تقویم اخبار

تیر 1397
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

"خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

متاسفانه هنوز هم دوره خواب زدگی نیشابوریان و مسوولینش به پایان نرسیده است.

سخنرانی دکتر حسینی معاونت سیاسی استانداری خراسان رضوی و معرفی سبزوار بعنوان "خراسان غربی" جرقه ای شد برای بیداری! اما اگر کلید واژه ی "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو نمایید، به عمق هوشمندی بعضی همسایگان و خواب زدگی خودمان پی خواهید برد. 

اهالی فرهیخته دیار قلمدان های مرصع!

آن زمان که سخن از "خراسان غربی" به میان می آید، نیشابور بعنوان گرانیگاه تاریخی و مرکز فرهنگی این منطقه می درخشد. ما سخیفانه و تنگ نظرانه، مخالف استان شدن، سایر شهرها با استفاده از پتانسیل های خودشان نیستیم، اما استفاده از کلید واژه هایی که به نوعی هدفش زیر سلطه قرار دادن دیگر شهرها و یا سرقت بخش هایی از شهرهای همجوار است را بر نمی تابیم.

لیست صفحات متعددی که در صدد است، اذهان را در فضای جامعه برای هدفی خاص آماده کند، در زیر مشاهده فرمایید.

جستجوی کلید واژه "خراسان غربی"

 

#1 عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
امیر - یک شنبه 19 شهریور 1396  

نیشابور که نام استان بینالود رو انتخاب کرده بود, خراسان غربی حرفی ازش نبود!

#2 عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
فیروزه اصل نیشابوری - دوشنبه 20 شهریور 1396  

باسلام , خوب دوست عزیز این همه تیتر های مربوط به استان خراسان غربی , ساخته و نوشته شده خود مردم شهرستان مزبور میباشد .رسمی که نیست .

#3 عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
محمد - دوشنبه 20 شهریور 1396  

نماینده ها ومسولان نیشابور تاکی دعوای سیاسی! افسوس فایده نخواهد داشت.سبزوار برنامه ریزی گسترده برای استان شدن دارد.ازخواب بیدار شوید واگر خود رابخواب زده اید مردم بیدارتان خواهند کرد.

#4 عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
کیوان - دوشنبه 20 شهریور 1396  

حالا این استان شدن واقعا نفعش چیه یکی بیاد بگه جز شلوغ تر شدن شهر و افزایش مشکلات چیز دیگه هم داره

#5 عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
محمدرضا - سه شنبه 21 شهریور 1396  

نه امیر جان خراسان غربی یک هویت جامع و قدیمی هست ک یک جورایی سرقت شده الان.همین سایت اسرارنامه سبزوار اسم کتابی از اسرارنامه عطار نیشابوری هست...هر چند دلخوش کردن دوستان هدفمند اونور محسوب میشه اینجور بچه بازی ها چون نشان دهنده اینه ک در برابر نیشابور احساس ضعف عمیقی میکنن ک اینجوری میخوان جبرانش کنن ولی نیشابوری ها کلا بی شیله پیله دنبال رسیدن ب حق مسلمشون هستن ک ایشالا میرسیم و جواب در خور اینکارا رو بهشون میدیم غیر مستقیم...هر چند من تو سایت شهرهای دور و بر هم دیدم ب اسم نیشایوری ها میرن توهین میکنن تو کامنت ها تا ما رو جوری ک میخوان نشون بدن و شهرهای دیگ رو بر ضد ما کنن...با تشکر از این مطلب خوب و هشدار دهنده دوستمون

#6 عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
حسین - سه شنبه 21 شهریور 1396  

درجواب دوستی که گفتن نفع استان شدن چیه برید از بجنوردیا وبیرجندیا بپرسید ! فقط یه موردش اینکه بودجه که ازتهران اختصاص میدن مستقیما میاد دست خودشون نه اینکه بره مشهد بعدا هرچی تهش موند با تاخیر وتحقیر بدن به شهرستانهای زیر دست شون.

