تقویم اخبار

اردیبهشت 1398
ی د س چ پ آ ش
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

زنگ نقاشی و قصه گویی در دبستان شاهد سجادی برگزار می شود

کتابداران کتابخانه عمومی غدیر نیشابور در دبستان دخترانه شاهد سجادی نیشابور زنگ نقاشی و قصه‌گویی برگزار می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی نیشابور،  با تلاش کتابداران کتابخانه عمومی غدیر نیشابور زنگ نقاشی و قصه‌گویی دردبستان دخترانه شاهد سجادی نیشابور برگزار شد و زکیه بوژمهرانی کتابدار  کتابخانه عمومی  غدیر و مسوول بخش کودک این کتابخانه به روایت گری قصه "مورچه ای به نام ملیکا" به نویسندگی "علی پورحسینی" پرداخت.

بوژمهرانی افزود: این  داستان  از سری «قصّه‌های حیوانات قرآنی» است که با هدف آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان تدوین شده است و ویژگی خاص این مجموعه این است که در آن، داستان‌های قرآنی به زبانی شیوا و روان بیان شده و حیوانات نقش اصلی را ایفا می‌کنند.

 وی افزود: داستان این کتاب این است که مورچه‌ای به نام «ملیکا»، در مقابل پادشاه ستمگری که ادعای خدایی دارد می‌ایستد و با عدّه‌ای از مورچه‌ها به سرزمینی دیگر کوچ می‌کنند و به این صورت، بزرگ‌ترین سرزمین مورچه‌ها با رهبری عادلانه و شجاعانه «ملیکا» شکل می‌گیرد در ادامه داستان «ملیکا» دیداری با «حضرت سلیمان(ع)» دارد و حرف‌هایی درباره خدای یگانه می‌زند که حضرت سلیمان(ع) از شنیدنش خوشحال می‌شود و پیام داستان ایستادگی در مقابل زورگویی ظالمان و ادعای خدایی کافران است.

وی ادامه داد: در پایان خوانش قصه، دانش آموزان شرکت کننده دراین کلاس قصه گویی به گروه های چهارنفره تقسیم شدند و دریافت خود از داستان را تصویر سازی و نقاشی کردند.

 کتابدار کتابخانه عمومی غدیر نیشابور با  اهمیت  قصه گویی در انس کودکان و نوجوانان با کتاب  تاکید کرد: داستان گویی علاوه بر علاقه کودکان و نوجوانان به کتاب به کودکان کمک می کند تا هنر پرسیدن سوالات درست، به منظور کسب آگاهی و یادگیری را بیاموزند و دریافت بهتری از پیرامون خود داشته باشند.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۱۵
۰۵:۴۹
۱۲:۳۲
۱۹:۱۶
۱۹:۳۵

آمار بازدیدکنندگان

۸
۳۱۵۱
۲۴۶۳
۱۰۰۵۲۴۹۶