تقویم اخبار

آبان 1396
ی د س چ پ آ ش
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

تعطیلی بازار دام سنگین نیشابور برای جلوگیری از انتشار تب برفکی

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور چهارشنبه بازار دام سنگین ( گاو و گوساله ) مورخ 21/4/96 برای جلوگیری از انتشار بیماری تب برفکی به درخواست شبکه دامپزشکی و به دستور دادستان و هماهنگی با فرمانداری و نیروی انتظامی تعطیل شد . 

دکتر سلیمانی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور گفت : با توجه به مشاهده کانونهای از بیماری تب برفکی و برای پیشگیری از شیوع آن و همچنین محدویت نقل و انتقال دام و کنترل رفت وآمد دلالان به دامداریها چهارشنبه بازار دام سنگین تعطیل شد . 

دکتر سلیمانی گفت : بیماری تب برفکی یک بیماری ویروسی خطرناک است که بیشترین خسارات اقتصادی را به دامداران وارد می کند و علائم آن در دامها تب , زخم روی لثه ها و زبان , زخم روی پستانها و لنگش می باشد .

وی به دامداران توصیه کرد از خرید دامهای بدون هویت بهداشتی خودداری نموده , از ورود دلالها به محوطه دامداری جلو گیری نمایند , تا اطلاع ثانوی به میدان دام نروند و خودروهای حمل شیر و علوفه را قبل از ورود به دامداری ضد عفونی نمایند . مراکز جمع آوری شیر نیز با توجه با اینکه محل تجمع خودروهای حمل شیر می باشند بایستی نسبت به فعال نمودن حوضچه های ضد عفونی و راه اندازی پمپ های ضد عفونی اقدام کنند .

دکتر سلیمانی ادامه داد : دامداران و دلالان توصیه های بهداشتی دامپزشکی را جدی بگیرند تا در صورت عدم مشاهده موارد جدید برای هفته های آینده بازار دام دایر باشد , ولی چنانچه کانون جدیدی بروز نماید هفته آینده نیز بازار دام سنگین تعطیل خواهد بود .

درج نظر

XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

هموطنان عزیز کرمانشاهی تسلیت

تبلیغات

دریافت اخبار نیشابور
شهروند خبرنگار

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۴۶
۰۶:۱۶
۱۱:۲۰
۱۶:۲۴
۱۶:۴۲

آمار بازدیدکنندگان

۵
۴۶۶
۳۴۹۳
۸۷۱۵۷۵۴