#7 عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
حامد - چهارشنبه 22 شهریور 1396  

هیچکدام ازین سایت ها سایت خیلی مهمی نیست،آپارات هم زیرش نوشته نمایندش تو مجلس پنجم این حرفو زده
این چیزارو عنوان نکنید مهم میشن

#8 عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
شهرام - دوشنبه 27 شهریور 1396  

صدا و سیمای محلی سبزوار ، یک مطالبه اساسی مردم از مسئولین(2)در قسمت اول این مقاله تا حدودی موضوع مهم نیاز دارالمومنین سبزوار به برخورداری از یک صدا و سیمای محلی را مورد بحث و بررسی قرار دادیم . آخرین مطلب مورد بحث در آن مطلب بررسی توانمندی های تاریخی و فرهنگی سبزوار بود . توانمندی هایی که به موجب آن سبزوار شایستگی داشتن یک صدا و سیمای محلی را دارد. اما در این قسمت علاوه بر توانمندی های تاریخی به توانمندی های فعلی دیار سربداران نیز اشاره خواهد شد ، تا هیچ شکی باقی نماند که احداث صدا و سیمای محلی در سبزوار نه تنها یک نیاز منطقه ای بلکه یک ضرورت ملی است و گام موثری در راستای حفظ و حراست از فرهنگ اصیل ایرانی و اشاعه این فرهنگ محسوب خواهد شد.

برای مطالعه قسمت اول این مقاله روی پیوند زیر کلیک کنید:

صدا و سیمای محلی سبزوار ، یک مطالبه اساسی مردم از مسئولین(1)

