تقویم اخبار

خرداد 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

شاعر نیشابوری برگزیده دومین کنگره ملی شعر عفاف و حجاب

معصومه سادات شاکری شاعرجوان نیشابوری در  دومین کنگره ملی شعر عفاف و حجاب  در تالار رودکی تهران برگزیده شد.

معاون اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابوراظهارکرد: این کنگره در جهت تبیین و ایجاد شرایط مناسب و ارتقای باور مردم به موضوع مهم عفاف و حجاب برپا شده است و نکته حائز اهمیت این است که اگر استقلال کشور در دنیا زبانزد است یکی از فاکتورهای این استقلال اغنای فکری و اعتقاد عمیق مردم ما به ارزش‌هاست، که پایداری از این ارزش‌ها توانسته این استقلال را حفظ کرده و در سراسر دنیا طنین انداز کند.

خلیل اله عراقی گفت:جوانان ما در این عرصه و در جهت اغنای هر چه بیشتر در باب این موضوع به زبان شعر و ادبیات نیازمند هستندودر حقیقت شعر عفاف و حجاب به دنبال تولید محتوا، واژگان و قطعات ادبی در این زمینه است.

وی خاطرنشان کرد:رضا خان ملعون هنگامی که قانون کشف حجاب را در کشور به راه انداخت تصور نمی‌کرد که شاعران ما در روزهایی نه چندان دور گردهم بیایند و اشعاری را در جهت ماندگاری ارزش حجاب و عفاف از خود به یادگار گذارند .

عراقی یادآورشد: در این دوره از میان 600 اثر راه یافته به مرحله نهایی، 12 اثر مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفته‌اندکه  معصومه سادات شاکری شاعرجوان نیشابوری در  دومین کنگره ملی شعر عفاف و حجاب در بخش شعر نیمایی و سپید برگزیده  شد.

وی تاکیدکرد:همه این زیبایی‌ها، عفاف‌ها، پاکدامنی‌ها و لطافت‌ها به یک نقطه باز می‌گردد و آن هو الجمیل است و زیبایی‌هایی که در گستره اخلاق دیده می‌شود را باید در نهایت هنرمندی به تصویر کشید که یکی از این زیبایی‌ها عفاف و پاکدامنی است.

معاون اداره فرهنگ وارشاداسلامی نیشابورتصریح کرد: درآیین پایانی دومین کنگره ملی شعر عفاف و حجاب (مستور) که در تالار رودکی برگزار شد که حجت اشرف‌زاده خواننده نیشابوری معروف کشوراجرای برنامه کردوبا حضور مسئولین از شاعران تجلیل گردید.

سیدباقرمیرعلمدار

مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی نیشابور

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۳۹
۰۵:۲۳
۱۲:۳۱
۱۹:۴۰
۱۹:۵۹

آمار بازدیدکنندگان

۷
۱۲۴۲
۳۶۳۶
۹۱۸۰۲۲۱