پاپلي‌يزدي، دکتر ناصر فکوهي، دکتر محمدجعفر ياحقي، دکتر حسن طلايي، دکتر حجت‌الله رنجبر، دکتر عبدالرحيم قنوات و دکتر عمران گاراژيان تشکيل ميدهند.

وي عنوان کرد: مجموعه‌مقالات اين همايش در پايگاه اطلاعات علمي جهاد دانشگاهي (SID) و پايگاه سيويليکا و مرکز کنسرسيوم محتواي ملي نمايه ميشود؛ ضمن اينکه اين همايش در سه محور اصلي شامل ”رويکردهاي زمينشناختي، اکتشاف و معدنکاوي“،”رويکردهاي گوهرشناسي و تجارت“ و ”رويکردهاي انساني و اجتماعي“ برگزار مي گردد.

صادقي سمرجاني تاکيدکرد: دريافت اصل مقالات تا 15 شهريور 96 ادامه  داشته  که علاقه‌مندان براي کسب اطلاعات بيشتر از اين همايش مي‌توانند به سايت اختصاصي همايش با عنوان "فیروزه صنعت و فرهنگمراجعه کنندو اطلاع‌رساني در مورد نتايج بررسي مقالات هم براي 15 مهر پيش‌بيني شده است و همايش در اواخر مهر96برگزار خواهد شد.

سرپرست دانشگاه نيشابورتصريح کرد: به‌منظور معرفي اهميت فيروزه و تبيين فرهنگ مرتبط و بسترهاي توسعه‌اي آن با همکاري فرمانداري شهرستان‌هاي نيشابور و فيروزه اقدام به برگزاري همايش”فيروزه، صنعت و فرهنگ“ در مهرماه امسال کرده است.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

تبلیغات

دریافت اخبار نیشابور
شهروند خبرنگار

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۰۷
۰۶:۳۳
۱۲:۴۱
۱۸:۴۹
۱۹:۰۶

آمار بازدیدکنندگان

۱۰
۱۹۹
۱۸۸۸
۹۰۴۱۴۰۳