تقویم اخبار

اردیبهشت 1397
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

سید ابوالفضل حسینی قاضی: شخص شهردار خبر از مفقودی پرونده هتل امیران به بنده داد

سید ابوالفضل حسینی قاضی، عضو شورای اسلامی شهر نیشابوردر مصاحبه با خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر وظایفی برایش تعريف شده، يكي از اين وظايف نظارت بر پروژه هايي مثل هتل امیران است.

وی در ادامه با بیان اینکه در شورای سوم مبنا این شد سه هتل ساخته شود و از امکانات شهرداری در اين هتل ها استفاده شود، گفت: هتل امیران هم ازاین مجزا نیست و در حال حاضر بحث تکمیل این پروژه است که نیازمند نظارت دقیق می باشد.

حسینی قاضی ادامه داد: باید دید آیا هتل برابر طرح های تفصیلی، درست در موقعیت خودش اجرا شده؟ آیا تجاری ها بر مبنای خودش احداث شده؟ مازاد دارد یا خیر؟ آیا فضاي تراكم آن بیش از حد است یا نه؟

که همه این ها نیاز به يك بررسي جامع دارد كه وظيفه كميسيون حقوقي و نظارت و كميسيون عمران است.

وی با عنوان اینکه اطلاعاتي به دست ما رسيده كه در اين پروژه تخلفاتي صورت گرفته، گفت: دو ماه پيش پرونده را از شهرداري درخواست كرديم كه گزارش كامل از آن داشته باشيم كه متاسفانه تا امروز كه در حال مصاحبه هستم پرونده مفقود بوده و طبق پيگيري هايي كه انجام دادم شخص جناب مسلمي اظهار داشتند كه پرونده مفقود شده است.

رییس کمیسیون عمران شورا اضافه کرد: امروز هم تماسي با دايره حقوقي شهرداري داشتم كه ببينم موضوع مفقودي پرونده چيست آنها نيز اعلام كردند آخرين بار پرونده در دست شهردار بوده و الان مفقود است.

وی اظهار داشت: با توجه به حساسيت به وجود آمده نياز است کمیته ای تلفيقی از كميسيون عمران و حقوقي تشكيل شده تا نظارت بيشتري بر این پروژه داشته باشند و مطالب را جمع بندي كرده و گزارش صحيحي به مردم ارایه شود.

حسینی قاضی با بیان اینکه تحقيق و تفحص حق مسلم شورا است و در هر طرحي مثل پروژه هتل اميران اين تحقيق و تفحص انجام مي شود، گفت: اين طرح نيز مستثني نيست و برای روشن شدن موضوع باید تحقیق صورت بگیرد چرا که این پول بيت المال است و سرمايه گذاران هم از بين مردم هستند و بايد بدانند که آيا تخلفي انجام شده یا نه.

وی با اشاره به اینکه برخی عنوان نموده اند که اسکن پرونده در شهرداری موجود است، بیان کرد: با توجه به اينكه در چند سال قبل قسمتي از پرونده هاي شهرداري اسكن شده اما اسكن ها قابل دستكاري است و ما نمي توانيم به آن ها اطمينان کنیم چرا که وقتي اسكن مشاهده مي شود حتما بايد پرونده اصلي نیز در دست باشد و نميتوانيم به اسكن ها اتكا كنيم

رییس کمیسیون عمران شورا افزود: با توجه به اطلاعاتي كه بنده از پرونده دارم اسكن موجود در شهرداري با اسكن اوليه تفاوت دارد كه با تشکیل کمیته باید این ابهامات بر طرف شود.

وی با عنوان اینکه يكي از وظايف سازمان بازرسي كل كشور این است که هر اطلاعي از هر جايي به آن برسد مخصوصا در مباحث مالي باید در آن ورود كند، گفت: خرسندیم كه سازمان بازرسي در شهرداري نيشابور حضور دارد و باید اين پرونده را بررسي و متخلف را پيدا نموده و به اداره تخلفات اداري وزارت كشور معرفي كند.