سبزوار در دوره کنونی
به جز توانمندی های تاریخی دیارسربداران ، در حال حاضر نیز توانمندی های فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی منحصربه فرد فراوانی در سبزوارو شهر و روستاهای اطراف آن وجوددارد که توجیه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کافی را برای تأسیس یک صدا و سیمای محلی حتی قبل از ارتقاء به مرکز استان در این شهر فراهم می آورد. در ادامه به معرفی این توانمندی های فعلی میپردازیم :
هرچند سبزوار در سالهای اخیر رشد وتوسعه خوبی داشته است ، اما بدون شک بیشتر این رشد وتوسعه را باید مدیون همت وتلاش مردمان سخت کوش این دیار دانست و هرگز نمی توان برای دولت ها در گذشته و امروز سهم موثری در احیا و آبادانی این کهن شهر فرهنگی و تاریخی خراسان متصور شد.
چرا که در گذشته و در زمان سلسله های پادشاهی سنی مذهب ، به لحاظ سیاسی مرکزیت درشهر نیشابور بود و توجهات خاص حکومت ها به این شهر جلب می شد ، وسپس از دوره صفویه به بعد ، کم کم شهر مشهد در شمال شرق کشور به واسطه بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) مورد توجه حکومت های شیعه قرار گرفت و سایر نقاط خراسان را تحت الشعاع خود قرار داد و هرچند حکومت های شیعه مذهب دیگر مانند گذشته برای شهرهای شیعه نشینی چون سبزوار فشارهای سیاسی و اجتماعی ایجاد نمی کردند ، اما تمام توانمندی ها و استعدادهای فرهنگی ، مذهبی و تاریخی دیار پرافتخار سربداران را ، از چشم انداختند و تنها به رشد و توسعه مشهد توجه نمودند.
در نتیجه اگر هم در قرون اخیر شاهد رشد و توسعه روزافزون شهر دیرینه های پایدار بوده ایم ، بیشتر در اثر توانمندی های انسانی و پایداری مردمان سخت کوش سبزوار بوده است ، و تنها شاید در برخی موارد دولت ها مجبور شده باشند ، به خاطر جمعیت زیاد متراکم در این منطقه ، برخی خدمات را نیز ارائه کنند.
البته در دوران انقلاب اسلامی ایران از برکات این نظام مقدس نقش مهم دانشگاهی که الحق زیبنده این شهر دانش پرور و دانشمند خیز است ، به سبزوار داده شد و هم اکنون در منطقه شمال شرق کشور سبزوار به لحاظ برخورداری از دانشگاه های بزرگ معتبر درکنار مشهد و پیشاپیش همه شهرهای استان خراسان قرار دارد . اما این شاید حداقل وظیفه ای بود که دولت ها باید در قبال این سرزمین توانمند و در عین حال مظلوم واقع شده ، انجام می دادند.
دیگر نقش های برجسته سبزوار همه تا حد زیادی به صرف توان و انرژی و سرمایه گذاری بالای مردمان آن برمی گردد. در نتیجه لازم است از این به بعد به این چرخه معیوب پایان داد و از دولت ها انتظار داشته باشیم که با انجام برخی پروژه های زیربنایی لازم در مناطق توانمندی چون دیار پرافتخار سربداران ، دین خود را به بخش های مهمی از تاریخ و فرهنگ کشور ادا کنند.
یکی از پروژه هایی که امروز اجرای آن توسط دولت بسیار ضروری می نماید ، ایجاد یک صدا و سیمای محلی در شهرستان سبزوار است.
شبکه رادیویی و تلویزیونی صدا و سیمای خراسان رضوی در حال حاضر به هیچ عنوان منعکس کننده خوبی برای فرهنگ وتمدن دیار سربداران نیست . و به نظر می رسد مظلومیت تاریخی سبزوار هم اکنون در صدا و سیمای استانی ادامه پیدا کرده است.
این درحالی است که سبزوار اینک علاوه براینکه دومین شهر بزرگ شمال شرق کشور است ، از چندین مرکز استان نیز بزرگتر بوده و توانمندی های فرهنگی و انسانی بیشتری دارد. لذا از مدت ها قبل یک خواسته به حق مردمان این ناحیه از کشور تشکیل یک استان جدید با نام خراسان غربی یا استان سربداران در نواحی غرب ، جنوب غرب و بخش هایی از مرکز خراسان رضوی است .
اما چنان که می دانیم به دلیل وجود برخی رقابت ها و تعصب ورزی ها در برخی شهرستان های استان ، تحقق این مهم تا کنون به تأخیر افتاده است.
اما حتی اگر قرار نباشد به این زودی حق مسلم مردم سبزوار و شهر و روستاهای اطراف آن در تشکیل یک استان جدید، تأمین شود ، حداقل با تأسیس یک صدا و سیمای محلی می توان بخش مهمی از نیازهای فرهنگی این منطقه را برطرف کرد.
قبلاً به این موضوع اشاره کرده ایم که در برخی مناطق کشور، شهرهایی نظیرآبادان وجود دارند که بدون رسیدن به مرکزیت استان ، از سالها قبل صاحب صدا و سیمای محلی شده اند. لذا با وجود ظرفیت های بالای منطقه ای در ناحیه غرب خراسان رضوی تأسیس صدا و سیمای محلی سبزوار برای شهرستان های این ناحیه از کشور بسیار ضروریست.


