تقویم اخبار

آبان 1396
ی د س چ پ آ ش
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

 نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد

«نقشه مسیر پیشنهادی اصفهان - مشهد از طریق اصفهان - نایین - خور - بردسکن - نیشابور - مشهد به حدود 900 کیلومتر که نزدیک‌ترین راه می‌باشد. این راه نسبت به مسیر 1200 کیلومتری فعلی، حدود 300 کیلومتر نزدیکتر بوده و از نظر حفظ سرمایه ملی یعنی وقت و سوخت بسیار به صرفه است و دو قطب بزرگ صنعتی و جمعیتی کشور یعنی اصفهان و مشهد را بسیار به هم نزدیک می‌کند.» (منبع: وب‌نوشت جغرافیای شهرستان نیشابور)

در این مسیر پیشنهادی؛ مشهد از طریق رشته‌کوه بینالود (به واسطه یکی از دو مسیر پیشنهادی «طرقبه - درود» یا «شاندیز - خرو») به مسافتی در حدود 90 کیلومتر، به شهر نیشابور می‌رسد (البته میتوان از مسیر 120 کیلومتری موجود نیز استفاده کرد)- ادامه مسیر با مسافتی در حدود 190 کیلومتر با عبور از بخش‌های میانجلگه (دقیقا در مسیر کفکی بهفدیشه) و بخش ششتمد (در مسیر سنگرد) به روستای درونه در 52 کیلومتری غرب شهرستان بردسکن (مسیر جایگزین: جاده نیشابور – کاشمر - بردسکن)؛ و سپس با ایجاد جاده‌ای به مسافتی در حدود 240 تا 260 کیلومتر به شهر خور در شمال شرقی استان اصفهان می‌پیوندد. مسیر کنونی دسترسی درونه بردسکن به خور، از طریق طبس می‌باشد که مسافت 402 کیلومتری را پشت سر می‌گذارد. از شهر خور (مرکز شهرستان خور و بیابانک) با ادامه مسیر در جهت شرق و متمایل به جنوبی، با گذر از چوپانان، انارک و نائین، سرانجام،  شهر اصفهان در دسترس قرار می‌گیرد.// نیشابور، سرزمین بینالود - http://binalud.blogsky.com/1396/08/06/post-242

#1 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
جمال آبادی - یک شنبه 21 آبان 1396  

موافقت عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی با درخواست حسین مقصودی نماینده سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن مبنی بر لحاظ کردن پروژه احداث جاده سبزوار - روداب - اصفهان و احتمال ارتقای راه و شهرسازی سبزوار به اداره کل با ساخت این جاده به عنوان ششمین جاده شریانی منتهی به سبزوار
متن نامه:

باسمه تعالی
جناب آقای دکتر آخوندی - وزیر محترم راه و شهرسازی

سلام علیکم. با سلام و صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص)
با احترام به استحضار می رساند که احداث جاده سبزوار - روداب - طرود - نائین - اصفهان، می تواند با کاهش ۱۱۵ کیلومتری مسیر مشهد - اصفهان و همچنین کاهش بار ترافیکی جاده مشهد - تهران و جاده مشهد - طبس - اصفهان،
نقش آفرینی گسترده ای نماید و همچنین گذر این جاده از منطقه محروم روداب که به علت خشکسالی های متعدد و پراکندگی بالای جمعیت، دچار عقب ماندگی نسبت به مناطق همجوار شده، باعث مهیا شدن زمینه رونق اقتصادی می گردد. قبلاً از بذل عنایت حضرتعالی کمال تشکر را دارم.

حسین مقصودی، نماینده سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس

هامش نامه عباس آخوندی - وزبر راه و شهرسازی:
جناب آقای مهندس امینی، رسیدگی و در بودجه ۱۳۹۷ که در آذر ۹۶ به مجلس می رود، لحاظ گردد. ۳/آبان/۱۳۹۶

عزیزان دقت نمایید که احداث این جاده فقط نیاز به ۲۲۰ کیلومتر جاده سازی دارد اما در عوض حدود ۱/۵ ساعت مسیر مشهد - اصفهان را کاهش می دهد. اما احداث جاده نیشابور - اصفهان نیاز به ۹۰۰ کیلومتر جاده سازی خواهد داشت که قطعا نسبت به سبزوار - اصفهان برای دولت به صرفه تر نخواهد بود.

#2 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
احمد - یک شنبه 21 آبان 1396  

سلام. ما بایستی به دنبال تعریف محورهای جاده ای مبتنی بر جغرافیای خود باشیم، پیشنهاد شما مستلزم هزینه های بسیار هنگفت و عبور از کوهستانهایی هست که احداث هر کیلومتر آن میلیاردها تومان هزینه خواهد داشت.
پس بیایید و همتی کنید تا اولویت طرح احداث جاده نیشابور-مشهد از دل رشته کوههای بینالود را بصورت همگانی مطالبه کنیم تا این طرح استراتژیک در آینده نزدیک ولو با سرمایه گذاری خارجی عملیاتی شود. و اما در خصوص جاده مشهد-اصفهان بایستی گفت که سالیان مدیدی هست که جاده روداب-احمدآباد-طرود با دویست کیلومتر جاده سازی در مسیر هموار و کم هزینه روداب-طرود، ( و نه کوهستان و رشته کوههای مرتفع حدفاصل بینالود و رشته کوههای کوهمیش) در حال پیگیری و انجام مطالعات و سایر مراحل کاری خود هست و امیدواریم که به نتیجه رسانیده شود تا هم مردمان منطقه مسیر و هم مردمان واقع در حوزه مرکزی و شمالشرق کشور و صدالبته نیشابوریهای عزیز نیز بهره آنرا نصیب برند. انشاءالله.

