تقویم اخبار

تیر 1397
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

در شورای شهر نیشابور چه می گذرد؟ اجماع یا انتخاب؟

آیا طبق قانون باید برای تعیین هیئت رئیسه شورای شهر انتخابات انجام داد یا اجماع کرد؟!

نتیجه برگزاری جلسات پشت درب های بسته

شنیده ها حاکی از آن است شب گذشته منتخبین اعضای شورای پنجم نیشابور طی جلسه ای با حضور اعضای این پارلمان، اعضای هیئت رئیسه شورای شهر نیشابور را انتخاب کردند که این انتخاب با حاشیه هایی همراه بوده است

به گفته این منبع آگاه ، برای ریاست شورای شهر نیشابور به مدت یکسال دوعضو اعلام آمادگی می کنند. یکی جوانترین و دیگری مسن ترین عضو شورا. با کاندیدا شدن این عضو جوان انتقادات تندی از سوی برخی از افراد حزبی و جناحی یک جریان خاص روبه رو می شود. در نتیجه برخی از اعضا از وی درخواست می کنند که استعفا بدهد. اما این عضو جوان قبول نمی کند

منتخبین شورای شهر نیشابور در یک اقدام تعجب برانگیز بدون رای گیری داخلی ، رئیس شورا را برای یک سال انتخاب می کنند و معتقد هستند که ما اجماع کرده ایم که ایشان رئیس شورا باشد.

لازم به ذکر است طبق قانون شوراها و شهرداریها زمانی منتخبین شورای شهر می توانند کار خود را آغاز نمایند که نخستین جلسه انتخابات هیئت رئیسه دوره با دعوت فرماندار و حضور وی یا نماینده قانونی انتخابات هیئت رئیسه شوراها در محل فرمانداری یا بخشداری تشکیل شود. چنانچه انتخابات با وجود موارد قانونی ذکر شده انجام گیرد باید تصمیمات در محل شورا مجدد تجدیدنظر و تصمیم‌گیری نهایی و مصوب شده و به اطلاع شوراهای فرادست و سایر مراجع ذی‌ربط ارسال شود.

#1 عطف به: در شورای شهر نیشابور چه می گذرد؟ اجماع یا انتخاب؟

avatar
شهروند - دوشنبه 06 شهریور 1396  

ضمن تبريك به منتخبين بايد عرض كنم كه شورا محلي است براي ارائه خدمات شهري به شهروندان. وقتي از كلمه پارلمان و .... صحبت ميشود امكان اينكه عزيزان منتخب خيال نمايند كه در پارلمانهاي كشوري و ملي و ... هستند و شايد خودشان را فراموش نمايند زياد است.
آيا بهتر نيست كه بگوييم علاوه بر بحث انتخاب شهردار از جمع آوري صحيح زباله ها از درب منازل و نظارت بر وضعيت شيرآبه هايي كه از كف خودروهاي حمل زباله ميريزد و نياز به شستشوي هفتگي گاري هاي حمل زباله و رفع بوي بد آنها و تا پر كردن چاله و چوله هاي معابر و هدايت آبهاي سطحي همه و همه وظيفه خطيري است بزرگواران نبايد فراموش كنند.
ضمنا مگر مهندس مسلمي چه كرده بود كه با اين سرعت سرپرست انتخاب كردند؟
آيا پشت صحنه انتقام گيري بوده و يا خصومت شخصي؟
و يا خداي ناكرده ايشان صلاحيت نداشته اند؟
و يا مشكلات مالي داشته اند؟
و يا آيا ما بعنوان موكل شما عزيزاني كه باور كرده ايم شما ميخواهيد خدمت صادقانه و درست بنماييد نبايد بدانيم كه دليل اين همه عجله چي بوده و چه مشكل بزرگي حل شد؟
يادتان نرود كه شما عزيزان با راي ما انتخاب شديد؟موفق باشيد.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۸
۰۵:۱۸
۱۲:۳۷
۱۹:۵۵
۲۰:۱۶

آمار بازدیدکنندگان

۱۱
۳۲۰۸
۶۳۴۳
۹۳۰۳۲۲۴