تقویم اخبار

خرداد 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

تعطیلی بازار دام سنگین نیشابور برای جلوگیری از انتشار تب برفکی

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور چهارشنبه بازار دام سنگین ( گاو و گوساله ) مورخ 21/4/96 برای جلوگیری از انتشار بیماری تب برفکی به درخواست شبکه دامپزشکی و به دستور دادستان و هماهنگی با فرمانداری و نیروی انتظامی تعطیل شد . 

دکتر سلیمانی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور گفت : با توجه به مشاهده کانونهای از بیماری تب برفکی و برای پیشگیری از شیوع آن و همچنین محدویت نقل و انتقال دام و کنترل رفت وآمد دلالان به دامداریها چهارشنبه بازار دام سنگین تعطیل شد . 

دکتر سلیمانی گفت : بیماری تب برفکی یک بیماری ویروسی خطرناک است که بیشترین خسارات اقتصادی را به دامداران وارد می کند و علائم آن در دامها تب , زخم روی لثه ها و زبان , زخم روی پستانها و لنگش می باشد .

وی به دامداران توصیه کرد از خرید دامهای بدون هویت بهداشتی خودداری نموده , از ورود دلالها به محوطه دامداری جلو گیری نمایند , تا اطلاع ثانوی به میدان دام نروند و خودروهای حمل شیر و علوفه را قبل از ورود به دامداری ضد عفونی نمایند . مراکز جمع آوری شیر نیز با توجه با اینکه محل تجمع خودروهای حمل شیر می باشند بایستی نسبت به فعال نمودن حوضچه های ضد عفونی و راه اندازی پمپ های ضد عفونی اقدام کنند .

دکتر سلیمانی ادامه داد : دامداران و دلالان توصیه های بهداشتی دامپزشکی را جدی بگیرند تا در صورت عدم مشاهده موارد جدید برای هفته های آینده بازار دام دایر باشد , ولی چنانچه کانون جدیدی بروز نماید هفته آینده نیز بازار دام سنگین تعطیل خواهد بود .

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۳۹
۰۵:۲۳
۱۲:۳۱
۱۹:۴۰
۱۹:۵۹

آمار بازدیدکنندگان

۷
۱۱۹۴
۳۶۳۶
۹۱۸۰۱۷۳