#3 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
علوی - دوشنبه 22 آبان 1396  

جناب جمال ابادی سبزواری! (نوسینده وبلاگ تفرقه انگیز گل زیره!) شما لطفا اظهار نظر نکن!. از دیدگاه متعصبانه شما و امثالهم فقط سبزوار باید رشد کند و نیشابور سهمی ندارد! نمیدانم چرا هروقت صحبت از نیشابور میشود شما سر و کله ات پیدا میشود! براستی دنبال چه هستی؟؟؟ بس کن دیگر. دست شما خیلی وقت است پیش نیشابوریان رو شده است. عرصه سیمرغ جای شما نیست

#4 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
صبا - دوشنبه 22 آبان 1396  

سلام به آقای حمیدرضا جمال‌‌آبادی، شهروند سبزواری محصل در زاهدان. ایشان از شخصیت‌های برجسته جنبش تولید محتوا و سیاست رسانه‌ای دیار پرافتخار سربداران هستند. یکی از بزرگترین دستاوردها و شاهکارهای ایشان وبلاگ گل زیره است که به اتفاق شاعر برومندی، در آن به تولید محتوا و سیاست رسانه‌ای می‌پردازند.

قبل از شروع بحث، از دانشجومعلم استاد، جناب جمال‌آبادی فخرآفرین، یک سوال دارم که خواهش میکنم با آن استدلال منحصر به فردشان که در وبلاگ گل زیره و سایت اسرارنامه و چند جای دیگر (نام و نشانشان بماند برای بعد ...) قلم‌فرسایی می‌کنند بفرمایند: شما که با آن بی‌ادبی موذیانه در وبلاگ گل زیره، هم‌استانی‌هایتان و مردمی که حتی روحشان از وجود افرادی با تفکرات عجیب و نامتعارفی مثل شما باخبر نیست توهین می‌کنید، چطور این افاضاتتان را آورده‌اید و در پورتال روزنه که متعلق به همین مردمی است که به آنها توهین و ناسزا گفته‌اید، مطرح می‌کنید؟!
آقای حمیدرضا جمال‌آبادی، در کتاب‌های تاریخ، مرام و منش بعضی عیاران در دوره سربداران، جوانمردی و سرافکندگی و خاکساری پس از تقصیر را متجلی می‌کردند. آیا شما و شاعر برومندی و ... که آن دوره تاریخی را معادل یک تمدن تلقی می‌کنید اینقدر متمدن هستید که بر روی سفره‌ای که نشسته‌اید و دارید از طریق آن، حرفتان را می‌زنید. در مقابل صاحب همین سفره، که جزئی از مردم نیشابور و رسانه مردم نیشابور است، بخاطر ظلمی که با بدگویی‌ها و اهانت‌های چندین‌ساله‌تان به این مردم کرده‌اید، عذرخواهی و شرمساری کنید! آقای حمیدرضا جمال‌آبادی، نشان دهید که ننگ و عار را می‌شناسید.

اما در مورد حرف‌های شما:
- فاصله مستقیم هوایی شهر سبزوار با طرود، بیش از 252 کیلومتر است نمیدانم این 220 کیلومتر جاده‌سازی را از کجا آورده‌اید؟

- نقشه‌ها را ببینید تصاویر ماهواره‌ای را ببینید به منطقه بروید و بررسی میدانی بفرمایید خواهید دید که مسیر سبزوار - روداب - طرود یک مسیر کاملا بیابانی و خشک و بی آب و علف است و از دل کویر مرکزی ایران می‌گذرد در دویست کیلومتر آخر مانده تا طرود، حتی یک آبادی وجود ندارد؟! آن 50 کیلومتر باقیمانده هم که وضعیتش مشخص است. ما به یک فاصله 250 کیلومتری مواجهیم که در بین آن حتی یک نقطه شهری وجود ندارد، یک نقطه شهری که چه عرض کنم، حتی یک نقطه وجود ندارد که جمعیت آن به 5000 نفر برسد!

برای اینکه متوجه شوید 250 کیلومتر یعنی چه، تصور کنید که فاصله بین شهر سبزوار و نیشابور، 100 کیلومتر است تازه این صد کیلومتر، مسکونی است نه بیابان بی آب و علف! برای اینکه سایر دوستان هم بتوانند این مسیر را ملموس‌تر تصور کنند جاده سبزوار به شاهرود حدود 250 کیلومتر است. همه از این جاده به سمت مشهد یا تهران رفته‌اید طاقت‌فرساترین و حوصله سر بر ترین جاده قسمت جاده تهران مشهد همین قسمت 250 کیلومتری است. حالا در نظر بگیرید که منطقه جاده سبزوار-شاهرود، به مراتب خوش آب و هواتر و آبادتر و به شکلی غیر قابل مقایسه مسکونی‌تر از جاده شریانی آقای حمیدرضا جمال‌آبادی است!

این پروژه، حداقل در ظاهر کار، یک پروژه در راستای منافع ملی نیست بلکه بیشتر اهداف محلی در آن برجسته است. به قول جمال‌آبادی: "ششمین جاده شریانی سبزوار"
یادآوری: اگر آقای جمال‌آبادی این بحث را مطرح نمی‌کردند اصلا نیازی به مطرح کردن چیزهایی که در بالا نوشتم وجود نداشت. در مقابل غرض، نباید سکوت کرد.

به امید خدا در فرصتی دیگر، و در ادامه همین نظرات، ابعادی دیگری از موضوع این مسیر را که به نظرم میرسد عرض خواهم کرد.