حسینی قاضی گفت: سيستم اداري وزارت كشور و شهرداري ها زير نظر وزارت كشور است تا اگر جايي تخلف می شود با آن برخورد كنند و مفقود شدن پرونده هم يكي از انواع تخلف است.

وی در پایان گفت: جناب مسلمي به عنوان شهردار بايد با زير مجموعه اش برخورد كند ومشخص شود پرونده در كجا مفقود شده و چه كسي اين كار را انجام داده است.

#1 عطف به: سید ابوالفضل حسینی قاضی: شخص شهردار خبر از مفقودی پرونده هتل امیران به بنده داد

avatar
گنجعلی - شنبه 20 آذر 1395  

کمبود فضاهای اقامتی برای گردشگران جهت اقامت یکی از مشکلات نیشابور است .نیشابور از جمله شهرهایی است که شهرت جهانی دارد و به عنوان منطقه نمونه گردشگری شناخته شده است.طبق تعریف مناطق نمونه گردشگري مناطقي هستند که در طرح های توسعه و عمران منطقه ای، ناحیه ای و جامع تصویب شده و دارای محدوده و مساحت معین هستند و در کنارجاذبه های تاریخی ،فرهنگی ،مذهبی ، طبيعي مكان هايي كه ظرفیت ايجاد تاسيسات گردشگري را دارند برای ارائه خدمات به گردشگران توسط بخش غيردولتي تاسيس و اداره مي شود. در تعریف جامع تر مناطق نمونه گردشگری مناطقی هستند که فعالیت های آنهادر سطح بین المللی تعریف شده است.،یعنی عملکردی کلان دارند .
اگر فردی تصمیم بگیرد یک ماه درآن محل تفریح کند، از نظر فعالیت و خدمات تامین بوده و می توانداوقات فراغتش را برای تمام ماه تعریف کند. این موضوع باید در مورداین منطقه در نظر گرفته شود و تمام زیرساخت های گردشگری مانند مراکز اقامتی ،هتل، ،کمپینک ها ،مراکز تفریحی مانند پارک های آبی در این منطقه باید ایجاد شود. دراین منطقه نمونه گردشگري با حفظ قوانين و مقررات محيط زيست و مناطق طبيعي و سازگار با محيط و ویژگیهای اقلیمی براساس مطالعات مصوب مي توان انواع تاسيسات گردشگري و خدمات وابسته ايجاد کرد. این خدمات گردشگري طبيعي ، هتل، مجتمع های اقامتي و پذيرا يي، تفريحي، علمي و آموزشي مرتبط، دهكده ها و بازارچه هاي صنايع دستي و هنرهاي بومي و سنتي را شامل می شود هر یک از این موارد که جزء خدمات مناطق نمونه گردشگری شمرده شد خود به تنهایی می تواند در جذب گردشگر سهم بالایی داشته باشد چه برسد به این که تمام یا برخی از آنها در یک مرکزمتمرکز شده باشند. اما در شهرستان نیشابور می بینیم که این موضوع به درستی اجرا نمی شود و نمی توان از این نکته چشم پوشی کرد که شهرستان نیشابور به عنوان منطقه نمونه گردشگری با اهداف تعیین شده با مشکلات بیشماری دست به گریبان است بعد از مدت ها ساخت هتلی در شان نیشابور آغاز شده ولی به جای تشویق سرمایه گذار چوب لای چرخ می گذارند، هتل های امروزه باید چند منظوره باشند که در ساخت این هتل این مورد در حال انجام است .باید باترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی از طریق تضمین اصل سرمایه، تأمین امنیت سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات بانکی برای انجام پروژه های تفریحی و سیاحتی در نیشابور گردشگری را که باعث ایجاد شغل می شود رونق دهیم علاوه بر ساخت هتل باید RESORT(تفرجگاه ) در نیشابور با کمک مسئولین ایجاد شود.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

تبلیغات

دریافت اخبار نیشابور
شهروند خبرنگار

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۱۸
۰۵:۵۱
۱۲:۳۳
۱۹:۱۵
۱۹:۳۳

آمار بازدیدکنندگان

۲۲
۷۹۱
۱۹۵۱
۹۱۰۹۸۴۷