تقویم اخبار

مهر 1398
ی د س چ پ آ ش
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

شورای فرهنگ عمومی نیشابورآماده دریافت نظرات مردم وکارشناسان است

 

مهم‌ترين هدف تشكيل شوراي فرهنگ عمومي، نظارت ، هدايت و انجام اقدامات به‌موقع براي ارتقا ، تقويت و بهبود فضاي فرهنگ عمومي در شهرستان نیشابوراست.

امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیشابوراظهارکرد: شوراي فرهنگ عمومي ازجمله نهادهاي مهم و موثري است كه وظيفه سياستگذاري، هدايت و نظارت بر فرهنگ عمومي جامعه را بر عهده دارد و مانند اتاق فكر همگاني است كه با حضور انديشمندان، صاحب نظران و مسئولين فرهنگي در جهت ارتقاي سطح فرهنگ عمومي جامعه تبادل نظر مي نمايند.

حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی گفت: در واقع اين شورا مكاني است كه با ايجاد وحدت رويه و هماهنگي فرهنگي في مابين دستگاه هاي مختلف و با تكيه بر آرمان ها و ارزش هاي معنوي و فرهنگي اسلامي نظرات افراد عضو؛ كه به عنوان كارشناسان ارشد حضور دارند، باعث همسويي و عدم مغايرت طرح ها و برنامه هاي مرتبط با فرهنگ عمومي در سطح جامعه مي شود.

وی خاطرنشان کرد:شناسنامه فرهنگی و مختصات فكری و فرهنگی یك جامعه كه رفتارهای قابل پیش بینی افراد را در بر می‌گیرد، در قلمرو فرهنگ عمومی تعریف می‌شود.

وی یادآورشد: در كشور ما عشق به اهل بیت (ع) یكی از مولفه های قدرتمند فرهنگ عمومی است و به عنوان نمونه، راهپیمایی زائرین اربعین ، راهپیمایی زائرین رضوی ،سالروز ورود حضرت  امام  رضا(ع) به نیشابوربه عنوان مولفه ای پرتوان در فرهنگ عمومی به شمار می‌رود، همچنین رفتار مردم در عزاداری محرم  یاعید نوروز مشخص و معین است و از همین رو در دایره این مفهوم تعریف می‌شود.

امام جمعه نیشابور عنوان کرد: ایرانیان مردمانی آزاده هستند و زیر بار زور نمی روند و در شرایطی كه دشمن مواضع خصمانه اتخاذ می كند، ملتی یكپارچه را تصویر می‌كنند كه ایستادگی جزو مولفه های قدرتمند فرهنگ عمومی آنهاست.

وی ادامه داد: بحث مصرف كالای ایرانی و حمایت از رونق  تولید تنها یك موضوع اقتصادی نیست بلكه خودباوری و توجه به هویت ملی در این موضوع به خوبی خود را نشان می‌دهد.

حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی تاکیدکرد: سرمایه های  اجتماعی، تفهیم فرهنگ گفت و گو و مفاهمه، اخلاق عمومی، زنان و خانواده، بهداشت و سلامت و نشاط اجتماعی، دین و فرهنگ، خرد ورزی و استدلال گرایی، ایثار و شهادت، مصرف فرهنگی، محیط زیست، معماری و شهرسازی، فضای مجازی، روح ملی ،آسیب‌های اجتماعی و... از سرفصل های تبیین شده در این شورا می باشد.

امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیشابورتصریح کرد:ما از همه مردم فرهنگ دوست نیشابور ،نخبگان ،اندیشمندان در خصوص اشاعه فرهنگ عمومی با عنایت به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری  می خواهیم هر طرح وپیشنهای دارند به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مستقر در اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  نیشابورتحویل دهند تا در صحن شورا طرح وتصمیم گیری شود.

سیدباقر میرعلمدار

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

ارتباط زنده نامزدهای انتخاباتی با مردم

مناسبت ها

فهرست وقایع ماه محرم الحرام

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۵۸
۰۵:۲۳
۱۱:۲۶
۱۷:۲۹
۱۷:۴۶

آمار بازدیدکنندگان

۱۶
۸۵۳
۱۹۲۰
۱۰۴۶۳۳۰۸