تقویم اخبار

مرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

سومین تور قطار گردشگری از مشهد به نیشابور رسید

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور از ورود سومین تور قطار گردشگری به شهرستان خبر داد.

محمداسماعیل اعتمادی در این خصوص گفت: سومین تور قطار گردشگری به ظرفیت ۱۱۰ نفر گردشگر از مبدا مشهد وارد نیشابور شد، این تور ویژه گردشگری که به همت یک آژانس مسافرتی از مبدا مشهد ساماندهی شده بود، در مدت حضور در نیشابور از جاذبه های تاریخی سایت موزه شادیاخ، آرامگاه عطار ، کمال‌الملک، خیام، مسجدچوبی بازدید کرد.

 وی افزود: از ابتدای سال جاری، این سومین تور گردشگری است که با قطار ویژه وارد نیشابور می شوند.

وی با اشاره به زیرساخت های گردشگری این شهرستان چنین بیان کرد: نیشابور دارای پنج واحد اقامتی شامل یک هتل چهار ستاره، یک هتل آپارتمان، یک هتل یک ستاره و دو میهمانپذیر است و در حال حاضر چهار اقامتگاه بومگردی در این شهر احداث شده و تعداد هفت اقامتگاه بوم گردی دیگر نیز در دست احداث است.

 اعتمادی یادآور شد: شهرستان نیشابور با دارا بودن بیش از ۴۵۰ اثر تاریخی که ۱۱۵ اثر آن در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است، از مهم‌ترین شهرهای تاریخی و گردشگری کشور محسوب می شود که از طرف سازمان یونسکو، "شهر پایدار ایرانی" در کنار شهرهای اصفهان و شیراز انتخاب شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور افزود: این شهرستان به‌ عنوان منطقه نمونه بین‌المللی گردشگری توسط هیات دولت تصویب شده و عضو اتحادیه شهرهای تاریخی جهان و اتحادیه بین المللی شهرهای مسیر جاده ابریشم است.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۴
۰۵:۵۷
۱۲:۳۸
۱۹:۱۸
۱۹:۳۶

آمار بازدیدکنندگان

۹
۱۳۰۵
۱۲۷۱
۱۰۳۸۲۰۵۸