تقویم اخبار

خرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

دوروی یک دورویی! سایت اختلاف افکن

در تاریخ 23 مهرماه، تیتری با عنوان :

جهت ثبت در تاریخ ، از غیرت ملی در سبزوار تا آتش تعصبات قومی در نیشابور، هر دو در یک روز!

در تاریخ 29مهرماه ، تیتری با عنوان:

پوستر دوستی سبزوار و نیشابور، شهرهای برابر و برادر

سایت تفرقه افکن و دوروی سبزواری

مطلب از حمید

#1 عطف به: دوروی یک دورویی! سایت اختلاف افکن

avatar
طاهر - چهارشنبه 03 آبان 1396  

سلام. پیشنها من اینه که پلیس فتا به پرونده سایت اسرارنامه ورود کنه.
سایت اسرارنامه تا جایی که یادم هست از سالهای گذشته منشا ایجاد اختلاف بین شهرستانهای همسایه بوده یعنی تقریبا از سال 1389 که نزدیک انتخابات مجلس قبلی بود اسمش در مقام سایتی که باعث تشدید حساسیت ها و اختلافات منطقه میشه مطرح شد. شگردش هم دقیقا همین هست یعنی یک مساله ای را ایجاد می‌کنه یا به شدت می رساند و بعدش که واکنش ها ر و می بیند به ترفند و حیله‌ای ماله‌کشی می‌کند که از در دوستی برمیاد. چیزی که در بالا نوشته شده، دفعه اول این سایت نیست.

یکی دیگه از گرایش های محتوایی اسرارنامه، تحت تاثیر قرار دادن و خنثی کردن فعالیت‌های ترویجی فرهنگی یا گردشگری هست که چه مسولان یا نخبگان یا رسانه‌های نیشابور انجام می‌دهند. به این سیاق که معمولا یک جوری با زیرکی حتی اگر شده با مطرح کردن یکی دو جمله در لابلای مطالبی که منتشر می‌کنه در مقام تضعیف و یا خدشه وارد کردن به موضوع برمیاد.

برعکس تقریبا اکثر سایت‌ها و یا بطور کلی رسانه‌ها، سایت اسرارنامه یک سایت واکنشی یا روایتگر و گزارشگر مسائل و رویدادها نیست و در اغلب اوقات، نوعی کنش منفی و تخریبی یا حداقل تضعیفی درباره مخصوصا نیشابور دیده می‌شه. به نظر من میشه درصد بالایی و یا حداقل سهمی از حساسیت های بوجود آمده در هفته های اخیر در منطقه را، به فعالیت سایت اسرارنامه در سال‌های اخیر، داد.

مطمئنم که اگر پلیس فتا به موضوع ورود پیدا کنه و مطلب های این سایت (و جوابی که اسرارنامه به نظرات مخاطبانش داده و نحوه هدایت افکار عمومی) را در ظرف اواخر دهه هشتاد تا الان بررسی کنه به همین نتیجه میرسه که مجله اینترنتی اسرارنامه در شکل دادن، مطرح کردن و تشدید حساسیت‌های بین دو شهرستان، نقش خیلی پررنگی داشته است.

کنشگری منفی سایت مجله اینترنتی اسرارنامه سبزوار، با آگاهی و زیرکی در کاری که انجام میده بوده و با استفاده از لحن مودبانه و پوشش دادن به محتواها تخریبی، و به عبارتی یکی به میخ زدن و یکی به نعل زدن، توانسته با این عملکرد دوگانه از چنگ انتقادهای وارده بر خود شانه خالی کند. به نظر من، سرمنشا و طراحی اکثریت قریب به اتفاق مسائل اختلافی و اعتراضی فعلی را در عملکرد و مطالب تولید شده توسط اسرارنامه باید پیدا کرد. فقط یک زمان کافی میخاد که وقت گذاشته بشه و یک متخصص تحلیل محتوا، مطالب جهت‌دار و طراحی شده این سایت رو بررسی کنه و به مردم و مسولان گزارش بده تا بالاخره یک فکری به حال این عامل فتنه بکنند.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۶
۰۵:۱۷
۱۲:۳۵
۱۹:۵۴
۲۰:۱۴

آمار بازدیدکنندگان

۱۷
۵۳۴
۱۵۹۳
۱۰۱۹۰۷۲۸