#5 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
صبا - دوشنبه 22 آبان 1396  

احمد عزیز.
سلام علیکم برادر

کلا با حرفهای شما موافقم هر چند یک‌ جاهایی هم انتقاداتی دارم. موافقم که بیاییم و همتی کنیم تا اولویت طرح احداث جاده نیشابور -مشهد از دل رشته‌کوه‌های بینالود را بصورت همگانی مطالبه کنیم تا این طرح استراتژیک در آینده نزدیک ولو با سرمایه‌گذاری خارجی عملیاتی شود. این جاده اگر از طرق کوهستان بینالود به مشهد ایجاد شود مسیر 120 کیلومتری فعلی فعلی به نزدیک 70 تا 90 کیلومتر کاهش می‌یابد یعنی تهران، آذربایجان و همه ایران به مشهد نزدیکتر می‌شود. اما این توجیه مناسبی برای ایجاد یک جاده از منطقه بیابانی و تقریبا غیرمسکون و در حالی خالی از سکنه شدن (به علت شرایط نامناسب اقلیمی و آب و هوایی بیابانی) روداب به طرود نیست. این فقط می‌تواند یک توجیه باشد برای بهتر کردن موقعیت مواصلاتی شهر سبزوار. به قول آقای جمال‌آبادی تولیدگر محتوا و سیاستمدار رسانه‌ای بوالعجب و وا اسفا!!!: "ششمین جاده شریانی منتهی به سبزوار"

شما اگر بدنبال توسعه منطقه هستید بیایید روی این فکر کنیم که اگر جاده کفکی - فدیشه - شامکان به جاده سبزوار - بردسکن متصل شود ما هم ارتباط جاده‌ای پابدار بین بخش ششتمد سبزوار و میانجلگه نیشابور ایجاد کرده‌ایم که ان شاءالله این 2 تا بخش شهرستان شوند، همین کار خوب ما و شما، زیرساختی خواهد بود تا این شهرستان‌ها، قوی‌تر و غنی‌تر کار خود را شروع کنند. خودخواهی هم نکرده‌ایم که بخاطر منافع یک نقطه از کل این منطقه بزرگ، با صرف منابع ملی، مسافر و زائر بخت‌برگشته را از آن بیابان برهوت عبور دهیم!

در ضمن اینکه چون ادامه این جاده کفکی- شامکان - جاده 87 (سبزوار - بردسکن) از شهرستان بردسکن می‌گذرد، کمکی هم به تقویت موقعیت مواصلاتی بردسکن کرده‌ایم. خودتان هم بهتر می‌دانید که هم جاذبه‌های گردشگری و هم وضعیت اقلیمی و هم جمعیت و هم پتانسیل توسعه این منطقه میانجلگه - ششتمد - بردسکن از منطقه بیابانی روداب و ... به مراتب، بهتر و بیشتر و اقتصادی‌تر است.

حالا این را هم لحاظ بفرمایید که از فدیشه یک جاده می‌رود به سمت عشق‌آباد و از آنجا باز یک جاده می‌رود به سمت باقریه و همایی و کدکن. یعنی با اتصال پایدار فدیشه میانجلگه به شامکان ششتمد، ارتباط این دو منطقه را با منطقه کدکن (در ادامه: رباط‌سنگ و تربت حیدریه) که بخش کدکن، خودش هم قابلیت شهرستان شدن را دارد، ایجاد کرده‌ایم. یعنی سه تا منطقه مهم ششتمد، میانجلگه و کدکن که تا امروز در حاشیه بوده‌اند با این اتفاق خوب و همکاری ما به اصل متن، برمی‌گردند.

من مطمئنم که اگر همه مسائل و قابلیت‌ها و ابعاد منطقه، برای وزارت راه و ترابری تشریح شود، آن وزارتخانه هم بودجه و اعتبارات ملی را که از محل فروش نفت و منابع ملت شرف ایران بدست می‌آید در یک جایی خرج می‌کند که بیشترین منفعت برای تاثیرگذاری مفید بر روی معیشت بیشترین جمعیت داشته باشد. ما رفاه و تقویت معیشت را برای همه مردم منطقه می‌خواهیم و نه فقط یک شهر خاص مثل نیشابور و سبزوار و .... لطفا بیایید اینطور فکر کنیم.

جناب آقای مقصودی هم قطعا گوشه‌چشمی به آینده توسعه ششتمد دارند و حتما دلسوزی می‌کنند و کمی از تلاشهایشان را به بهبود موقعیت مواصلاتی منطقه جنوبی حوزه انتخابیه‌شان یعنی بخش ششتمد و بهتر شدن معیشت مردم بخش ششتمد که جمعیتش 2 برابر بخش روداب است صرف می‌کنند. منطقه ششتمد واقعا بااستعداد است چه انز نظر اقلیمی و چه از نظر سرمایه انسانی و چه از نظر گردشگری. واقعا حیف است.

فقط اگر به جاذبه‌های گردشگری ششتمد نگاه کنیم، این استعداد که کمتر به آن توجه شده است، کاملا خودش را نشان می‌دهد. بخش ششتمد با داشتن چاذبه‌های گردشگری فراوان مثل شهر زیبا و سرسبز ششتمد (زادگاه و آرامگاه استاد ابوالحسن بیهقی تاریخنگار و خاستگاه عالم ربانی حاجى ميرزا محمدباقر شريعتمدار)، درخت کهنسال کیذقان، بافت پلکانی زیبای روستای تندک، مناظر کوهستانی زیبای کوه‌میش، روستاهای کوهپایه‌ای چشم‌نوار، امامزاده یحیی روستای عزیزآباد، امامزاده شاهزاده ابوالقاسم، دریاچه و سد سنگرد و ... واقعا شایسته توجه بیشتر از اینهاست. این جاده که به شکل پایدار خود برسد، شهرستان ششتمد مخاطب گردشگر نزدیک به نیم‌میلیونی نیشابور، فیروزه، کدکن و حتی مشهد و شرق خراسان رضوی (با جمعیت چند میلیونی) (بخاطر دسترسی راحتی که ایجاد می‌شود) خواهد بود.

