تقویم اخبار

مهر 1397
ی د س چ پ آ ش
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

جذب هیات علمی دانشگاه نیشابور، گناباد و تربت جام!

 چندین بار است که فراخوان های هیات علمی وزارت علوم را میبینیم اما دریغ از تحول در جذب هیات علمی دانشگاه نیشابور. آخرین فراخوان مربوط به شهریور 96 را در تصاویر زیر ببینید . 

به عنوان مثال:::

دانشگاه نیشابور دانشکده فنی مهندسی مصوب و دایر دارد اما با احتساب تنها رشته برق موجود (مهندسی برق) و تنها رشته مهندسی فراخوان شده اخیر (مهندسی پزشکی) مجموعا شده است 2 رشته!!!

...

اما وضعیت دانشکده دامپروری! و کشاورزی! تربت جام

با فراخوان جذب 4 رشته مهندسی جدید

...

و همچنین مجتمع آموزش عالی گناباد!

با فراخوان جذب 5 رشته مهندسی جدید

....

ضمن تبریک به مسوولین دانشگاه های تربت جام و گناباد، امیدواریم ریاست جدید دانشگاه نیشابور از همت سایر شهرها درس بگیرد و فکری به حال این دانشگاه بکند تا بیش از این شاهد ضعف آن نباشیم.

 

 

 

 

تربت جام

 

#1 عطف به: جذب هیات علمی دانشگاه نیشابور، گناباد و تربت جام!

avatar
جمال آبادی - پنج شنبه 30 شهریور 1396  

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری خبر داد:
با پذیرفته شدن ۲۷۶۸ تن در مقاطع دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی در سال تحصیلی ۹۶- ۹۷، شمار دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری به بیش از ۱۱ هزار تن رسید.
⏪دکتر بهمن کروجی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری از پذیرفته شدن دو هزار و ۷۶۸دانشجوی جدید در سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در نیمسال تحصیلی ۹۷-۹۶ این دانشگاه خبر داد و گفت: با معرفی اسامی دانشجویان جدید الورود از سوی سازمان سنجش آموزش کشور فرایند ثبت نام این دانشجویان از نیمه شهریورماه آغاز شد.

⏪کروجی افزود: از میان ۲۷۶۸ دانشجوی جدید الورود معرفی شده به دانشگاه، ۲۴ نفر مقطع دکتری، ۸۹۵ نفر در مقطع کارشناسی ارشد در دوره های روزانه، شبانه و پردیس و ۱۸۴۹ نفر درمقطع کارشناسی در دو نوبت روازنه و شبانه می باشند.

⏪معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادامه داد: پیش بینی می شود با توجه به اینکه امسال یک رشته تازه تاسیس (روانشناسی) به جمع رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه افزوده شده است، شاهد افزایش دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری به بیش از ۱۱ هزار دانشجو باشیم.

#2 عطف به: جذب هیات علمی دانشگاه نیشابور، گناباد و تربت جام!

avatar
اصغر - پنج شنبه 30 شهریور 1396  

سلام
باید انصاف داشته باشیم بنده تمام فراخوانهای جذب هیات علمی در چند سال گذشته دقیق رصد کردم با توجه به فراخوان های قبلی باید بگوییم کاملا هوشمندانه دارد کار انجام می شود به دلیل اینکه باید ابتدا از مزیت رقابتی استفاده کنیم که دانشکده هنر است در کل کشور کمتر از تعداد انگشتان دست وجود دارد و تمام رشته های هنری از جمله فرش. مرمت.حتی موسیقی.سینما ...می توانیم رشته و دانشجو داشته باشد دانشگاه نیشابور در همین جهت در هر دوره چند رشته فنی و علوم پایه و علوم انسانی می تواند مکمل خوبی باشد.
(فراخوانهای قبلی در سایت جذب هیات علمی وجود دارد)

#3 عطف به: جذب هیات علمی دانشگاه نیشابور، گناباد و تربت جام!

avatar
علوی - آدینه 31 شهریور 1396  

مجتمع آموزش عالی کشاورزی و دامپروری تربت جام در سال 1389، با عنوان دانشکده کشاورزی و دامپروری تربت جام شروع به کار کرد. این مجتمع دولتی با هدف تولید علم، گسترش و بومی سازی مرزهای دانش و فناوری بمنظور حل مشکلات منطقه ای و ملی در شهرستان تربت جام تأسیس شده است و از طریق کنکور سراسری اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

در حال حاضر فعالیتهای علمی دانشگاه در 10 رشته کارشناسی شامل مهندسی زراعت، مهندسی آب، مهندسی علوم دامی، مهندسی صنایع غذایی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، شیمی، مهندسی منابع طبیعی گرایش مرتع و آبخیز داری و مهندسی منابع طبیعی گرایش مبلمان در قالب 3 دانشکده (کشاورزی ، فنی و مهندسی و علوم پایه) متمرکز شده است. افزون بر آن این مجتمع در راستای برنامه چشم انداز 10 ساله و ایجاد زیرساختهای توسعه علمی و ارتقای مجتمع به دانشگاه، در صدد کسب مجوزهای لازم برای تأسیس دانشکده های علوم انسانی و معماری و شهر سازی می باشد.

