تقویم اخبار

مرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

حوادث دو ماه ابتدای امسال نیشابور برابر با کل سال گذشته بود

معاون و مسئول امداد و نجات شعبه جمعیت هلال‌ احمر نیشابور گفت: متاسفانه حوادثی که از ابتدای سال جاری در شهرستان نیشابور داشته‌ایم به میزان کل سال گذشته بود.

حمید امیریانی عنوان کرد: به رغم اینکه در کوهنوردی قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود ولی متاسفانه برخی آن‌ها را رعایت نمی‌کنند.

وی ادامه داد: هرچند در شب به هیچ عنوان پیمایش نداریم و به محض اینکه آفتاب غروب می‎کند باید پیمایش قطع شود و برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در همان محل اتراق کنند اما شاهد کوهنوردی‎هایی در شب هستیم.

معاون و مسئول امداد و نجات شعبه جمعیت هلال‌احمر نیشابور گفت: با توجه به اینکه در منطقه گنداب شاهد حیوانات وحشی از جمله پلنگ و کفتار هستیم اما با این وجود باز هم کوهنوردانی آن هم در شب به این مناطق می‎روند.

وی اظهار کرد: کسانی که تیم تشکیل می‌دهند و به عنوان لیدر می‌خواهند افرادی را به کوه ببرند ضمن اینکه ابتدا باید مجوزهای لازم را اخذ کنند باید آشنا به مسیر باشند نه اینکه بدون هیچ گونه شناختی افرادی را به کوه ببرند و در نهایت گم شوند.

امیریانی بیان کرد: تمام کسانی که تیم و گروه تشکیل می‌دهند باید امدادگر داشته و آموزش‌های هلال‌احمر را فرا بگیرند تا در صورت بروز حادثه تا زمان رسیدن امدادگران بتواند اقدامات لازم اولیه را انجام دهند.

وی گفت: متاسفانه به رغم اینکه بارها این تذکرات به گروه‌های کوهنوردی داده شده اما تاکنون از آموزش‌های هلال‌احمر استقبال نشده است.

معاون و مسئول امداد و نجات شعبه جمعیت هلال‌احمر نیشابور اظهار کرد: متاسفانه هر هفته شاهد حوادثی در شهرستان هستیم به طوری که به اندازه کل سال گذشته در همین دو ماه حادثه داشته‌ایم.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 30 حادثه داشته‌ایم که به اندازه تمام حوادث یک سال گذشته بوده و مربوط به کوهستان، سیلاب و... است.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۴
۰۵:۵۷
۱۲:۳۸
۱۹:۱۸
۱۹:۳۶

آمار بازدیدکنندگان

۱۱
۱۲۵۴
۱۲۷۱
۱۰۳۸۲۰۰۷