در حال حاضر، ششتمد یک راه اصلی برای ارتباط با خارج از محدود خود دارد (از شمال به شهر سبزوار و از جنوب به شهر بردسکن) و در واقع برای مناطق بزرگ جمعیتی مثل نیشابور و مشهد، در یک نقطه کور دسترسی قرار دارد؛ آن وقت، چطور انتظار داریم که علی‌رغم این جاذبه‌های گردشگری خوب، این منطقه بتواند گردشگری و اقتصاد خود را رونق بدهد وقتی که کاری برای دسترس‌پذیری مفید به آن نشده است؟!

این جاده برای ششتمد موقعیت مواصلاتی ایجاد می‌کند. حالا اگر موضوع را در ابعاد بزرگتری ببینیم و تصور کنیم که این بخش در مسیر بزرگراه اصفهان به مشهد است. ششتمد متحول خواهد شد چرا که با جاذبه‌های گردشگری و اقلیم خوبی که دارد در مسیر پرتردد 2 کلانشهر شمال شرق و مرکز کشور، توقفگاه مسافران و زائران خواهد بود در ضمن اینکه با فاصله خیلی کم در شمال هم به شهر مهم سبزوار دسترسی دارد.

آقای احمد! ما اگر مسیر بزرگراه اصفهان - مشهد را از این منطقه پیگیری کنیم همه این دستاوردهایی که برای ششتمد عرض کردم به نوعی دیگری و هر یک به فراخور خود، برای میانجلگه و بردسکن و شهرستان‌ها و بخش‌های اطراف مسیر در جنوب غربی استان خراسان رضوی هم خواهد بود.

به امید خدا در فرصتی دیگر، و در ادامه همین نظرات، ابعادی دیگری از موضوع این مسیر را که به نظرم میرسد عرض خواهم کرد.

#6 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
احمد - دوشنبه 22 آبان 1396  

خانم صبا.
ضمن اینکه من به عنوان یک سبزواری شیوه مواجهه آقای جمال آبادی را صحیح نمیدانم، همانطوریکه مواجهه خانم چنارانی را صحیح نمیدانستم ولی خواستم بگویم که مطلب شما کاملاٌ اشتباه میباشد. زیرا فاصله روداب به احمدآباد و سپس به طرود جمعاً 220 کیلومتر میباشد. بعبارتی دیگر با احداث این جاده که مسیرهای روستایی آن آغاز شده است و قسمت قابل توجهی از مسیر که حدفاصل روستاهای مسیر میباشد (فیمابین روداب به احمدآباد) آسفالت نیز گردیده است ،و با اجرای کامل این پروژه، دقیقاً فاصله مشهد به اصفهان 150 کیلومترکوتاهتر میگردد. البته در مقاله بالا مسیری مطرح شده که از اراضی دق میگذرد و اصولاً چنین زمینهایی قابل جاده سازی نمیباشد و موضوع دیگری که شما اشاره کردید کویری بودن جاده هست.
خانم صبا، شما که نقشه هوایی مسیر را تعریف میکنید آیا ندیده اید که کل طبیعت این قسمت از جغرافیای ایران کویر میباشد؟ مگر شما نمیدانید که تمامی جاده های منشعب از جندق (در همان کویر اصفهان) ، اعم از مسیر مستقیم به گرمسار، و مسیر مستقیم به سمنان، و مسیر مستقیم معلمان و دامغان ، و مسیر مستقیم طرود و شاهرود، همگی کویری محض میباشند؟ و آیا شما نمیدانید که همین جاده کویری که در همه شهرستانهای استان سمنان با جاده ای جداگانه تعریف شده است اگر در مسیر طرود به روداب سبزوار مورد بهره برداری قرار گیرد شما 150 کیلومتر کمتر در کویر تردد خواهید کرد؟ آیا چون مسیر منتهی به سبزوار است شما باید برآشفته شوید و بگویید کویری هست؟ . لطفاً قدری منصف باشید. واما نکته آخر اینکه بیاییم از کپی برداری طرحها و پروژه های یکدیگر دست بکشیم. متأسفانه اخلاق بسیار ناپسندی در بین برخی دوستان نیشابوری شکل گرفته که به محض طرح موضوعی خاص، آنرا شبیه سازی نموده و مطالبه مینمایند که چنین رفتاری درخور شأن تاریخ و گذشته این کهن شهر نمیباشد و شاید رفتار آقای جمال آبادی و امثالهم عکس العمل رفتارهای تقلیدی شماست.
بهر تقدیر عذرخواهم از صراحت و شاید هم جسارتم . پوزش میطلبم و انشاءالله امیدوارم که ما هرکدام باتوجه به جغرافیای طبیعی خود ، خواسته هایمان را شکل داده و درخواست نماییم (همچون احداث جاده نیشابور-مشهد از دل کوههای بینالود با ضرورت و الزام وزارت راه و شهرسازی به جذب سرمایه گذار خارجی) درغیر اینصورت حسدها و بغضها جای همه آبادانیها را خواهد گرفت و هیچ کدام از ایندو شهر روی توسعه را نخواهند دید.

