تقویم اخبار

خرداد 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

خواب مسئولین نیشابوری در فضاسازی مناسبتهای مذهبی

چندی است مناسبتهای ملی و مذهبی میاد و میره ولی در شهر انگار نه انگار این همه نهاد فرهنگی وجود داره!!!

  • سازمان شهرداری چیکارمیکنه؟
  • مسئولین روابط عمومی ادارات؟
  • سازمان تبلیغات؟
  • دفترامام جمعه؟
  • پایگاههای بسیج؟
  • هیات ؟
  • مساجد؟
  • به کجا میریم !!!

بابا شهادت ائمه که سیاسی و جناحی نیست چرا تو شهادت ها سیاه پوش نکردن شهر رو

واقعا مسئولین متولی خوابند

#1 عطف به: خواب مسئولین نیشابوری در فضاسازی مناسبتهای مذهبی

avatar
خواجه برادر - پنج شنبه 09 شهریور 1396  

گفته‌اند:
خانه ....
خواجه در بند نقش ایوان است

(مصرع اول را کامل ننوشتم که متهم به سیاه‌نمایی نشوم)

برادر عزیزم! همشهری خوبم! کاش شما که اینقدر به فکر سیاهپوش کردن شهر هستید که اتفاقا در سوگ شهادت و وفات ائمه معصومین علیهم السلام و صلی الله علیهم و آلهم و سلّم، بسیار کار ارزشی و خوبی هم هست یک دهم این حرص و جوش را برای ورودی‌های شهر نیشابور می‌زدید.

شما اگر از طرف پل دولت‌آباد و از طرف سه‌راهی بولوار آزادگان در سمت خیام و از طرف کاشمر وارد شهر شوید؛ ورودی‌های نیشابور، همینطوری و سیاهپوش نشده آنقدر آشفته و پریشان به نظر می‌رسد که شما به عنوان یک مسافر، برداشتی بجز عزادار و بی حال و حوصله بودن شهر نخواهید داشت.

شهری که پشتوانه تاریخ و فرهنگ خراسان است و عصاره تاریخ و فرهنگ ایران است و اینطور در همان ابتدای ورود به قول معروف «تو ذُق» میهمانانش می‌زند و حال آنان را می‌گیرد خود به خود سیاهپوش و غمگین هست و نیاز به سیاهپوش کردن و غمگساری ندارد.

وقتی به نقل از پیامبر اسلام (ص) نوشته‌اند: «نیک‌شهری است نیشابور» و «نیشابور، بهترین شهرهای خراسان است»، باید به این فکر کرد که چرا از نظر آن یگانه تاریخ بشریت، نیشابور باید چنین جایگاهی داشته باشد؟ آیا آن پیام‌آور امید و زندگی نیک و درست، منظورشان شهری بوده است که تاریخش، سرشار از تکاپو تلاش برای زندگی است اما ورودی‌های این شهر در امروز، با این قیافه آشفته و درهم ریخته و (ببخشید با چهره شبیه یک مادرمرده)، با این منظر بد، به میهمانانش نه فقط روحیه و امید به زندگی و ارتباط بیشتر با این شهر را نمی‌دهد بلکه هر چه در کتاب‌ها درباره خوبی و فرهنگ و زیبایی این شهر خوانده بودند در جلوی چشمشان یخ می‌زند، می‌شکند و فرو می‌ریزد!؟!

بروید برادرم! حتی اگر از نظر شما، مسولان به فکر سیاهپوش کردن شهر نیستند شما بروید و خودتان سیاهپوشش کنید. حداقل سیاه کردن، بهتر از آشفتگی و پریشانی و باری به هر جهتی است. شهری که کمتر به فکر اعتبار و شخصیت گذشته خود، آبرو و اعتبار امروز خود است، همان بهتر که سر تا پا، سیاه شود.

امیدوارم اگر با خواندن حرفهای من، به کسی برخورد، جوری بر بخورد که فکر جدی به حال نمای ظاهری و منظر شهر و بخصوص ورودی‌های شهر که در حکم آبرو و اعتبار این شهر هستند، بکند.
امیدوارم، بر بخورد ...

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۰
۰۵:۲۳
۱۲:۳۱
۱۹:۳۹
۱۹:۵۸

آمار بازدیدکنندگان

۲۴
۲۳۰۵
۳۷۴۶
۹۱۷۷۶۴۸