سبزوار گنیجه کشف نشده ایران
با توجه به همه عظمت و توانمندی های فراوان سیاسی ، فرهنگی گذشته و امروز سبزوار که در سطرهای قبل اشاره کردیم ، حقیقتاً به نظر می رسد این شهرکهن تا کنون بسیار ناشناخته و بکر باقی مانده است.
مجموعه اطلاعاتی که در مورد سبزوار در زبان و اندیشه عموم جامعه منتشر شده است ، اطلاعاتی سطحی و گذرا است . و این موضوع نه فقط در مورد شهر سبزوار بلکه در مورد تمامی شهرها و روستاهای عزیز منطقه غرب خراسان رضوی صادق است. شهر و روستاهایی نظیر ششتمد ، داورزن ، مزینان ، جوین ، جغتای ، خوشاب ، کراب ، خسروجرد ، بهمن آباد ، نوده ، افچنگ ، بسک ، روداب ، مهر ، باشتین ، ریوند و ...که هریک خود به تنهایی می توانند شامل صدها مجلد تاریخ پرافتخار و صدها دیوان از توانمندی های بالای انسانی و محیطی در گذشته و درحال حاضر باشند.
اما فقط کافی است پیرامون برخی مشاهیر یا افتخارات و امتیازات فرهنگی سبزوار و هریک از شهرها و روستاهای آن در همین دنیای سریع و آسان اینترنت جستجوی مختصری بکنید تا به سرعت دریابید ، یا هیچ اطلاعاتی پیدا نخواهیدکرد یا اطلاعاتی بسیار سطحی به دست خواهید آورد. اما این کمبود اطلاعات به معنای نبود افتخارات وارزش ها نیست . بلکه چنانکه پیشتر گفته شد به معنای غفلت مقامات مسئول ونیز خود ما مردمان کهن شهر سبزوار است که امر مهم شناسایی وحفظ و انتقال میراث فرهنگیمان را جدی نگرفته و حتی به دست فراموشی سپرده ایم.
اطلاعات کتب تاریخی در مورد سبزوار را بازخوانی ومنتشر نکرده و در حال حاضر نیز پژوهش های کافی را درمورد توانمندی ها و نیازمندی های گوناگون سبزوار انجام نداده ایم.
لذا سبزوار و مجموعه توانمندی های فرهنگی وتاریخیش در حال حاضر مانند گنجینه بکر و سربه مهری از رمزو رازهای شنیدنی و دانستنی تاریخ هستند که باید برای کشف و رونمایی این گنجینه ناب ، با سرعت هرچه بیشتری وارد عمل شویم.
برای این منظور راه کارهای عملی متعددی وجود دارد . که یکی از مهمترین آنها در حال حاضر تأسیس یک مرکز صدا و سیمای محلی برای نواحی غرب خراسان رضوی است که به صورت اختصاصی به جستجوگری و پژوهش و انتشار ابعاد مختلف توانمندی ها و افتخارات فرهنگی و تاریخی این منطقه بپردازد.
پخش برنامه های مستند ، ساخت فیلم های داستانی و سریالی پیرامون هریک از مسائل و موضوعات محلی ، انتشار گزارش های روزانه از سوژه های گوناگون خبری در شهر و روستاهای دیار سربداران و ... همه از مجموعه کارهایی است که یک صدا و سیمای موفق محلی می تواند برای معرفی هرچه بیشتر وبهتر توانمندی ها و نیازمندی های منطقه ای انجام دهد. البته برای این منظور نباید تنها چشم انتظار تأسیس یک صدا و سیمای محلی باشیم ، بلکه تا قبل از آن راه های دیگری هم برای ایجاد شناخت و معرفی توانمندی های محلی دیار سربداران وجود دارد . و آن بهره جویی از فرصت نقش رسانه ای و جایگاه دانشگاهی و آموزشی منطقه سبزوار است. که می توان از طریق این دو امکان بسیار ارزشمند و ضروری برای انجام پژوهش های بیشتر پیرامون مسائل سبزوار استفاده کرد.
