تقویم اخبار

مهر 1397
ی د س چ پ آ ش
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

تئاتر « ببعی و گرگ آشپز» روي صحنه نيشابور

نمايش  طنزكودكانه « ببعی و گرگ آشپز» به کارگردانی هنرمند نيشابوري محمد رضایی و نویسندگی  سید حسین فدای حسین در تالار اديب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور به روي صحنه رفت.

مسئول هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور اظهار كرد: این نمایش با محوریت فضای شاد  در بین کودکان و نوجوانان  است  که هنرمندان خوش ذوق و با قريحه تأتر نيشابور با اجراي نمايش هاي مختلف با موضوعات متنوع باعث آشتي مردم به خصوص کودکان ونوجوانان  با تأتر شده اند و نمايش  طنزكودكانه « ببعی و گرگ آشپز » از اين جمله نمايش هاست و یک داستان آموزنده است که در آن سعی شده مواردی چون میزان اعتماد به غریبه ها، در میان گذاشتن مسائل با والدین، برقراری ارتباط دوستانه بین فرزندان و والدین در قالب نمایش به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شودبه روي صحنه رفته است .

غلامرضا سلامتي گفت: نمايش « ببعی و گرگ آشپز »را سید حسین فدای حسین به رشته تحرير در آورده و محمد رضايي هنرمند نيشابوري آن را كارگرداني كرده اند که در آن هنرمندان نام آشناي تأتر  نيشابور: ابراهیم بلوکی ، حامد صادقی،زهره بلوکی، شاهرخ دهنوی ،المیرا صالحی  به ايفاي نقش پرداخته اند و حامد امان آبادی ومحسن لزگی بعنوان عوامل و سازنده موسيقي مي باشد.

وی خاطرنشان کرد: اين نمايش توسط گروه تأتر سايه وابسته به انجمن هنرهاي نمايشي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور توليد شده وبه روي صحنه  رفته است.

سلامتی  به داستان اين نمايش اشاره كرد و افزود: مامان بزی برای چیدن علف از خانه خارج می شود و به ببعی سفارش می کند در را روی غریبه ها باز نکند. دو گرگ بدجنس با دیدن ببعیِ تنها در خانه سعی می کنند با کشیدن نقشه هایی وارد خانه ببعی شوند و او را بخورند ببعی تمام نقشه های آنها را نقش بر آب می کند ولی گرگ ها با فهمیدن نقطه ضعف ببعی که خوراکی است او را گول زده و با طرفندی وارد خانه می شوند که مامان بزی سر می‌رسد.

مسئول هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور تصريح كرد: نمايش  طنزكودكانه « ببعی و گرگ آشپز » تا 30 دی96 هر روز صبح ویژه مدارس ومهدکودک ها و 5 بعد از ظهر  در محل تالار اديب اداره فرهنگ وارشاد اسلامي نيشابور ويژه عموم علاقمندان به روي صحنه خواهد رفت.

سید باقر میرعلمدار

مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور

 

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۰
۰۵:۴۵
۱۱:۱۹
۱۶:۵۳
۱۷:۱۰

آمار بازدیدکنندگان

۶
۳۷۷
۲۲۹۳
۹۶۱۱۰۶۳