تقویم اخبار

اردیبهشت 1397
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

دیدار مدیران کانون های فرهنگی وهنری مساجد شهرستان نیشابور و فیروزه با امام جمعه

امام جمعه نیشابور:

كانون مساجد  بایدمحل جوشش فرهنگ وهنر ديني باشد

انسان هنرمند هم يك خلاق و خالق است ، هر چيزي را كه انسان بيافريند ابتكار كند و انشاء كند اين هم خلق است.

امام جمعه نیشابور در جمع مدیران کانون های فرهنگی وهنری مساجد شهرستان نیشابور و فیروزه  اظهارکرد: مسجد مهمترين محور فعاليتهاي ديني است كه شامل فعاليتهاي فرهنگي ،هنري، اجتماعي، سياسي و تمام فعاليتهايي كه يك جامعه به آنها نياز دارد و در نگاه ما مسجد محور و كانون همه ي آنها ست .

حجت الاسلام و المسلمين سیدقاسم يعقوبي افزود : كانون مساجد باید محل جوشش فرهنگ وهنر ديني باشد و ما اگر بتوانيم اين استعدادها را كه در شهرستاني مثل نيشابور كه هنر خيز است وهنر پرور و در آن فكر فرهنگي بسيار مشهود است اگر بتوانيم آنها را جذب كنيم مي توانيم مساجد را آباد كنيم .

وی خاطرنشان کرد: این كانونهاي فرهنگي و هنري پيامش اين است كه اگر در محلي كانوني وجود دارد  و در آن منطقه جوان ها اعم از مرد و زن فرهنگي و داراي فعاليت هنري است بايد با اين مسجد و پايگاه مرتبط بشود و ما اگر بتوانيم اين اتفاق در مساجد  را رونق بدهيم کار اساسی را انجام داده ایم .

يعقوبي یادآورشد: هر كس با هر فعاليت فرهنگي و هنري كه دارد را جذب كانون كنيم اگر شاعر ، قاري ، مداح ، نمايش نامه نويس و بازيگر است و هر كار فرهنگي كه درمحله اتفاق مي افتد بايد آن كانون ليست اين افراد را داشته باشد مثلا ليست  خطاط ، نقاش و هنرمند معلم و همه اطلاعات افراد فرهنگي و هنري محله را بايد به صورت مسنجم و منظم در اختيار داشته باشد و در مناسبت هاي مختلف از ظرفيت آنها  استفاده نمايد.

وی تاکیدکرد:انسان هنرمند هم يك خلاق و خالق است ، هر چيزي را كه انسان بيافريند ابتكار كند و انشاء كند اين هم خلق است مثل صحبت كردن نويسنده يا شعر شاعر و يا اثر مجسمه ساز و فيلم فيلمساز و در هر خلقي جمال و جلال وجود دارد همه اينها خلق است يعني همانطور كه آن اثر را آن شخص خلق مي كند ذكر عملي  همان تسبيحات اربعه را  انجام مي دهد .

رییس شورای فرهنگ عمومی نیشابور اذعان کرد:مسجد محل دوست يابي است ، فكر هنر و استعدادهاي ما بر اين گلدسته هاي مسجد پيچك وار حركت مي كند و بالا مي رود ، اين خيلي مهم است  تا اينكه فكر و هنر انسان خاكي باشد و مثل پيچك روي زمين برود خود مطمئنا" آنكه به طرف بالا مي رود از  توان بيشتري برخوردار است .

امام جمعه نیشابور تصریح کرد:در نيشابور مسجد طراز اسلامي بايد نهادينه شود و همه ما بايد به اين كلام برسيم وبر ما ست از نيشابور شهرستان شهيد پرور و هنر خيز و هنر پرور بيشتر توقع داشتم .

مسئول دبيرخانه كانونهاي فرهنگي و هنري مساجد استان خراسان رضوي نیز گفت : حوزه فرهنگ حوزه اي كه خيلي درباره آن مي شود صحبت كرد هم بركات آن زياد است و هم آسيب ها .

محمدحسین عبداللهي افزود: بزرگترين مشكلي كه در امور فرهنگي وجود دارد ، عدم انسجام در نهادهاي فرهنگي چه در وزارت ارشاد و چه در مجموعه كلان نهادهاي فرهنگي است و بايد مسئولين تلاش كنند كه اين انسجام به وجود بيايد.

وی عنوان کرد:وحدت در مسجد يك ضرورت است  مگرسرمايه هاي اجتماعي ما چيست؟ كه مي توانيم با آن آسيب هاي اجتماعي را بر طرف كنيم  اميدي به آينده و اميدوار كردن وظيفه ما است .

مسئول دبيرخانه كانونهاي فرهنگي و هنري مساجد استان خراسان رضوي  تصریح کرد: روحيه نشاط و شادابي مشاركت هاي اجتماعي ، اعتماد عمومي ، رضايت اجتماعي ، سلامت فرهنگي ،مصرف فرهنگي ، اعتماد به رسانه هاي داخلي و رسانه هاي جمعي خودمان واعتماد به نهادهاي حكومتي و مخصوصا دولت از جمله سرمايه هاي اجتماعي است كه بايد از آنها در كانون ها استفاده كنيم .

سیدباقر میرعلمدار

مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی نیشابور

 

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

تبلیغات

دریافت اخبار نیشابور
شهروند خبرنگار

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۱۸
۰۵:۵۱
۱۲:۳۳
۱۹:۱۵
۱۹:۳۳

آمار بازدیدکنندگان

۱۲
۷۳۱
۱۹۵۱
۹۱۰۹۷۸۷