این مجتمع در خرداد ماه 1396 دارای 700 دانشجو در مقطع کارشناسی بوده است که این تعداد در افق 10 ساله به حدود 8 هزار نفر خواهد رسید. مجتمع در حال حاضر دارای 10 عضو هیأت علمی شامل 7 استادیار و سه مربی می باشد که تا سال 1398 این تعداد افزایش خواهد یافت. در حال حاضر، فضای آموزشی و اداری این مجتمع 2000 متر مربع و فضای پژوهشی آن نیز 1500 متر مریع است. بعلاوه این مجتمع دارای 100 هكتار زمين می باشد، که هم اکنون روند اخذ مجوزهای لازم جهت آغاز عمليات ساخت و ساز پردیس مرکزی مجتمع در حال انجام می باشد. چهار آزمایشگاه تخصصی برای رشته های کشاورزی و علوم پایه و یک مزرعه تحقیقاتی برای رشته های کشاورزی، و یک کارگاه آموزشی برای رشته های عمران و مکانیک و یک سایت کامپیوتر برای رشته کامپیوتر در مجتمع در حال بهره برداری می باشد. خوابگاهای خود گردان برادران و خواهران به ترتیب دارای سطح زیر بنای 1000 و 1500 متر مربع می باشد. در بخش دانشجویی این واحد آموزشی دارای سه نشریه فعال دانشجوی، 4 انجمن علمی (کامپیوتر، عمران، مکانیک و کشاورزی) و 4 کانون فرهنگی (قرآن و عترت،محیط زیست، سلامت و ورزش، و موسیقی) می باشد.

تربیت کارشناسان و محققان مؤمن و متعهد به انقلاب اسلامی در رشته‌های علمی مورد نیاز شهرستان و استان از اولویت های اصلی این مجتمع می باشد. مشارکت در توسعه و تقویت نهضت تولید علم و جنبش نرم افزاری و افزیش سهم تولیدات علمی و توسعه علوم با تأكید بر مبانی اسلامی و نیازهای ملّی و فناوری‌های نوین و كاربرد‌ی كردن دستاوردهای علمی و پژوهشی از طریق تعامل پویا و سازنده با مراکز علمی، منطقه ی، ملی و بین المللی در راستای چشم انداز این واحد آموزشی و تبدیل آن از مجتمع آموزشی به دانشگاه جامع می باشد.

#4 عطف به: جذب هیات علمی دانشگاه نیشابور، گناباد و تربت جام!

avatar
علوی - آدینه 31 شهریور 1396  

مجتمع آموزش عالي گناباد در يك نگاه

تلاش ها براي ايجاد يك واحد دانشگاهي دولتي در گناباد در سال 1389 وارد مرحله جديدي شد. نماينده محترم وقت شهرستان در مجلس شوراي اسلامي طبق نامه‎اي به رياست محترم جمهوري خواستار ايجاد يك واحد دانشگاهي دولتي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري شد.

اين مركز تحت عنوان مركز آموزش عالي دولتی گناباد (دانشكده فني و مهندسي)، طبق دستور رياست محترم جمهوري (موضوع نامه شماره 232605 مورخ 1388.12.3)، تأييد وزير محترم علوم، تحقيقات و فناوري (موضوع نامه شماره 21872، مورخ 88.12.8) و موافقت اصولي شوراي گسترش آموزش عالي (موضوع نامه شماره 22/77692 مورخ 1389.10.27) از سال 1389 تأسيس شد.

و در نهايت طبق موافقت نهايي شوراي گسترش آموزش عالي در اواخر مرداد ماه 90 و پيگيري هاي مجدانه نمايندگان محترم شهرستان، امام جمعه محترم، نماينده محترم مجلس وقت، فرماندار محترم وقت و دست‎اندرکاران، اين مركز رسماً با پذيرش 72 دانشجو در رشته مهندسي كامپيوتر گرایش نرم افزار (کارشناسی پیوسته) و از طريق تكميل ظرفيت آزمون سراسري(بهمن ماه1390) و زير نظر مستقيم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعاليت آموزشي خود را آغاز کرد.

تا پايان سال تحصيلي 92-91 اين مركز تنها داراي 3 رشته در مقطع كارشناسي پيوسته: مهندسي كامپيوتر گرايش نرم‎افزار، مهندسي مكانيك و شيمي كاربردي، 300 نفر دانشجو، 10 كارمند، 32 نفر عضو هيأت علمي و فضاهای آموزشي و خوابگاهي بالغ بر 9500 متر مربع بوده است.

مرکز آموزش عالی گناباد بعد از سه ترم تحصیلی از شروع فعالیت خود(تقریباً 17 ماه) و در اواخر تابستان سال 92 با توجه به تلاش خستگي‎ناپذير مسئولين به مجتمع آموزش عالي گناباد ارتقا يافت.