اما پر واضح است که نقش و جایگاه صداوسیمای محلی در معرفی و توسعه یک منطقه تا چه پایه می تواند مهم و ضروری باشد.
راهکارهای اجرایی :
با توجه به هزینه های فراوانی که راه اندازی یک مرکز صدا و سیمای محلی درهر شهری می تواند داشته باشد و اجرای آن اصولاً پروژه زمان بری است و از طرف دیگر نیاز و توان منطقه سبزوار برای برخورداری از یک صدا و سیمای محلی بسیار فراوان است ؛ لذا تا قبل از اینکه یک صدا و سیمای کاملاً مستقل در غرب خراسان رضوی تأسیس شود ، می توان راهکارهایی جبرانی برای آن در نظر گرفت.
به عنوان مثال شبکه صدا وسیمای خراسان رضوی روزانه حداقل زمانی در حدود 2 ساعت از پخش برنامه های تلویزیونی و 2 ساعت از پخش برنامه های رادیویی خود را به سبزوار اختصاص دهد و دراین دو ساعت به طور کامل سکان کارگردانی ، مجری گری ، تهیه کنندگی ، نویسندگان و به طور خلاصه مدیریت و اجرای برنامه ها را به هنرمندان سبزواری مورد تأیید از جانب نهادهای قانونی بسپارد.
پیشنهاد دیگر می تواند راه اندازی حداقل یک رادیوی شهری در سبزوار یا برخی مراکز بخش ها و روستاهای بزرگ و با اهمیت این منطقه باشد.
سپس به مرور می توان مراحل احداث صداو سیمای کامل محلی را در سبزوار طی کرد.
اکثر شهرهای مرکز استان که هم اکنون دارای شبکه های رادیویی و تلویزیونی کامل و 24 ساعته هستند از جمله شهر مشهد ، ابتدا کار خود را با راه اندازی یک شبکه رادیویی و آن هم در ساعات محدودی از روز آغاز کرده و اندک اندک فعالیتشان را گسترش داده اند.
پیشینه این موضوع :
نیازمندی و توانمندی سبزوار به برخورداری از صدا و سیمای محلی موضوعی نیست که امروز مجله اینترنتی اسرارنامه برای اولین بار بدان پرداخته باشد.
بلکه پیش از این نیز تعدادی از تحلیل گران و نویسندگان همشهری پیگیر ایجاد صدا و سیمای محلی در سبزوار بوده اند.
به عنوان مثال وب سایت گروه علوم اجتماعی شهرستان ششتمد که یک سایت پرکار محلی است ، در تاریخ 26 بهمن سال 90 اقدام به انتشار یک مطلب تحلیلی در مورد ضرورت ایجاد صدا و سیمای محلی در سبزوار کرده بود. درپایان بد نیست برای آشنایی با پیشینه این مبحث در بین اصحاب رسانه و مردم سبزوار، نگاهی به نوشته همشهریان عزیزمان در وبسایت علوم اجتماعی شهرستان ششتمد بیاندازیم :
در دنیای امروز رسانه ها و تبلیغات ، به ویژه رسانه های دیداری و شنیداری نقش قاطعی در توسعه ، پیشرفت و تأمین اهداف و نیازهای دولت ها و جوامع گوناگون دارند.
در کشور ما نیز در دهه ی اخیر ایجاد و توسعه شبکه های استانی در دستور کار صدا وسیما قرار گرفته است . این شبکه ها با معرفی استان و منطقه ی بومی خود در ابعاد گوناگون نقش بسیار مهمی در شناسایی قابلیت ها ، خصوصیات ،کمبود ها ، محرومیت ها وفرصت های موجود در منطقه جهت توسعه ی پایدار دارند .

