تقویم اخبار

خرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور، جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور شنبه 6 اسفندماه با حضور سعید شیبانی معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور، محمدرضا مقدم پاشا رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان،  مهری عاقبتی معاون توسعه کتابخانه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی و سایر اعضای انجمن در محل سالن عطار فرمانداری نیشابور برگزار شد.

در این جلسه شیبانی معاون استاندار و فرماندار نیشابور عنوان کرد: انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به عنوان اهرم تقویتی کتابخانه های عمومی شهرستان باید اولویت کاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان برای رسیدن  به اهداف کتابخوانی باشد و خوشبختانه در سال جاری جلسات به صورت مرتب برگزار شده است و نتایج خوبی نیز به دست آورده ایم.

سپس فرماندار شهرستان نیشابور با بیان اهمیت و نقش مطالعه در زندگی مردم گفت: باید در زمینه توسعه کتاب و کتابخوانی خلاقیت و برنامه ریزی مدونی داشته باشیم تا در مسیر تحقق اهداف فرهنگی قرار بگیریم.

در ادامه جلسه مهری عاقبتی معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی با معرفی کتاب " خاطرات نازک گل" پیرامون زندگی و شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) ضمن تشکر از حضور مهندس شیبانی و سایر اعضای انجمن در جلسه عنوان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سال جاری که از سوی دبیرکل به عنوان سال خواندن نامگذاری شده است،  برنامه هایی را تدوین و طراحی نموده که ما باید برای انجام آن ها برنامه ریزی مناسب و لازم را داشته باشیم و امیدواریم در جلسات انجمن بتوانیم به این اهداف دست پیدا کنیم.

محمدرضا مقدم پاشا رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با ارائه گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی شهرستان از ابتدای سال جاری افزود: در اسفند ماه به مناسبت 17 اسفند سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی برنامه مهم و جالب کتابخانه گردی در تمامی کتابخانه های عمومی سطح کشور اجرا می شود و از تمام مسوولان و متولیان فرهنگی تقاضا داریم همراه با سایر علاقمندان و دوستداران فرهنگ در کتابخانه های عمومی حاضر شوند.

مقدم پاشا افزود: برای ساخت و راه اندازی کتابخانه عمومی در مناطق نیشابور کارهای خوبی صورت گرفته است و برنامه ریزی ما برای آینده توسعه کتابخانه شهید باتر شهر درود است و برای کتابخانه شهر قدمگاه نیز پیگیر تحویل زمین توسط شهرداری هستیم .

وی حضور واقفان و خیرین را در توسعه فرهنگی جامعه بی بدیل دانست و افزود: خوشبختانه برای تکمیل و تجهیز کتابخانه های عمومی شهرستان و مناطق، از ظرفیت خیرین استفاده خوبی شده است و خیر محترمی مبلغ 2 میلیارد و پانصد میلیون ریال برای ساخت کتابخانه اعلام آمادگی کرده اند ولی کمک های دریافت شده کافی نیست و همچنان از این بزرگواران خواهشمندیم  همراه و یاورکتابخانه های عمومی شهرستان درحوزه کتابخانه سازی، خرید تجهیزات و اهدای کتاب باشند.

دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن تشکر از همراهی آموزش و پرورش شهرستان در برنامه های کتابخوانی یادآور شد: همکاران ما در سال  جاری برنامه های خوبی مانند قصه گویی، نشست کند و کاو فلسفی کتاب برای برای دانش آموزان(فبک)، خوانش داستان های شاهنامه و نشست های  کتاب خوان را در مدارس اطراف کتابخانه ها برگزار کرده اند و در سال آینده،  با همکاری اداره آموزش و پرورش و اداره کتابخانه های عمومی به منظور مطالعه مفید دانش آموزان کارگاه های آموزشی سواد خواندن در مدارس توسط کتابداران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیازمند توجه و نگاه ویژه ی فرمانداری و سایر متولیان فرهنگی است و امیدواریم در روز کتابخانه گردی شاهد حضور تمام مسولان و مدیران در کتابخانه های عمومی باشیم.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۳۵
۰۵:۲۱
۱۲:۳۱
۱۹:۴۳
۲۰:۰۲

آمار بازدیدکنندگان

۷
۷۰۳
۱۵۰۱
۱۰۱۱۸۲۸۶