تقویم اخبار

فروردین 1398
ی د س چ پ آ ش
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

بيانيه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور به مناسبت ١٧ مرداد 97 « روز خبرنگار »

« هوالعلیم »

"ن والقلم و ما یسطرون"

بيانيه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور به مناسبت ١٧ مرداد 97

« روز خبرنگار »

من مطبوعات را يك پديده‏ ضروري و لازم و اجتناب‏ناپذير براي جامعه‏ خودمان و هر جامعه‏ای مي‏دانم. بنده براي مطبوعات سه وظيفه قائلم:  ۱- نقد و نظارت. ۲- اطلاع رساني صادقانه و شفاف. ۳- طرح و تبادل آراء و افكار در جامعه.   (امام خامنه ای «مدظله العالی »)

واژه "خبرنگار" يادآور زحمات خالصانه افرادي است كه در راه اعتلا و آگاهی بشریت از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند و از هیچ خطری نمی هراسند وهنگامه 17 مرداد در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  نشانه انسانهایی است که بی ادعا در عرصه خدمت به مردم شب و روز نمی شناسند و خدماتشان آنقدر عظیم است که جامعه در نبود شان جای خالی آنان را به شدت احساس می کند، اینان آیینه تمام نمای جامعه هستند و بی آنکه خود جلوه کنند تبلور عینی جامعه هستند.

اینک در یادمان

« شهید محمود صارمی و کاظم اخباری »

که افتخار طلایه داران عرصه خبر و خبرنگاران پر تلاش این مرز و بوم هستند وهمیشه نام ، یا د و راه شان پررهرو  بوده وهست.

اینک خبرنگاران این قشر فرهیخته جامعه با تمام کاستیها و سختیها پا به پای مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی به پیش می روند و هیچگاه از وظیفه اصلی خویش که اطلاع رسانی دقیق ، سریع و صادقانه  می باشد ، ذره اي فرو نمی گذار ند.

روز خبرنگار فرصت ارزشمندی است تا نقش راهبردی و تعیین‌کننده اصحاب رسانه و خبرنگاران در پیشبرد اهداف و آرمان‌های دینی، انقلابی و ملی ملت ایران را  شناخته و تلاش‌‌های سرنوشت‌ساز این قشر در آگاهی‌بخشی آحاد جامعه نسبت به چالش‌ها، مواضع و مشکلات فراروی کشور و نیز وظایف و مسئولیت‌های خطیر آنان در شرایط حساس کنونی تبیین شود.

از آنجا که عرصه خبر امروزجهان عرصه جنگی رسانه‌ای بین جبهه حق و باطل است، خبرنگاران بایدبه عنوان سرباز این جبهه شناخت درستی از موقعیت نیروهای خودی و دشمن داشته باشند و در یک کلام دارای بصیرت و شناخت صحیح از صحنه و تحولات باشند.

 اينك بر ماست که سالروز بزرگداشت مقام خبرنگار را به این وارستگان بی ادعا صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و برای تمامی دست اندرکاران عرصه خبر و اطلاع رسانی در سایه سار الطاف الهی و ظل توفیقات حضرت ولی عصر (عج) آرزوی بهروزي، توفیق و سلامت نماییم.

سید باقر میر علمدار

مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۱۱
۰۶:۳۷
۱۲:۴۲
۱۸:۴۷
۱۹:۰۴

آمار بازدیدکنندگان

۸
۷۲۸
۱۰۳۷
۹۹۴۹۰۷۴