#7 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
جمال آبادی - دوشنبه 22 آبان 1396  

باسلام خدمت اقای علوی نیشابوری عزیز

اولاً که باید بگم خیلی خودخواهانه حرف می زنید. یعنی بنده چون سبزواری هستم حق اظهارنظر و تحلیل درباره هیچ مسئله ای ندارم؟؟؟ لطفا دید خود را اصلاح بفرمائید و خود را کدخدای مردم خراسان تصور نکنید که یک روز به سبزوار، روزی به گناباد و شهرهای دیگر استان حسادت و توهین می کنید.

دوماً وبلاگ گل زیره در معدود جاهایی که درباره نیشابور صحبت به میان آورده، حقایق این شهر را به تصویر کشیده خواهد خوشایند مردم نیشابور باشد یا نه. مسایلی مانند رفتار سخیف خانم چنارانی، عقب ماندگی نیشابور در بسیاری از زمینه از سبزوار مانند فرودگاه، بهداشت و درمان، ورزش، آموزش عالی، شهرستانهای اقماری، و...

سوماً این دید امروز در میان نیشابوری ها بیشتر نمود دارد. که کاملا به داشته های سبزوار حسادت میکنند. نمونه اش بخاطر اورژانس هوایی چه جنجالی به پا کردید یا ارتقای بخشهای سبزوار به شهرستان. نیشابور اگر توانایی پیشرفت دارد، خود پیشرفت کند نه با حسادت به داشته های سبزوار

چهارماً همانطور که گفتم سعی کنید خود پیشرفت کنید نه با سرقت ایده ها و طرحهای شهرهای همسایه. طرح جاده سبزوار - اصفهان سالهاست که مطرح بوده و مطالعات آن انجام شده و در بودجه ۹۷ هم گنجانیده میشود چه شما بخواهید و چه نخواهید. بله من بقول شما سر و کله ام پیدا میشود تا از منافع سبزوار دفاع کرده و نگذارم کارشکنی نیشابوریها، مانع از پیشرفتمان شود که این برای شما خوشایند نیست.

در ضمن خیلی به خود مغرور نشده و توهین نفرمایید. شهر خود عرصه سیمرغ و بنده ...... نخوانید. بجای اینکارها سعی کنید به ارتقای زیرساختهای شهر محصور خود بپردازید.

دست حق یارتان

#7.1 عطف به: عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
حامد - سه شنبه 23 آبان 1396  

شما لطفا دلتون برا سبزواربسوزه لازم نیست با تخریب بقیه شهر ها خودتون رو بالا بکشید .

#8 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
یه یازدهمی - سه شنبه 23 آبان 1396  

متاسفم برای شما آقای جمال آبادی
نمیدونم چرا هر وقت حرف از نیشابور می شه
دلتون می خواد بیاین و فقط تفرقه بین دو شهرستان
ایجاد کنین!
بد نیست طرز تفکر تون رو تغییر بدین ایجاد دو دستگی
و اختلاف اونم تو کشور ی مثل ایران که همه چیزش
بخاطر اتحاد بین مردم است و همه دشمنان ایران از
این اتحاد ترس دارن ، اصلا عاقلانه نیست.
اینو یادتون باشه که مهم تر از نیشابور و سبزوار
ایرانه و ایرانی

#9 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
صبا - سه شنبه 23 آبان 1396  

بردارم جناب آقای احمد.
سلام.
برای پرهیز از تطویل مطلب، قسمت اول صحبت شما را می‌پذیرم هر چند انتقادات جدی هست.

لطفا نظرتان را درباره اینکه جاده کفکی- فدیشه - شامکان - تقاطه جاده 87، بفرمایید. نظرتان درباره استعدادهای بخش ششتمد که به آن بی‌مهری می‌شود چیست؟! سهم مردم ششتمد و میانجلگه از توسعه چیست؟ توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم این منطقه، آیا به زیرساخت نیاز ندارد؟ چرا شهرهای بزرگی مثل سبزوار و نیشابور و ... جاده‌های شریانی مواصلاتی را طوری طراحی می‌کنند که بخش‌هایی مثل ششتمد و میانجلگه، همیشه طفیلی آن‌ها باشند؟! آیا اگر بخش روداب، برای شهر سبزوار، موقعیت مواصلاتی ایجاد نمی‌کرد آیا باز هم انگیزه‌ای برای این پیگیری‌ها وجود داشت؟ لطفا منصفانه و شفاف پاسخ دهید.
(این موضوع، مصداق‌های بسیار ملموس‌تری در منطقه دارد اگر تمایل دارید بحث را باز کنم)

برداشت شما در مورد شبیه‌سازی و این طور حرف‌ها، کاملا بی‌مورد است نیشابور، از قدیم (با اسناد و مدارک معتبر و مکتوب و مکرر تاریخی) محل تقاطع شش راه مواصلاتی عمده بوده است آن هم نه در این دوران، در دورانی که خراسان، قطب تمدن جهان بود آیا نیشابور، اجازه دارد موقعیت مواصلاتی هزاران‌ساله خود را احیا کند؟!

موقعیت جغرافیایی، هندسی، فرهنگی و تاریخی نیشابور در خراسان به نحوی است که می‌تواند با همه مردم خراسان، منافع مشترک عمیق و فراوان داشته باشد. حتی با جاده بیابانی روداب-طرود هم نیز منافع مشترک دارد بالاخره آن جاده، قرار است از نیشابور رد شود. اما حرف ما چیز دیگری است ما می‌گوییم منابع ملی و پول نفت‌ خام فروشی این ملت، در جایی هزینه شود که بیشترین منفعت و رفاه را برای بیشترین تعداد هموطنانمان داشته باشد. این موضوع، شرافتا از عقل و انصاف به دور است که می‌فرمایید شبیه‌سازی و کپی‌برداری شده است.

