تقویم اخبار

بهمن 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

شاعر نیشابوری برگزیده سومین کنگره بین المللی شعر توحیدی یزد

نرگس سادات اکرامی شاعر نیشابوری در بخش فارسی شعر بزرگسال مقام  برگزیده  سومین کنگره بین المللی شعر توحیدی یزد را از آن خودکرد.

مسئول فرهنگی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد: امروز ادبیات ما مشحون از نکات عرفانی و الهی و صفات الهی است و این نشان دهنده ادبیات فاخر اسلامی و قرآنی ماست و شعر مهمترین رسانه فرهنگی  ما در طول ادوار تاریخ به شمار رفته  و نیشابور همیشه تاریخ با بزرگان خود به شهر شعر وادب وفرهنگ شهره ایران وجهان بوده است..

رمضانعلی بیات افزود: شعر از دیرباز در جامعه ما بسیاری از هنرها را درون خود گرد آورده است، به عنوان مثال در شعر بزرگانی چون خیام و حافظ هم موسیقی و هم تصویر گری را می توان تشخیص داد  وشاعر ان ما با  سرایش اشعار معنوی خود با معنای هستی ارتباط عمیق پیدا می کنند که شاهکارهای بزرگ ادبی خلق  گردیده است.

وی خاطرنشان کرد: کنگره بین المللی شعر توحیدی با حضور ۲۱۹ شاعر از کشورمان و ۴۰ شاعر از ۱۲ کشور جهان برگزار شد که در مجموع۹۲۷ اثر به بخش داوری این کنگره راه یافت که از این تعداد ۸۶۸ اثر در بخش داخلی و ۵۹ اثر در بخش بین الملل ارائه شدو در این کنگره علاوه بر شاعران کشوری ۴۰ شاعر خارجی از روسیه، آذربایجان، کامرون، اندونزی، پاکستان، افغانستان، هند، سوریه، سریلانکا، مالی، لیبریا و ترکیه حضور داشتند.

بیات یادآورشد: سومین کنگره بین المللی شعر توحیدی در دو بخش بزرگسالان و کودک و نوجوان با محوریت توحید و معارف توحیدی، شرح شاعرانه اسما و صفات خداوند متعال، جلوه‌های جمال و جلال الهی در پدیده های جهان هستی و تماشای عظمت خداوند در عالم و گفتگوی عارفانه با معبود در قالب‌های مختلف شعری برگزار شد.

وی عنوان کرد: نرگس سادات اکرامی شاعر نیشابوری در بخش فارسی شعر بزرگسال مقام  برگزیده  سومین کنگره بین المللی شعر توحیدی یزد را از آن خودکرد.

مسئول فرهنگی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: در پایان این کنگره از ۲۲ شاعر برگزیده در بخش داخلی و ۱۲ شاعر برگزیده خارجی شرکت کننده در این کنگره با  حضور مسئولین استان یزد وکشورتجلیل گردید.

سیدباقر میرعلمدار

مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۱۳
۰۶:۴۲
۱۱:۴۶
۱۶:۵۰
۱۷:۰۸

آمار بازدیدکنندگان

۱۵
۲۱۶۷
۲۳۱۷
۹۸۲۴۷۱۵