تقویم اخبار

دی 1396
ی د س چ پ آ ش
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

دیدار مدیران کانون های فرهنگی وهنری مساجد شهرستان نیشابور و فیروزه با امام جمعه

امام جمعه نیشابور:

كانون مساجد  بایدمحل جوشش فرهنگ وهنر ديني باشد

انسان هنرمند هم يك خلاق و خالق است ، هر چيزي را كه انسان بيافريند ابتكار كند و انشاء كند اين هم خلق است.

امام جمعه نیشابور در جمع مدیران کانون های فرهنگی وهنری مساجد شهرستان نیشابور و فیروزه  اظهارکرد: مسجد مهمترين محور فعاليتهاي ديني است كه شامل فعاليتهاي فرهنگي ،هنري، اجتماعي، سياسي و تمام فعاليتهايي كه يك جامعه به آنها نياز دارد و در نگاه ما مسجد محور و كانون همه ي آنها ست .

حجت الاسلام و المسلمين سیدقاسم يعقوبي افزود : كانون مساجد باید محل جوشش فرهنگ وهنر ديني باشد و ما اگر بتوانيم اين استعدادها را كه در شهرستاني مثل نيشابور كه هنر خيز است وهنر پرور و در آن فكر فرهنگي بسيار مشهود است اگر بتوانيم آنها را جذب كنيم مي توانيم مساجد را آباد كنيم .

وی خاطرنشان کرد: این كانونهاي فرهنگي و هنري پيامش اين است كه اگر در محلي كانوني وجود دارد  و در آن منطقه جوان ها اعم از مرد و زن فرهنگي و داراي فعاليت هنري است بايد با اين مسجد و پايگاه مرتبط بشود و ما اگر بتوانيم اين اتفاق در مساجد  را رونق بدهيم کار اساسی را انجام داده ایم .

يعقوبي یادآورشد: هر كس با هر فعاليت فرهنگي و هنري كه دارد را جذب كانون كنيم اگر شاعر ، قاري ، مداح ، نمايش نامه نويس و بازيگر است و هر كار فرهنگي كه درمحله اتفاق مي افتد بايد آن كانون ليست اين افراد را داشته باشد مثلا ليست  خطاط ، نقاش و هنرمند معلم و همه اطلاعات افراد فرهنگي و هنري محله را بايد به صورت مسنجم و منظم در اختيار داشته باشد و در مناسبت هاي مختلف از ظرفيت آنها  استفاده نمايد.

وی تاکیدکرد:انسان هنرمند هم يك خلاق و خالق است ، هر چيزي را كه انسان بيافريند ابتكار كند و انشاء كند اين هم خلق است مثل صحبت كردن نويسنده يا شعر شاعر و يا اثر مجسمه ساز و فيلم فيلمساز و در هر خلقي جمال و جلال وجود دارد همه اينها خلق است يعني همانطور كه آن اثر را آن شخص خلق مي كند ذكر عملي  همان تسبيحات اربعه را  انجام مي دهد .

رییس شورای فرهنگ عمومی نیشابور اذعان کرد:مسجد محل دوست يابي است ، فكر هنر و استعدادهاي ما بر اين گلدسته هاي مسجد پيچك وار حركت مي كند و بالا مي رود ، اين خيلي مهم است  تا اينكه فكر و هنر انسان خاكي باشد و مثل پيچك روي زمين برود خود مطمئنا" آنكه به طرف بالا مي رود از  توان بيشتري برخوردار است .

امام جمعه نیشابور تصریح کرد:در نيشابور مسجد طراز اسلامي بايد نهادينه شود و همه ما بايد به اين كلام برسيم وبر ما ست از نيشابور شهرستان شهيد پرور و هنر خيز و هنر پرور بيشتر توقع داشتم .

مسئول دبيرخانه كانونهاي فرهنگي و هنري مساجد استان خراسان رضوي نیز گفت : حوزه فرهنگ حوزه اي كه خيلي درباره آن مي شود صحبت كرد هم بركات آن زياد است و هم آسيب ها .

محمدحسین عبداللهي افزود: بزرگترين مشكلي كه در امور فرهنگي وجود دارد ، عدم انسجام در نهادهاي فرهنگي چه در وزارت ارشاد و چه در مجموعه كلان نهادهاي فرهنگي است و بايد مسئولين تلاش كنند كه اين انسجام به وجود بيايد.

وی عنوان کرد:وحدت در مسجد يك ضرورت است  مگرسرمايه هاي اجتماعي ما چيست؟ كه مي توانيم با آن آسيب هاي اجتماعي را بر طرف كنيم  اميدي به آينده و اميدوار كردن وظيفه ما است .

مسئول دبيرخانه كانونهاي فرهنگي و هنري مساجد استان خراسان رضوي  تصریح کرد: روحيه نشاط و شادابي مشاركت هاي اجتماعي ، اعتماد عمومي ، رضايت اجتماعي ، سلامت فرهنگي ،مصرف فرهنگي ، اعتماد به رسانه هاي داخلي و رسانه هاي جمعي خودمان واعتماد به نهادهاي حكومتي و مخصوصا دولت از جمله سرمايه هاي اجتماعي است كه بايد از آنها در كانون ها استفاده كنيم .

سیدباقر میرعلمدار

مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی نیشابور

 

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

تبلیغات

دریافت اخبار نیشابور
شهروند خبرنگار

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۱۳
۰۶:۴۳
۱۱:۴۵
۱۶:۴۸
۱۷:۰۶

آمار بازدیدکنندگان

۶
۴۵۸
۱۸۳۰
۸۸۹۶۸۹۹