تقویم اخبار

خرداد 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

شورای شهر نیشابور گریپاژ کرده است!

 حجت اله شریعتمداری عضو شورای شهر نیشابور در جلسه رسمی این شورا ،برنامه های غلط شورای شهر در دوره چهارم را باعث عقب گرد نیشابور ارزیابی نمود.

این عضو شورا گفت: اکنون پس از چهار سال، مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر گریپاژ کرده است و نیاز به تعمیر اساسی دارد که آن هم هزینه های گزافی بر گرده مردم تحمیل خواهد کرد.

شریعتمداری افزود، هیچ یک از اعضای کنونی شورا ، قابلیت و ظرفیت حضور بعنوان عضو شورای شهر نیشابور را ندارند.

عضو شورای شهر ادامه داد؛ تمام اقدامات شورای شهر در چهار سال گذشته مثل حرکت و دویدن روی تردمیل است و به تعبیر دیگر نه تنها شورای شهر هیچ حرکت رو به جلو برای توسعه و آبادانی نیشابور نداشته است، بلکه در این مدت با دنده عقب حرکت کرده است.

حجت اله شریعتمداری در خاتمه گفت:الحمدالله سه نفر از اعضای شورای کنونی برای دوره بعد نامزد انتخابات نشده اند و بر اساس شنیده ها چند نفر از اعضای شورا در هیات اجرایی رد صلاحیت شده اند و طبق قانون 5 نفر از تعداد اعضای شورای شهر کاسته شده است به این ترتیب امیدواریم تعدادی هم در هیات نظارت بر انتخابات رد صلاحیت شوند و الباقی اعضا را هم مردم با ندادن رای، رد صلاحیت کنند تا هیچ یک از اعضای ناتوان کنونی در دوره بعد شورای شهر حضور نداشته باشند.

#1 عطف به: شورای شهر نیشابور گریپاژ کرده است!

avatar
دلسوز نیشابور - پنج شنبه 31 فروردین 1396  

سلام
همشهریان عزیز
همه شما شاهدید شورای شهر در هیچ دوره ای برنامه کاری منسجمی نداشته است. آقایان و خانمها وقتی اعضای شورای شهر تحصیلات عالیه در حوزه های مرتبط نداشته باشند نباید توقع این را داشته باشیم بدانند چکار باید بکنند. و یا اینکه از روی دلسوزی کار را اشتباه یا نابخردانه انجام می دهند.
بنده چند سال است از طریق همین سایت روزنه نظرات و مطالب شهر را می خوانم. حقاً در اکثر موارد نوعی ناآگاهی نسبت به مسائل دیده ام. متاسفانه به جرات می توانم بگویم آنهایی که داعیه شورای شهر را دارند از همین ناآگاهی استفاده می کنن و این چیزی است که امروز ثمره آن را می بینیم.
معیار انتخاب شما سه گزینه تخصص، تجربه و تعهد باشد. یادتان نرود این سه بر هم تاثیرگذارند. به نظر بنده تخصص مهم ترین مولفه است. مرحوم چمران نیز می گفت کسی که تخصص نداشته باشد و مسئولیت بپذیرد در حقیقت تعهد هم ندارد. بنابراین بگردید ببینید چه کسی تخصص عالیه مرتبط دارد. ببینید کدام یک دکتری یا سایر مدارک از دانشگاه معتبر دولتی دارند. حقاً این افراد زحمت زیادی را کشیده اند تا به این درجه نائل شده اند.
برای تاکید بیشتر باز خدمتتان عرض کنم امروز کشور نیازمند افراد متخصص است. برای مثال؛ اگر یادتان باشد اوایل انقلاب انتخاب مسئولین کشور بر اساس تعهد آنها بود. اما چرا؟ چون در آن زمان تازه انقلاب شده بود و ترس این بود که انسانهایی غیر متعهد به انقلاب روی کار آیند. اما امروز الحمدالله کشور در امنیت کامل است. امروز نیازمند افراد متخصص هستیم تا نیشابور را بسازند. (البته تعهد آنها هم تایید شده است)
بنده واقعاً خسته شده ام از اینکه همیشه و همه وقت داد این را سر می دهیم که نیشابور عقب افتاده است. آن کار باید انجام شود و این کار نباید انجام گیرد. برادران و خواهران گرامی الان وقتش هست تا با انتخاب نامزدهای شایسته نیشابور را در مسیر پیشرفت و آبادی قرار دهید.
نکته آخر اینکه اگر شما امروز تلاش نکنید و به دنبال کاندیدای اصلح نباشید فردای روز هم منفعتی نخواهید برد. این یک قانون است که در اقتصاد به آن هزینه -فایده می گویند. بنابراین اگر هزینه های یک انتخاب شایسته را امروز بپردازید، فردا از مزایای آن بهره خواهید برد. منظورم این نیست انتخابات قبیله ای برگزار شود. یعنی ملاک های اصلی که در بالا ذکر کردم مد نظر شما نباشد و آن نامزدهایی که برای عده ای نفع دارند انتخاب شوند.
بیاید با دید محدود به نیشابور لطمه نزنیم. حتی آنهایی که برای نامزدهایی تلاش می کنند که برای آنها منفعت دارند بعد از چندی که شخص مورد نظرشان رای آورد دیگر آنها را به یاد نمی آورد. متاسفانه این چیزی است که در سطح بزرگتر و حوزه نمایندگی مجلس نیز دیده می شود ولی عامه همیشه گول این را می خورند.
حرف برای گفتن زیاد است .از شما خواهشمندم یک انتخاب اصلح انجام دهید. تخصص را فراموش نکنید. نگذارید جو روی شما تاثیر داشته باشد . اینها از جمله حربه های انتخاباتی هستند که متاسفانه نامزدها به آن دامن می زنند. شخص برایتان هم نباشد، تخصص و تجربه و تعهد ملاک باشد. نیشابور ظرفیت و ومنابع طبیعی خوبی دارد اما همیشه گفته ام سرمایه انسانی و اجتماعی آن کم است. امروز انتخاب من و شما فردای نیشابور را می سازد
والسلام

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۳۷
۰۵:۲۲
۱۲:۳۱
۱۹:۴۱
۲۰:۰۱

آمار بازدیدکنندگان

۷
۸۸۳
۳۵۵۵
۹۱۸۷۲۷۰