به حول قوه الهي و با پيگيري‎هاي شبانه‎روزي كه در مجتمع آموزش عالي گناباد صورت گرفته است، در سال تحصیلی (94-1393) مجتمع آموزش عالي گناباد در 17 رشته تحصيلي (آمار و کاربردها، ریاضیات و کاربردها، شیمی کاربردی، مهندسی تولیدات گیاهی( گیاهان داروئی و معطر)، مهندسی برق(قدرت)، مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)، مهندسی کامپیوتر(فناوری اطلاعات)، مهندسی عمران، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک(طراحی جامدات)، مهندسی مواد(سرامیک)، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، زمین شناسی، مدیریت صنعتی، زبان و ادبیات انگلیسی و حقوق) و در دو نوبت روزانه و شبانه مجموعاً 1700 نفر دانشجو مشغول به تحصيل مي باشند.

طبق موافقت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، اين مجتمع براي مهرماه 94، برای 20 رشته‎: آمار و کاربردها، ریاضیات و کاربردها، شیمی کاربردی، مهندسی تولیدات گیاهی( گیاهان داروئی و معطر)، مهندسی برق(قدرت)، مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)، مهندسی کامپیوتر(فناوری اطلاعات)، مهندسی عمران، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک(طراحی جامدات)، مهندسی مواد(سرامیک)، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، زمین شناسی، مدیریت صنعتی، زبان و ادبیات انگلیسی، حقوق، مهندسی منابع طبیعی(مدیریت مناطق خشک و بیابانی)، باستان‎شناسی و آموزش زبان انگلیسی اقدام به پذيرش دانشجو می کند.

به حول و قوه الهی امید می رود درافق چند سال آینده بر اساس پیش بینی های انجام شده طبق برنامه راهبردی تدوین شده، این واحد دانشگاهی با ایجاد دانشکده ها و رشته های متنوع در مقاطع مختلف به يك قطب آموزشي - علمي در شرق كشور تبديل شود.

رشته‎های موجود:

آمار و کاربردها

ریاضیات و کاربردها

مهندسی شیمی

شیمی کاربردی

مهندسی تولیدات گیاهی( گیاهان داروئی و معطر)

مهندسی برق(قدرت)

مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)

مهندسی کامپیوتر(فناوری اطلاعات)

مهندسی عمران

مهندسی معدن

مهندسی مکانیک(طراحی جامدات)

مهندسی مواد(سرامیک)

مهندسی صنایع

زمین شناسی

مدیریت صنعتی

زبان و ادبیات انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی

حقوق

باستان‎شناسی

مهندسی منابع طبیعی (مدیریت مناطق خشک و بیابانی)

زبان‎شناسی

مدیریت بازرگانی

#5 عطف به: جذب هیات علمی دانشگاه نیشابور، گناباد و تربت جام!

avatar
حسینی - شنبه 01 مهر 1396  

نه تنها ما نیشابوری ها - بلکه مردم ایران انتظار بسیار بیشتری از دانشگاه نیشابور دارند - واقعا آنچه دانشگاه نیشابور هست در شان این شهر نیست

#6 عطف به: جذب هیات علمی دانشگاه نیشابور، گناباد و تربت جام!

avatar
محسن - یک شنبه 02 مهر 1396  

با سلام،
بنده در این دانشگاه مشغول به کار هستم متاسفانه هدف روسای ما در این دانشگاه کارهای تبلیغاتی است. جذب در امسال در رشته های صورت می گیرد که تقریبا منسوخ شده است مثلا رشته های زمین شناسی، شیمی، و رشته مهندسی نساجی. نکته جالب تر اینکه نتیجه این فراخوان الان مشخص است و معاونت آموزشی دانشگاه قصد جذب نیروهای دارند که توان علمی کافی ندارند!

کارهای جذب هیات علمی قبلا در فردوسی مشهد انجام میشد ولی چون این دانشگاه جهت راه اندازی برخی رشته های منسوخ مخالفت کرد الان به جای فردوسی مشهد در دانشگاه سبزوار انجام خواهد شد!

#7 عطف به: جذب هیات علمی دانشگاه نیشابور، گناباد و تربت جام!

avatar
اصغر - پنج شنبه 06 مهر 1396  

سلام
باید خدا را شکر کرد و تشکر کرد از نمایندگان که یک مدیر بومی و دلسوز در دانشگاه نیشابور خدمت می کند.

#7.1 عطف به: عطف به: جذب هیات علمی دانشگاه نیشابور، گناباد و تربت جام!

avatar
اکبر - شنبه 15 مهر 1396  

در پاسخ به اصغر کبیر باید عرض کنم قصد ریاست جدید دانشگاه نیشابور تبلیغ برای نمایندگی مجلس است.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

فهرست وقایع ماه محرم الحرام
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۰۰
۰۵:۲۶
۱۱:۲۵
۱۷:۲۴
۱۷:۴۲

آمار بازدیدکنندگان

۷
۲۲۵
۱۹۸۹
۹۵۶۰۸۴۸