تقویم اخبار

بهمن 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

توليد فيلم مستند« همیشه سبز » در نيشابور

مراحل تصويربرداری فيلم مستند « همیشه سبز »  اثر فيلمساز نيشابوري " مجید سپهری " در شهر بار نیشابور به کارخود پایان داد .

مسئول انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  نیشابور  اظهار کرد : پایان  تصویربرداری مستند "همیشه سبز "  در شهر زیبای بارنیشابورتوسط فیلمساز انجمن سینمای جوانان ایران دفتر نیشابور که این مستند نگاهی به طبیعت، مردم ,آداب و رسوم شهر زیبای باردارد.

مسعود سليماني سپهر گفت : این مستندبرمحور پخت سمنو که یکی از دیرینه ترین مراسمی است که در این منطقه برپا میشود و مراسمی جمعی است و در پایان پس از پخت سمنو بین همه تقسیم میشود و معمولا از دیرباز به عنوان یکی از سین های سفره هفت سین نوروز بوده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در قدیم تر ها سمنو به عنوان شیرینی عید هم مورد استفاده بوده است و  در این مستند سعی شده پیوند بین طبیعت و سمنو دیده شود"سمنو " برآیند و تلفیق نمادهای  طبیعت یعنی آب وسبزه که نماد روشنی و زندگی است, می باشد آبی که همیشه روان است و سبزی و سرزندگی می آفریند.

سليماني سپهریادآورشد: مستند "همیشه سبز "  به نویسندگی و کارگردانی مجید سپهری، تصویر برداری جواد نوعی باغبان، عکاس پشت صحنه اهورا سپهری، صدابرداری  حسن شاهرخی و تصاویر هوایی  را اردلان قدرتی عهده داراست.

مسئول انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  نیشابور تصریح کرد : فیلم مستند "همیشه سبز " به تهیه کنندگی مهدی قلیچ و مجید سپهری ومجری طرح انجمن سینمای جوانان ایران دفتر نیشابوراست واین انجمن آماده ارائه خدمات به تمام جوانان مشتاق فیلمسازی نیشابور است .

سیدباقر میرعلمدار

مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۱۳
۰۶:۴۲
۱۱:۴۶
۱۶:۵۰
۱۷:۰۸

آمار بازدیدکنندگان

۱۲
۲۲۱۲
۲۳۱۷
۹۸۲۴۷۶۰