جناب احمد، شما که اینقدر منطقی و بزرگوار هستید، با تکرار سخنان نوباوگانی که خیال می‌کنند دارند "کاری" می‌کنند، این حرف‌های پر از بوی غرض را وارد حرفهای خوبتان نکنید. همین الان به وبلاگ گل زیره آقای جمال‌آبادی آدم‌برفی‌ساز، یک سری بزنید که ببینید حیف است از شما که حرف‌های این جماعت ناروای خودپرست تفرقه‌انداز را نادانسته، تکرار کنید.

لطفا این دستاویز را که چند سال است سایت دورو و موذی اسرارنامه دارد در وب تبلیغ می‌کند کنار بگذارید به برومندی، همفکران و اعضای حرمسرایش بگویید همین آخر هفته، فرصت خوبی است به یکی از گورستان‌های اطراف شهر سری بزند و به چشم خود ببیند سنگ‎قبرهایی که بر روی آنها نوشته شده است تاریخ تولد: 1267 (به عنوان مثال) و حالا آنها زیرخاکند. دیر یا زود، نوبت ما هم می‌رسد. قرار نیست چیزی را با خود ببریم! از آن دسته نباشیم که فقط مرگ، این جهان و مردمان آن را از آزارشان، رها می‌سازد.

آقای احمد! یک سال و دو سال نیست که داریم می‌بینیم. هر وقت در مقابل منطق و سند و مدرک، سرشان افکنده شد، رفتند و در جای دیگر بدگویی و جوسازی کردند. این‌ها واقعا خیلی به مردم سبزوار و نیشابور، مخصوصا نیشابور مدیونند.

لطفا عمیقا به این موضوع فکر کنید: اینها بخاطر همه بی‌تدبیری‌ها و آزارهای پنهان و آشکاری که به این مردم رسانیده‌اند به همه مردم نیشابور و سبزوار، مدیونند. اگر بلد نبودند نباید وارد این گود می‌شدند و اگر اشتباه کردند باید متمدنانه عذرخواهی می‌کردند در ساحت شریف و بی‌ریای مردم سبزوار و نیشابور.

آقای حمیدرضا جمال‌آبادی!
متاسفم و نگرانم برای آن نسلی که قرار است مربی‌اش شما باشی. از شما توضیح خواستم درباره رفتارت، و شما رفتی دوباره حقارت را روی دیوار وبلاگت پراکندی؟! امیدوارم همین بزک ناچسب فرهنگی بودن که بر روی خودت کشیده‌ای تاثیری بگذارد و روزی بفهمی، وقتی که داری درباره جمعیتی نیم‌میلیون نفری از مردم شهرستان همسایه‌ات و از هموطنانت صحبت می‌کنی، مرد باشی و خودت را مسولانه در ساحت شرف و آرام و بی‌ریای همین مردم ببینی! بیش از هر کس دیگری، دست حق یار خودت باشد که بتوانی روزی به نعمت فهمیدن ننگ و عار نائل شوی.

مرد حسابی! شما درباره در و دیوار و آجر و بتن صحبت نمی‌کنی، درباره یک جامعه درباره نزدیک به نیم میلیون نفر انسان حرف می‌زنی! میفهمی آقای دانشجومعلم محصل در دانشگاهِ ...؟

#10 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
صابریان - چهارشنبه 24 آبان 1396  

جالب است برخی هم استانی های سبزواری کاهش ۱۵۰ کیلومتری راه مشهد_اصفهان را از مسیر سبزوار توجیه پذیرتر از کاهش ۳۰۰ کیلومتری از مسیر نیشابور می دانند!!! و بعد ما نیشابوری ها را به حسادت و هرچیزی که دلشان میخواهد متهم میکنند!!!
ما با پیشرفت سبزوار شما مخالف نیستیم اما اجازه نخواهیم داد جایی که حق ما بیشتر است، حق ما را بیش از این ضایع کنید

#11 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
حجت - چهارشنبه 24 آبان 1396  

سلام به همه دوستان
طرح فوق کمی اصلاح شود بهتر است. با توجه به بزرگراه حرم تا حرم اگر از کفکی که محل بزرگراه حرم تا حرم در نیشابور است به درونه و بعد خور وصل شود، در این صورت فاصله ها به قرار زیر خواهد شد:
مشهد به کفکی 150 کیلومتر معادل 1 ساعت و نیم
کفکی به درونه معادل 250 کیلومتر معادل 2 ساعت و نیم
درونه به خور اصفهان معادل 160 کیلومتر حدود 1 ساعت و نیم.
در مجموع به 410 کیلومتر مسیر احتیاج است و زمان مشهد به اصفهان نیز به 6 ساعت کاهش می یابد.
پایدار باشید

#12 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
احسان - چهارشنبه 24 آبان 1396  

دوستان عزییز پولی برای ساخت هیچ کدوم از این جاده ها وجود نداره.چرا الکی با هم بحث می کنید و کدورت ایجاد می کنید.

#13 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
omid - پنج شنبه 25 آبان 1396  

به دلیل همین بیابانی بودن مسیر بود که مسیر تهران سبزوار خوشاب چکنه قوچان را به بزرگراه محور قوچان- بام- اسفراین- سنخواست- جاجرم- میامی تغییر دادند و الان هم در دست احداث است.
این هم آدرسش
http://mashhadomran.ir/ar/item/2219-2219.html
خط آخرش رو بخونید لطفا

#14 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
صبا - پنج شنبه 25 آبان 1396  

سلام. اینکه رقابتی ژئوپلیتیک بین شهرهای همجوار مثل نیشابور و سبزوار وجود دارد و این دو شهر از شهرهای بسیار مهم خراسان امروز هستند، تردیدی نیست. رقابت ژئوپلیتیک، در یک جا تضاد منافع دارد و در جای دیگر اشتراک منافع. این مسائل را باید مسولان و سیاستمداران از روش و با زبان مخصوص خود، به پیش ببرند و بصورتی مسالمت آمیز مدیریت کنند. این، روند منطقی و درست مدیریت و سیاستگذاری منطقه است.