استان خراسان رضوی جزء اولین استان هایی است که دارای شبکه ی استانی شده است که چندین سال از فعالیت آن می گذرد. متأسفانه با توجه به گستردگی استان و وجود بیش از بیست و پنج شهرستان و همچنین وجود بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) و ویژگی های منحصر به فرد خود در شهر مشهد و مشکلات روز افزون شهر چند میلیونی مشهد مقدس که نه تنها در بعد ملی و حتی فرا ملی به ایفای نقش می پردازد ، باعث شده است تا امکانات ، قابلیت ها ، فرصت ها ،کمبود ها ، مشکلات و نیازهای شهر ها ومناطق مختلف استان به طور کامل از سوی رسانه ها و به خصوص صدا و سیما معرفی و مورد شناسایی قرار نگیرد و کمتر به مشکلات مردم مناطق دیگر پرداخته شود . این در حالی است که بنا به فرموده امام (ره) مرکز ایران آستان قدس رضوی است که حتی چند شبکه هم برای معرفی و ارائه دید گاهها این مکان مقدس اکتفا نمی کند چه رسد به کل استان پهناور خراسان رضوی .

منطقه غرب خراسان با وجود جمعیت بیش از یک میلیون نفر و وجود ده شهرستان دارای قابلیت ها وامکانات فراوانی در راستای توسعه و پیشرفت می باشد که لازمه آن جذب سرمایه گزاری های دولتی ، خصوصی و حتی خارجی می باشد.آنچه مسلم است این است که باید ابتدا محدودیت ها ، کمبود ها ، ومحرومیت ها ، شناسایی و برطرف شده و در گام بعدی زیر ساخت های لازم تأسیس شود و سپس به معرفی امکانات و قابلیت های موجود جهت انجام سرمایه گزاری های خصوصی و خارجی پرداخته شود ،لازمه این امر وجود رسانه های پویایی همچون صدا و سیما است .

از لحاظ فرهنگی نیز غرب خراسان آنطور که باید مورد توجه رسانه استانی قرار نگرفته است و دلیل آن عدم پوشش کافی وگستردکی جغرافیایی و جمعیتی استان بوده است و آنچه به آن پرداخته شده است بیش تر مربوط به حوزه مشهد و شهر های پیرامون آن بوده است .

وجود بیش از هزار اثر تاریخی و شهر های با سابقه ی چندین هزار ساله و فرهنگی غنی ، مناطقی با آداب ورسوم مخصوص به خود نیاز به رسانه ای مستقل در حد صدا وسیما ی غرب خراسان (سربداران ) برای معرفی توانمندی های اقتصادی ،اجتماعی ، فرهنگی ، جغرافیایی ،جمعیتی ، را اجتناب نا پذیر کرده است .این در حالی است که استان هایی با جعیت بسیار کمتر از سبزوار دارای شبکه استانی بوده که این امر نقش قاطعی در توسعه و پیشرفت آنها داشته است.

امروزه وجود رسانه ها و تبلیغات برای معرفی مناطق وامکانات یا کمبودها ی آنها جهت سرمایگزاری لازم یک مسئله مهم و ضروری است. لذا مسئولان شهرستان ، استان و حتی کشور باید با مساعدت وهمکاری این کمبود ها را در غرب خراسان بر طرف نموده و بااحداث صدا و سیما ی غرب خراسان گامی در جهت تسریع روند توسعه ی پایدار این منطقه و رفع ومحرومیت و ایجاد عدالت اجتماعی واقتصادی بردارند .

منبع : گروه علوم اجتماعی راهنمایی منطقه ششتمد

ضمیمه مخاطبین :

در قسمت اول همین مطلب در بخش نظرات یکی از همشهریان عزیزمان با نام ایمان مطلب تحلیلی جالبی را ارسال کرد که بد نیست در این قسمت به انتشار آن بپردازیم.شما مخاطبین گرامی نیز می توانید دیدگاه هایتان را در بخش نظرات همین وبسایت با ما و سایر مخاطبین گرامی اسرارنامه در میان بگذارید :

رامین :شاهد از غیب رسید
لطفا سخنان قائم مقام سازمان صداو سیما در مشهد را بخوانید
با توجه به الزامات استانی خراسان‌رضوی به‌ویژه بعد از اضافه شدن عنوان پایتخت معنوی ایران به شهرمقدس مشهد، رسالت صدا و سیمای خراسان رضوی به عنوان پایتخت معنوی ایران ،پرداختن به آموزه‌های دینی به‌ویژه معارف رضوی است.

این مطلب را سید رمضان موسوی‌مقدم قائم مقام رئیس سازمان در مراسم افتتاح مسجد و مجتمع فرهنگی رضوان در سالن آمفی تئاتر این مجموعه اظهار کرد و افزود: امكانات، تجهیزات و لوازم برای این آماده می شوند تا بتوانیم رسالت اصلی رسانه را محقق سازیم.

