تقویم اخبار

فروردین 1398
ی د س چ پ آ ش
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

شاعر نیشابوری برگزیده ششمین کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی

خدابخش صفادل شاعر پیشکسوت نیشابوری در ششمین کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی که  با حضور شاعران آیینی کشور در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع)  برگزار گردید مقام  برگزیده این جشنواره را  به خود اختصاص داد.

مسئول فرهنگی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد:  بیش از 800اثر از شاعران زن و مرد به دبیرخانه ششمین کنگره ششمین کنگره شعر بانوان عاشورایی در مشهد رسید که بیش از 20 اثر از این تعداد مربوط به شعرای عرب زبان، افغانستانی و پاکستانی است که  11 شاعر به عنوان شاعر برگزیده معرفی شدند.

رمضانعلی بیات گفت: موضوع این کنگره مربوط به زنان عاشورایی به ویژه حضرت زینب(س) بود و امسال توجه ویژه ای به شرکت کنندگان  در تمام کشورهای شیعه نشین  شد.

وی خاطرنشان کرد: امسال شاعران شهرستان های مختلف حضور پر رنگ در کنگره داشتندکه استاد خدابخش صفادل شاعر پیشکسوت نیشابوری در ششمین کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی که  با حضور شاعران آیینی کشور در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع)  برگزار گردید مقام برگزیده این جشنواره را  به خود اختصاص داد.

بیات یادآورشد: پارسال اشعار زینبی در قالب ترکیب بند مورد توجه خاص گرفت و در پایان کنگره پنجم این آثار در یک مجلد جمع آوری شد و امسال نیز این ترکیب بندها در یک کتاب شعر منتشر می شود.

وی عنوان کرد: در هیچ برهه تاریخی به این اندازه شاهد فعالیت زنان شاعر در کشور نبوده‌ایم و شعر بانوان عصر حاضر از لحاظ کیفی و کمی رشد چشمگیری کرده است.

مسئول فرهنگی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: اختتامیه ششمین کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی با حضور جمعی از مسئولان استان و کشور در در سالن اجتماعات بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی در جوار حرم مطهر امام رضا(ع )برگزار و از برگزیدگان تجلیل گردید.

سید باقر میرعلمدار

مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۱۱
۰۶:۳۷
۱۲:۴۲
۱۸:۴۷
۱۹:۰۴

آمار بازدیدکنندگان

۱۰
۲۷۷
۱۷۱۲
۹۹۴۷۵۸۶