اما اینکه چند جوان خام و احساساتی و ظاهرا کم اطلاع، احساس مسولیت کنند (یا این احساس مسولیت به آنها داده شود!) که ناجی وطن شوند بیایند مسائل را حل کنند و حتی (برای تاثیرگذاری بیشتر بر افکار مردم) دشمن فرضی برای وطن، تعریف کنند! نتیجه اش می شود سایت اسرارنامه با وبلاگ اقماری گل زیره که چند سال است دست به کار شده اند!

### آیا مسولان محلی و سیاستمدارن شهرستان عزیز سبزوار در فعالیت سایت برساخته از احساسات مبهم و عوامانه "اسرارنامه"، در طراحی و تداوم ایجاد این فضای بد انگ زنی و تنش زایی در محیط مجازی منافعی دارند؟

### آیا این سایت کارهایی انجام می دهند که مسولان محلی سبزوار در فضای رسمی و شفاف و جوانمردانه نمیتوانند انجام دهند؟

### این کارها چیستند که در فضای رسمی و رایج نمیتوان انجام داد و باید به یک سایت مثل اسرارنامه واگذار شود؟ تحریک احساسات مردم شهرستانهای همسایه و کشاندن مردم به فضای رقابت در راستای اهداف و رویاهای برخی سیاستمداران محلی؟ برجسته کردن نقاط ضعف یا کمتر کار شده رقیب به منظور ضعیف نشان دادن وی؟ تخریب نام و چهره فرهنگی و توانمندیهای رقیب با دستاویز قرار دادن رویدادهای سیاسی روزمره و یا اشتباهات فردی؟ باب کردن و شایع کردن فضای توهین و بدگویی مردم به یکدیگر به منظور غیر قابل اصلاح نشان دادن وضعیت و ایجاد انتزاعی احساس ضرورت منفک کردن منطقه مورد نظر این سیاستمداران محلی از استان؟

تشکیل استانی: بنا شده بر تقلب و پنهانکاری و تجاوز به حریم و تضییع حقوق و آبروی همسایه!

این همه سایت خبری در شهرستانهای سبزوار و نیشابور فعالیت میکند چرا فقط اسرارنامه، گاو پیشانی سفید چموش و موذی فضای رسانه ای خراسان است؟ آیا مسولان محلی که با گرداننده این سایت ارتباطاتی دارند، نقشی در طراحی انگهایی مثل حسادت، تکبر، ستیزه جویی و ... دارند؟
چرا سایتی که با توجه به مطلب و مواضعش، خود مصداق ناب همه اینهاست باید این انگها را به جمعیت کثیر مردم شهرستانهای همسایه سبزوار، در مطالب مختلف و با بیانهای گوناگون نسبت بدهد؟ چه کسانی و چه منافعی در این کار دارند؟

### مسولان محلی سبزوار در فعالیت اسرارنامه، چه منافعی دارند؟ آیا در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، اداره اطلاعات سبزوار، فرمانداری سبزوار یک نفر پیدا نمیشود که موضوع به این سادگی را درک نماید دقیقا از زمان و در جریان فعالیت این سایت، نمودار تنش شهرستانهای همسایه به شدت تصاعدی شده است؟

یک شهر بزرگ سبزوار است و این همه سایت خبری، چرا گاو پیشانی سفید این منطقه، اسرارنامه است؟ آیا واقعا درک این موضوع، ضریب هوشی بالایی می خواهد؟ آیا متفاوت بودن اسرارنامه، بخاطر با استعدادتر بودن گرداننده این سایت از مابقی سایتهای سبزواری است یا جسارت و ناپرهیزگاری و بی فکری، بی مسولیتی و وقاحتی است که گرداننده این سایت در طی دوران فعالیت خود و در زیر سایه بی توجهی مسولان، نسبت به شهرستان همسایه به خرج داده و توانسته با تحریک احساسات وطن دوستی مردم، خودی نشان بدهد؟ عجیب است که همه ما در وطنیم و یک سایت پیدا میشود و با تحریک احساس در معرض تهدید قرار گرفتن وطن، این چنین بر کول مردم حداقل دو شهرستان مهم استان، سواری می گیرد؟ در این مورد، اگر منافع ملی کشور مطرح باشد، عملکرد ضعیف مسولان فرهنگی سبزوار، قابل توجیه نیست.

### آیا معاونت امنیتی فرمانداری سبزوار، از فرایندهایی که در حوزه مسولیتش طراحی و اجرا میشوند اطلاع دارد؟ آیا این مسولین به این فکر کرده اند که اگر خدایی نکرده در شهرستانهای همسایه، سایتهایی پیدا شوند که بخواهند دقیقا به همین سبک و روش اسرارنامه و گل زیره، مقابله به مثل کنند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

آیا سکوت مسولان محلی سبزوار، نشانگر وجود منافعی در فعالیتهای سازمان یافته و هدایت شده اسرارنامه و موارد اقماری آن است؟ ما نمیدانیم ... و الله اعلم.

