تقویم اخبار

خرداد 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

حضور پر طراوت نیشابور در نمایشگاه توانمندیهای روستائیان وعشایر کشور

دومین نمایشگاه توانمندی روستائیان و عشایر با شعار روستا کانون تولید و ارزش‌آفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی از تاریخ 15 لغایت 18 دی ماه سال جاری در محل نمایشگاه های بین الملل تهران برگزار شد.هدف ازبرگزاری این نمایشگاه شناساندن نقش روستاها در تولید ملی و همچنین آشنایی با استعدادها، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در مناطق روستایی بود.

شناخت ظرفیت مناطق روستایی در تولید محصولات متنوع بویژه در زمینه صنایع کوچک، صنایع روستایی و صنایع دستی و همچنین معرفی جاذبه‌های فرهنگی از قبیل آداب و رسوم، بازی‌های بومی، پوشش‌های محلی، غذاها و ... ، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، معرفی مشاهیر، استعدادهای جوان و کارآفرینان، ایجاد ارتباط دو سویه شهرنشینان با روستائیان، برقراری ارتباط تجاری میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و شناسایی بازارهای مصرف برای خرید محصولات و تولیدات روستاییان از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه بود.

دومین نمایشگاه توانمندی روستائیان و عشایر با شعار روستا کانون تولید و ارزش‌آفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی با هدف آشنایی بازدیدکنندگان از وجود استعدادها، قابلیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در مناطق روستایی برگزار شد.

در کنار 597 غرفه دیگر شهرستان نیشابور نیزدارای غرفه ای برای معرفی توانمدی های روستایی خود بود که به خوبی از این موقعییت استفاده شده بود وعلاوه بر غرفه آرایی مناسب گروه موسیقی سنتی "نیشابورک" در چهار روز برگزاری نمایشگاه ساعت ها وقت و انرژی گذاشتند تا علاوه بر شاد کردن فضای نمایشگاه جاذبه ای نیز برای بازدید کنندگان باشند. 

مدیران فرمانداری وبخشداری مرکزی با حضور تمام وقت خود زحمات زیادی برای فرحبخشی هرچه بیشتر غرفه و ارایه مشاوره های لازم به بازدید کنندگان داشتند.

همانطور که گفته شد این نمایشگاه به صورت ملی برگزار شده بود ؛ بنا براین اکثر غرفه ها با همین حال وهوا اداره می شدند . حضور هنرمندان روستایی در زمینه های متنوع کشاورزی، باغداری، دامداری، صنایع تبدیلی وصنایع هنری آنچنان مایه شعف بود که بسیاری از بازدید کنندگان و مشارکت کنندگان خواهان تمدید زمان برگزاری بودند.

آنچه به عنوان سوغات نمایشگاه برای غرفه دارن بود ،هم زمانی برگزاری نمایشگاه های بین المللی " ماشین آلات وادوا کشاورزی ، سیستمهای آبیاری و صنایع وابسته" و " خشکبار ، آجیل، میوه های خشک وصنایع وابسته" با این نمایشگاه بود که امید است مدیران سیاست گذار در فرمانداری وبخشداری مرکزی از آن سود برده باشند وانشا الله در آینده بسیار نزدیک شاهد به بار نشستن این تجربه آموزی ها باشیم.

به نظر می رسد در خواست برگزاری این گونه نمایشگاها با مشارکت دهیاری های روستا های نیشابور در شهرستان نیز خواسته گزافی نباشد!.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۶
۰۵:۱۷
۱۲:۳۵
۱۹:۵۴
۲۰:۱۴

آمار بازدیدکنندگان

۵
۴۱۶
۳۸۶۶
۹۲۷۶۲۹۹