وی با توجه به ملی تلقی شدن مركز خراسان رضوی و با دیجیتالی شدن آن، نخستین ماموریت و رسالت این مركز در سپهر رسانه ای موجود در داخل و كشوررا ورود بیشتر به حوزه های دینی و معرفتی به خصوص تولید معارف رضوی عنوان نمود.
همانگونه که مشاهده کردید قائم مقام سازمان صداوسیما چنین حرفی را زده اند که صداوسیما خراسان دیگر نمی تواند فقط یک رسانه محلی باشد و باید به فکر جایگاه حقیقی خود باشد
پس در این زمان بر مسئولان شهرستان و نمایندگان شهرستان و کلیه بزرگان و ریش سفیدان واجب است که به این مهم بپردازند و صداوسیما سبزوار را به یک خواست منطقه سربداران تبدیل کنند(که شامل حداقل 10 شهرستان همجوار می شود) هم اکنون در استان خوزستان (اهواز و ابادان) اذربایجان غربی (ارومیه و مهاباد) مازندران سابق(ساری و گرگان) دو مرکز صداوسیما فعالیت می کند ما نیز باید برای ایجاد مرکز صداوسیما سربدارن تلاش کنیم تا صداوسیما مشهد بتواند به رسالت جدید خود که نمادی از پایتخت معنوی ایران است برسد

کوچه پس کوچه پیوندها )منبع اسرار نامه سبزوار ....

#9 عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
محمدرضا - چهارشنبه 29 شهریور 1396  

سلام شهرام جان(:یک سوال ربط کامنت ایده ی یک شبکه در سبزوار ب مبحث بالا رو توضبح میدی(:همین متنی ک گذاشتی هم از همین سایت ک ایده ایجاد یک شبکه و ظرفیت های نیشابور برای ایجادش گذاشته شده بود تقلید شده.با تشکر

#10 عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
شهرام - چهارشنبه 29 شهریور 1396  

سلام به شما دوست عزیز آقای محمد رضاربط اون اینه که مسئولین به گوش باشند ودرخواب نباشند اونا هم درتلاش استان جعلی خراسان غربی هستند وهم یه صدا وسیمای محلی...............!!!!!!!!
باید چاره اندیشی ک رد

#10.1 عطف به: عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
دلبریان - یک شنبه 02 مهر 1396  

جناب شهرام خان دوست عزیزم اصلا با تفکر شما موافق نبوده و نیستم.
استان جعلی به هیچ وجه اصطلاح درستی نیست اگه عرضه و پتانسیلش رو داریم بسم الله وگرنه چرا تلاش دیگران رو تکفیر میکنید.
اتفاقا من به شخصه همت مردم و مسوولین شهر مجاور رو ستودنی میدونم چرا که واقعا و به جد پیگیر مطالباتشون(به حق یا ناحق)هستند نه مثل ما که فقط سرجامون نشستیم و مدام غر میزنیم و از کار دیگران ایراد میگیریم ولی دریق از یک حرکت و فعالیت....

#11 عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
کاظم کاظمی جم - آدینه 31 شهریور 1396  

چاره بیندیشید خخخخخ

#12 عطف به: "خراسان غربی" را در اینترنت جستجو کنید تا بیدار شوید!

avatar
ابرشهر - دوشنبه 10 مهر 1396  

آقای دلبریان، شنگرف، دلبری می‌کنند ...
ایشان، آدم را به یاد آن فرد برومندی که امید داشت این‌وری‌ها و آن‌وری‌ها را از طریق به جان هم انداختن، بیدار کند، می‌اندازد ...
دلبریان عزیز!
غافل دادیم دل به دستت!
ما را یاد و شما را فراموش ...

فریب و دورویی، خاک هزارساله هم که رویش بنشیند چون اصل ذاتش، بر خراب است، طرفدار ندارد ...

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۸
۰۵:۱۸
۱۲:۳۷
۱۹:۵۵
۲۰:۱۶

آمار بازدیدکنندگان

۱۸
۳۱۳۱
۶۳۴۳
۹۳۰۳۱۴۷