امیدوارم با خواندن این مطلب، بجای اینکه به گرداننده بی قید اسرارنامه احساس مهم بودن دست دهد، تلنگری باشد بر مسولان شهرستان عزیز سبزوار که بیایند بررسی کنند که این سایت در این چند سال چکار کرده است؟ هر به سبزوار عزیز. خدمت کرده بود اثرات این خدمات، گواری وجودتان و هر جا حتی به بهانه خدمت به سبزوار، اقدام به تخریب و تضعیف شهرستانهای همسایه کرده بود، شما هم بیشتر از گرداننده متوهم و خودخواه و بی قید این سایت، به مردم شهرستان های همسایه، مدیونید. با احساس مسولیتی که دارید نشان دهید هیچ جایی برای تفکراتی مثل گرداننده وبلاگ گل زیره، حمیدرضا جمال آبادی، که احساس میکنند مملکت بی صاحب است و هر کاری که دلشان خواست انجام میدهند، نیست؟

اگر هم هیچ کاری انجام ندادید، بدانید که ما در این چند سال، به این روند عادت کرده ایم و مثل قبل شما را به عنوان یک همسایه با همان خصوصیاتی که در عمل، از خود نشان داده اید می شناسیم.

#15 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
صبا - پنج شنبه 25 آبان 1396  

پیشنهاد من این است:

"مسیر مشهد - نیشابور (درود یا خرو) - کفکی - فدیشه - شامکان - بردسکن - درونه - خور- اصفهان"
(و یا هر مسیر شبیه که در خدمت مردم شریف میانجلگه و ششتمد یا میانجلگه و کوهسرخ نیز قرار گیرد)

توسط یک تیم کارشناسی متشکل زا نماینده اداره راه و ترابری نیشابور، نمایندگان نیشابور و معاوت عمرانی فرمانداری مورد بررسی قرار گرفته یک طرح با جزئیات تهیه شود و به وزارت راه‌ و ترابری ارائه شود. ن وقت، این طرح در کنار طرح همشهریان محترم و عزیز سبزواری‌مان در اختیار وزارت راه قرار می‌گیرد.

به هر حال این جاده، حداقلش این است که دو بخش میانجلگه و ششتمد را از تنگنای ارتباطی فعلی در می‌آورد و اقتصاد آنها را رونق می‌دهد. در مورد بقیه مسیر هم مزایایی وجود دارد.

به هر حال، روزی باید ششتمد و میانجلگه به هم مرتبط شوند آن وقت، ناخودآگاه؛ این مسیر، راه خودش را پیدا می‌کند. مسافران و زائران، که استفاده‌کنندگان اصلی جاده مشهد - اصفهان هستند، راهی که به نفعشان و باب میلشان هست را انتخاب خواهند کرد. ممنون.

#16 عطف به: طرحی بر نزدیکترین مسیر جاده‌ای اصفهان به مشهد؛ پیشنهادی در راستای حفظ و ارتقای سرمایه‌های ملی

avatar
احمد - آدینه 26 آبان 1396  

سرکار خانم صبا سلام.
به عرضتان میرسانم که بطور کلی ایجاد هر محور مواصلاتی در هر نقطه کشور یقیناً منافع ملی را دربرخواهد داشت. کفکی- فدیشه- شامکان و .... جای خود دارد. خانم صبا ، بهرحال طرح محور روداب-احمدآباد-طرود موضوعی نیست که متعلق به امروز و یا دیروز باشد. شما نیک میدانید که بخش اعظمی از مردم بیارجمند شاهرود دارای مراودات تجاری و اقتصادی دیرینه با سبزوار هستند. حتی بعضاً در این شهر ساکن بوده و یا اینکه خانه دومشان سبزوار هست و اصولاً لهجه آنها همچون لهجه محلی ما میباشد و بطور کلی قسمت قابل توجهی از منطقه بیارجمند پس از انتزاع شاهرود و سپس ایجاد استان سمنان از سبزوار جدا شد. بهرحال امروزه بازار محصولات دامی و کشاورزی آن منطقه در شهر سبزوار بوده و جالب آنستکه آنچه تاکنون از مسیر روداب-احمدآباد اسفالت گردیده با همت بلند مردمان این خطه شکل پذیرفته است. و اما نکته دیگر آنکه مگر چه فرقی بین ششتمد و روداب وجود دارد . هر دو بخش یاد شده بن بست هستند و اینکه روداب در اینخصوص مطرح شده بدلیل ارتباط سهلتر و قرار داشتن در مسیر میباشد. خدای ناکرده کسی با ششتمد دشمنی ندارد که اینگونه بیان فرموده اید. البته یادآوری نمایم هر از چند گاهی مواردی در سایتهای نیشابور دیده میشود که آدمی را به فکر وامیدارد و بعضاً تحریک و بعض دیگر را به واکنش وامیدارد همچون طرح جاده نداشتن جوین و ششتمد و امثال آن. درصورتیکه بطور متوسط برخورداری همین مناطق کمتر از نیشابور نمیباشد و اینکه چرا از حضور امثال آقای جمال آبادی آزرده خاطر میشوید شاید بدین جهت باشد که امیدوارم تدبیری گردد و چاره ای شود.
و آخرین نکته هم آنکه اگر نیشابور در گذشته از شش مسیر جاده داشته است بجهت جغرافیای تاریخی همان دوران بوده است. و اگر جغرافیای همان دوره را در مقایسه با امروز واکاوی کنید یقیناً امروزه نیشابور به مسیرهای بیشتری هم دسترسی دارد و جمله پایانی آنکه هرجا توسعه یابد و هر آجری که در سپهر این وطن کار گذاشته شود اسباب خشنودی همه ماست زیرا که همه خاک ایران سرای من است.

درج نظر

XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

هموطنان عزیز کرمانشاهی تسلیت

تبلیغات

دریافت اخبار نیشابور
شهروند خبرنگار

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۴۶
۰۶:۱۶
۱۱:۲۰
۱۶:۲۴
۱۶:۴۲

آمار بازدیدکنندگان

۸
۹۷۵
۳۴۹۳
۸۷۱۶۲۶۳